Jump to content


Najbolji nacin za povezivanje aktivnih monitora sa pc/tv/ps4


aconi

Recommended Posts

Cao,

Dosao sam do novih Focal Alpha 80 aktivnih monitora pa je red da odbacim moj poslednji budzet sistem (kombinacija jbl control 1 xtreme + sony str-de445) i da se malo edukujem. 

Pitanje je kako da ove monitore vezem na sve uredjaje u naslovu ? Koji mi kablovi trebaju i koji interfjes ? Sto se tice interfjesa isao bih za pocetak na neku budzet varijantu pa kasnije upgrade ako mi bude neophodan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

U svakom slučaju ti treba neko predpojačalo.

U zavisnosti od izlaza koji imaju tv, pc i ps4, odnosno da li bi koristio analogne izlaze ili bi koristio digitalne izlaze (ako ih ima), treba tražiti klasično analogno predpojačalo ili pak neko koje ima u sebi DAC radi povezivanja digitalnih izvora.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, aconi said:

Cao,

Dosao sam do novih Focal Alpha 80 aktivnih monitora pa je red da odbacim moj poslednji budzet sistem (kombinacija jbl control 1 xtreme + sony str-de445) i da se malo edukujem. 

Pitanje je kako da ove monitore vezem na sve uredjaje u naslovu ? Koji mi kablovi trebaju i koji interfjes ? Sto se tice interfjesa isao bih za pocetak na neku budzet varijantu pa kasnije upgrade ako mi bude neophodan.

 

 

Treba ti neki DAC koji ima kontrolu nivoa glasnoće, kao recimo Cambridge Audio DAC Magic Plus. TV i PS4 povežeš na TOSLINK optičke ulaze, PC na USB, a aktivne monitore balansiranim ili nebalansiranim kablovima. CA je ovde dat kao primer, ali sad barem znaš šta treba da tražiš. Ako naletiš na neki DAC koji ima kontrolu glasnoće i ulaze koji su ti potrebni, ali samo jedan optički ulaz, što je prilično verovatno, PS4 može da se poveže preko HDMI konekcije na TV, što znači da TV uvek mora da bude uključen kada hoćeš zvuk sa PS4, što verujem i nije neki problem.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, aconi said:

Hvala ti puno na odgovoru ali koliko vidim ovaj DAC je 350+ evra. Mogu to da izdvojim i sacekam ima li kakvo budzet resenje tu do 50tak (ako nesto mora da se zrtvuje, pc nikako jer je primarni izvor zvuka) ?

CA je trenutno na popustu kod uvoznika, ali i dalje debelo premašuje budžet. "Pojačaj" malo tih 50e, pa probaj da nabaviš nešto ovako za prvo vreme:

http://a.co/esgAmlw

Link to comment
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru, jasno je sta da trazim.

E sad posto nisam izdrzao da ih probam spojio sam ih sa pcjem preko RCA ulaza u pc bananica a u zvucnike po RCA cinc. Fino sviraju i bas su jaki ali dolazi do suma ocito zbog shity zvucne karte. Pitanje je koliko im steti da ih vozim spojene taj nacin dok ne istipujem adekvatan DAC uredjaj ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Opet ozivljavam ovaj topic jer nisam jos pazario DAC.

Sa druge strane pak imam varijantu da dobijem novu YAMAHA AG03 prilicno povoljno (nekih 100e), pa me zanima koliko je ovo zadovoljavajuce resenje. Meni deluje super zanimljivo jer mogu da se igram sa mikrofonom, gitarom itd ali ostaje pitanje da li je kao DAC prihvatljivo za ove focal aktivne zvucnike ?

Manual od mixer-a: https://imagescdn.juno.co.uk/manual/561587-01U.pdf

Drugo pitanje koje stavljam po strani je da li ce moci da se veze sa tv-om ovaj mixer (tv od izlaza ima h/p out i optical digital audio out) ?

Link to comment
Share on other sites

Mixer imaš kod Slovenaca za oko 97e

http://audio.kondric.si/yamaha-ag03-3-kanalna-mesalna-miza-z-usb-audio-vmesnikom.html

Interesantna stvarčica, teško da je neko sa ovog foruma imao prilike da se pozabavi istom.

TV možeš da povežeš preko h/p out na line in u mikseti, što je lošije rešenje, ili da kupiš one DAC-čiće za 1200-1300din pa da ga vežeš na optical digital out na TVu pa na line in na mikseti.

Link to comment
Share on other sites

Pazario sam ovu igracku, i povezao je sa pravljenim cinc-muskiXLR konektorima. Sum je zaista minimalan ali postoji. Na prvu to su jedine zamerke i ne znam da li taj jedva cujan sum (na 3cm od uha i volume na max) resiv ili ne ? Suma nema kada su kutije ukljucene i kabal nije spojen, a nema suma ni kada su spojeni sa mojm starom DJ igrackom RELOOP RMP2.

Link to comment
Share on other sites

Kazem sum je zaista onako minimininimalan i zanima me da li bi isti postojao na nekom solidnom dac-u (voleo bih cisto da imam neki pa da probam).

Iz zvucne je vezan mixer (AG03) usb-om a vezom cinc-muskiXLR vezan je monitor-out na mixeru i FOCAL ALPHA 80

Znam da je normalno, al eto jedino to navodim kao zamerku na DAC u ovom mixer-u, inace mixer sto se tice ostalih funkcionalnosti je veoma zanimljiva stvarcica i dobija moju iskrenu preporuku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...