Jump to content


Mala ili vElika kuTija?


losmi_80

Recommended Posts

Drugari pa da krenemo.Soba ima 17 ,dimenzije 4.8m x 3.5m.Zvucnike planiram staviti na duzu stranu.od bocnih zidova do tv-polica imacu po 1m.a do zadnje strane 20-35cm(mozda jos nekih 10cm,zavisice od dubine zvucnika.). Jedan od drugog bi bili udaljeni oko 2.5m.

Muziku slusam rock/pop/gitare ,vokali,live concert...

Fond za zvucnike neka bude oko 500e(nisam gadljiv na polovne zv ali samo u slucaju da ne mogu dobiti to sto trazim u ceni novih ).

Negde sam blizi kupovini regal zvucnicima i ovde cu napisati par novih modela sa cenama koje su ovde (nemacka) dostupne

Keq100 - 330e

Dali zensor - 360e

Canton chrono sl 520.2 - 360e

Klipsch RP-160M - 380e

canton mi totalna nepoznanica a cena je akcijska.

Mozda isto bitna stvar da napomenem,muziku slusam umerene glasnoce .potrebni zvucnici(+pojacalo) koji ce vec sa manjim odvrtanjem svirati sa sto vise detalja .Kako bi jos malo zakomplikovao kupovinu, (ovaj post je upravo da izbegnem gresku prilikom odabira) u izbor mi uslo jos par podnostojecih zvucnika.Naime kod regal zv moram jos da izdvojim bar 100e za stalke.

Wharfedale Diamond 10.6 -450e

Heco Victa Prime 702 -350e

Heco Aleva GT 602 -488e

Canton Chrono 507.2 -540e

Dakle uz gore opisanu sobu,umerenu glasnocu,jel podnostojeci mogu da ispune ocekivanja(imam u Srbiji jamo s606 ,koji u 12kvadrata nikad nisu prosvirali kao kad su bili u vecoj prostoriji)? Potrebne su smernice u kom pravcu da gledam tj sta odmah mogu da eliminisem da ne gubim vreme.

Svako uporedjenje sa jamo s606 bi dobro doslo jel bi imao tacniju sliku sta da ocekujem kod buducih zvucnika.

Hvala unapred
 

Link to comment
Share on other sites

Ja preferiram uradi sam uredjaje jer se za manje para dobije dosta više muzike. Imao sam priliku da slušam kod našeg kolege konstruktora ove kutije. Ja ih toplo preporučujem. Mislim da ih daje na slušanje u tvoj prostor i dobijaš garanciju.

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/29048-zvučnici-black-pravljeni-vifa-i-visaton-zv-jedinice/

Mislim da su bolje od svih tih koje si naveo.

                                                                   

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, vdzele said:

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/29048-zvučnici-black-pravljeni-vifa-i-visaton-zv-jedinice/

Mislim da su bolje od svih tih koje si naveo.

                                                                   

Još jedna preporuka za ove kutije! Za taj novac, vrlo teško ćeš naći i približan zvuk.

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, vdzele said:

Mislim da ih daje na slušanje u tvoj prostor i dobijaš garanciju.                                                                  

To je možda teže, jer koliko shvatam, trebaju mu za negde van Srbije.

Ali vrlo lako ih može probati u Srbiji, uporediti sa tim Jamo recimo, i videti gde je…

Link to comment
Share on other sites

Uvaljivanje bi bilo kad bi ja imao neki materijalni interes u ovome, ja ništa ne dobijam ovom preporukom. Čovek je tražio preporuku, nije valjda sada svaki predlog uvaljivanje?

On lako može da proveri da li je nešto uvaljivanje tako što će uzeti par kutija i čuti ih kod sebe - pa nek uporedi. Mada sumnjam da će mu svako dozvoliti da ih nosi kući na probu.

Edit: sad vidim da živi u Nemačkoj.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, losmi_80 said:

hvala na predlogu ,ali zivim u nemackoj i ovde gledam da kupim zvucnike.jamo s606 koji sam spominjao je moj koji mi je u Sr i nemam mogucnost a i ne bi ga dovlacio ovde.

Pošto si već tamo, pokušaj da potražiš nešto od starijih Audioplan kutija – Nemačka firma. Recimo neki od modela Konzept. To su (većinom) TL kutije, relativno lake za pozicioniranje i za takav prostor mogu da budu odličan izbor.

Jesu nešto starije, ali viđao sam na Nemačkim oglasima odlično očuvane primerke za 450-500 €.

 

6 minuta ranije, vdzele said:

Uvaljivanje bi bilo…

Ma koje uvaljivanje? Pusti b*****.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, den!s said:

Pošto si već tamo, pokušaj da potražiš nešto od starijih Audioplan kutija – Nemačka firma. Recimo neki od modela Konzept. To su (većinom) TL kutije, relativno lake za pozicioniranje i za takav prostor mogu da budu odličan izbor.

Jesu nešto starije, ali viđao sam na Nemačkim oglasima odlično očuvane primerke za 450-500 €.

 

Ma koje uvaljivanje? Pusti b*****.

hvala na konkretnom predlogu.veoma me zainteresovao zvucnik.nasao sam jednu ponudu preko neta pa nastavljam sa potragom

Link to comment
Share on other sites

Audioplan Konzept II sam imao kod mene kući na probi.

Našao sam na netu da su 1995. godine koštale 5.500 DM. Imaju svoje drajvere, koliko sam shvatio. Napravljene su jako kvalitetno. To je visoka klasa hifi kutija. Nisu u klasi onih što si ti nabrojao, ali od viška glava ne boli :wink:

Ne traže veliku snagu da bi radile dobro. Transmission Line koncepcija se meni svidela.

Neverovatno dobro su „crtale“ 3D scenu i to u 15-16 kvadrata. I to bez obzira na jačinu reprodukcije, izvođači su bili kao zakucani na svojim mestima.

Definitivno treba obratiti pažnju na tu firmu.

Nisam ih kupio samo iz razloga jer je jedan midbas drajver imao oštećenje.

 

Link to comment
Share on other sites

Drugari zvucnici kupljeni.Odlucio se za Epos M22i  u hifi radnji posle sat ipo slusanja :).Mint stanje.Sad u potragu za pojacalom/risiverom.

Zahtevaju snaznije pojacalo,to sam odmah primetio.Uradili smo kombinaciju sa marantz 60005 i posle sa denon pojacalom koje je tri puta skuplje .Tek sa njim sam prelomio da ih pazarim.

Mislim da bi bilo ok da idem na opciju koriscenog skupljeg AVR i obavezno bi uradio bi-amping.

Imam dva modela koja mogu da licno pogledam

Denon AVR 4306 250e (2007god,hifi radnja,mint stanje)

Denon AVR X3000 220e (2013god)

Slusao bi iskljucivu u stereo modu.Da moze pustiti pesmu kroz usb i I donekle je bitan internet radio(zena).Oba modela to mogu samo ne znam koliko kvalitetno.

Svaka preporuka dobro dosla.(ova dva modela sam naveo jel ih mogu otici licno videti i mozda uz dogovor da vratim ukoliko mi se ne dopadne zvuk)

 

Epos M22i

System type 3-way
Enclosure type Reflex
Frequency response ± 3dB 38 - 20000 Hz
Nominal impedance 6 Ohm
Amplifier Requirements 50 - 300 W
Sensitivity (2.83V/1m) 87 dB
Tweeter 25 mm
Midrange 165 mm
Woofer 165 mm
Dimensions (H x W x D) 900 x 184 x 250 mm / 35.4 x 7.25 x 9.8 in.
Weight 19.3 kg / 42.5 lb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...