Jump to content


DAC ili CD plejer do 400e


Aoxomoxoa

Recommended Posts

3 hours ago, Aoxomoxoa said:

Nesto nemam poverenja u te i takve kutijice,sa baterijskim napajanjem.Veliki broj komentara na forumu upucuje da je sa dobrim napajanjem zvuk mnogo bolji.Moj sistem nije hi-end,spad u hi-fi,sto znaci da je budzet limitiran.Dao sam 1.000e za zvucnike,i nije mi zao,jer se zvuk drasticno promenio na bolje.Ako to mogu da ocekujem od polovnog DACa za sumu od 400e(sto znaci da spada u grupu do 1.000e nov) u redu,ako ne,ulozicu novac u gramofon koji mi jedini nedostaje kao izvor zvuka.

Sledi da nisam pristalica A/B testova,gde se mogu uociti fine nijanse u zvuku,ali gde se prilikom odvojenog slusanja,generalno ne uocava dovoljno boljitka za ulozen novac.Sto znaci da DAC mora da me,u odnosu na dosadasnje slusanje,obori s nogu,i da odmah kazem-to je to.

E sad,kazu,opet,da nema dobrog DACa do 1.000e.

Razlika je odmah, jasno čujna.

Moj budžet za (polovan) DAC je bio 2k€ - isprobao sam, prošle godine, (skoro) sve dostupno u EU i završio na Mojo-u (a ne na, npr. Auralic Vega-i ili na skupljem i većem modelu Chord Hugo).

Napajanje (baterija) je dovoljno za preko 3V na izlazu bez ikakvih distorzija (uz manji porast ukupnih distorzija ide do oko 5V). "Nagrađuje" kvalitetan kabel i pokreće kvalitetna tranzistorska pojačala snage bez potrebe za pretpojačalom.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 131
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Analogni izlaz: 3,5 mm mini-jack na 2 x RCA - može u preamp, a može i u power-amp.

Digitalni ulaz: 1 x 3.5mm COAX SPDIF capable of playing 44.1KHz to 384Khz PCM (768KHz special operation) and DSD64, DSD128 in DoP format. Dakle, treba SPDIF digitalni kabel koji je s 1 strane RCA, a s druge strane 3,5 mm (što kraći kabel, to bolje).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
48 minuta ranije, zek said:

Pa što si ga zadržao ako nisi zadovoljan?

Zato sto ne znam kako bi se pokazali ostali dacovi,a posto imam sezdeset godina,nemam luksuz za dugotrajnim traganjem.Taman toliko vremena da se bacim na vinil,da zatvorim krug.Pocelo sa vinilom,zavrsilo sa vinilom.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Kupljen m2tech evo dac.Razlika u zvuku jeste primetna,a da li vredi tih para,iskreno ne vredi.Ali dobro,sistem kao celina sada zvuci sasvim solidno,uzivace se u muzici.Ostatak para ide na gramofon.

Hvala svima na sugestijama.

Tacno.

Dac nije neki kada je solo, bitna stavka je ili napraviti combo ili jos, vaznije sta moze najlakse za upgrade je, samo napajanje koje ce od ove suve varijante da napravi ono sto izlazi iz ove male kockice primamljivo.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Tacno.

Dac nije neki kada je solo, bitna stavka je ili napraviti combo ili jos, vaznije sta moze najlakse za upgrade je, samo napajanje koje ce od ove suve varijante da napravi ono sto izlazi iz ove male kockice primamljivo.

Od mene je dobio upravo sugestiju da obavezno napravi eksterno napajanje, koje god da bude, sviraće bolje, i to značajno.

A poneo sam bio i usb/spdif da ga isprobamo kao combo, ali čovek nije bio zainteresovan, a ja nisam hteo da smaram.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da sada ja ne smaram.Konkretno, koje napajanje,bez kutije(ja cu da je skockam),koje ce poboljsati zvuk a da nije skuplje od 30-40 e.Nisam stigao sa RingeRaja da apsolviram ovu tematiku.Dotakli smo da je potrebno baterijsko napajanje.

Supply voltage: 9V......Suplly current: min 500mA,max 2A.

Znaci plocica gotova,a prikljuci i kutija moj rad.

Nesto sa Ali-a?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Konkretno, koje napajanje,bez kutije(ja cu da je skockam),koje ce poboljsati zvuk a da nije skuplje od 30-40 e.

Znaci plocica gotova,a prikljuci i kutija moj rad.

Takodje u okviru tvog budzeta imam viska plocica od narudzbine za stampu, ja ih koristim...mogu da ih spakujem kao na sl.fotki:

P70312-201634(1).jpg

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, ab said:

Dac nije neki kada je solo, bitna stavka je ili napraviti combo ili jos, vaznije sta moze najlakse za upgrade je, samo napajanje koje ce od ove suve varijante da napravi ono sto izlazi iz ove male kockice primamljivo.

Kod mene je taj DAC sa fabrickim, onim plastic-fantastic, napajanjem oterao u penziju Audio Analogue Maestro CD player (24 bitni AD cip, kostao 1.750 €...). Cak nemam ni EVO SPDIF konverter nego HiFace II...

Posle sam mu dodao Super Teddy napajanje i razlika postoji, ali i bez toga svira dosta bolje od Dac Magica, Musical Fidelity V-DACa, Sony X55 ES, Denon DCD 3560, i jos nekih...

@Aoxomoxoa Srecno ti to slusao :wink:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

Takodje u okviru tvog budzeta imam viska plocica od narudzbine za stampu, ja ih koristim...mogu da ih spakujem kao na sl.fotki:

P70312-201634(1).jpg

@den!s

nisam mogao da se patim sa ovim prcvoljkom koga sam takodje narucio od Teddy Parda:

P60518-212301.thumb.jpg.032d048901bffa1da97042a27d956646.jpg

Pa sam kao sto sam vec quote-ovao fotku iznad izradio zajedno sa prijateljem pristupacniju plocicu za rad.

20160812_200840.jpg.740c0b1ef23ac00481cdf9b82719b12c.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ab said:

P.S. shipping kod francuza je 17.33evra, narucivao bih ja nesto od njih, ako ti odgovara da pazarimo nesto do 50evra bez PDV i shippinga, pa da podelimo trosak?

 

Stigao mi je juče paket od njih sa sve tim "Studer" regulatorom koji je pomenut, vrednost 48e + poštarina, obračunali su PDV i dostavu post ekspresom ukupno 1500 din. Čekam kutiju u drugoj pošiljci, pa sledi sastavljanje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...