Jump to content


Da li je ovo dobra kombinacija?


mladja064

Recommended Posts

Imam malu dilemu oko uparivanja stereo uredjaja sa zvucnicima.

Proizvodjac je Onkyo a sledece komponente su u pitanju

Onkyo reciver CR-245 -15 W/Ch, 6 Ω, 1 kHz, 1 Channel Driven, IEC

Onkyo D-032A zvucnici 2 komada  

Scheme 2 way and 2 speaker bass-reflex scheme - 
A bookshelf type and a magnetic-shield design (EIAJ)
Using unit For low-pass: 12cm cone type 
For high regions: 2.5cm dome shape
Play frequency band 55Hz - 35000Hz
The maximum input 70W
Impedance 5ohm
Output sound pressure level 88dB/W/m
Cross over frequency 3kHz
Cabinet internal volume 6L
Dimensions Width 153x height 259x depth of 238mm (saran net included)
Weight 3.5kg
Adjunct Speaker cable (1.8mx2)

Reciver ima i subwoofer pre out. Sta to znaci i kakav woofer bi tu mogao da ide?

Da li je ovo dobar odnos izmedju zvucnika i recivera?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, mladja064 said:

Da li je ovo dobar odnos izmedju zvucnika i recivera?

Može, pogotovo što su od iste firme.

 

1 sat ranije, mladja064 said:

Reciver ima i subwoofer pre out. Sta to znaci i kakav woofer bi tu mogao da ide?

Znači da se može priključiti aktivni sub (sa svojim ugrađenim pojačalom).

Link to comment
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru! A kakav bi trebao da bude aktiv.sub. da bi se upario u ovu kombinaciju? Tj. koja jacina i da li se onda ova dva zvucnika kace na njega ili sve na reciver?

I ako moze komentar za ovaj sistem koji planiram da uzmem ili eventualna preporuka, posto se do sada nisam sretao sa ovakvim sistemima. Prvobitno sam hteo neke 5.1 suround zvucnike da uzmem, ali mislim da je ovo bolje resenje zbog kvalitetnijeg zvuka! Uglavnom bi preko ovoga bio reprodukovan RnR, Blues, Heavy zvuk.

Hvala..

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, mladja064 said:

da li se onda ova dva zvucnika kace na njega ili sve na reciver?

Sve zavisi od suba, kako je urađen i koje konekcije ima na sebi. Neki se kače na sub out direktno na risiveru, a neki idu preko zvučničkih terminala na risiveru, a prednji zvučnici idu na izvode na subu.

 

54 minuta ranije, mladja064 said:

Uglavnom bi preko ovoga bio reprodukovan RnR, Blues, Heavy zvuk.

Mislim da je ovaj sistem slabašan za tu vrstu muzike - sve zavisi od prostora u kome će biti.

Link to comment
Share on other sites

Da li je onda bolja opcija da potrazim aktivni subwoofer i dva zvucnika da povezem na njega, jer koliko sam shvatio da on ima svoj power unit i da mi onda ne treba reciver/pojacalo ili gresim?

Ovo sto planiram da uzmem me kosta oko 80e. Posto nemam trenutno vise novca a i ovaj sistem bi se koristio u sobi              3.20m x 3.20m  tako da mi ne treba nista jace. Ako imate neku preporuku otvoren sam za sugestije... 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, mladja064 said:

Da li je onda bolja opcija da potrazim aktivni subwoofer i dva zvucnika da povezem na njega, jer koliko sam shvatio da on ima svoj power unit i da mi onda ne treba reciver/pojacalo ili gresim?

Aktivni sub mora pod obavezno jer u Onkyu nema pojačala za sub, ali se na sub ne mogu vezati sateliti bez nekog posebnog pojačala (risivera), jer sub nema pojačala za satelite već samo za sebe.

Link to comment
Share on other sites

Poslušaj to što si planirao i ako ti odgovara zvuk, uzmi, pa je kasnije lako dodati neki aktivni sub... Ima priličan izbor za malo novca, a do tada ćeš se lepo privići na zvuk i lakše oceniti koji ti se sub bolje uklapa u sistem...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Pa ovo što si naumio da kupiš je mini linija.

Nisi naveo koliki ti je budžet za kupovinu i šta će ti biti izvor muzike (da li ti jr potreban CD plejer ili ne, da li može samo pojačalo i zvučnici, itd....).

Polovno bez pregleda i slušanja pre kupovine, ja ne bih preporučio (osim ako znaš od koga kupuješ).

Link to comment
Share on other sites

Meni je u sustini potreban sto kvalitetniji i bolji zvuk reprodukovan sa PC-ja. U startu sam krenuo sa zvucnicima za isti i razmisljao da je najbolje resenje kupiti neke 5.1 zvucnike tipa logitech x530 https://www.cnet.com/products/logitech-x-530/review/ ima ih moj brat i meni se cini da je na njima zvuk ok.

Dok nije jedan moj drugar pazario pojacalo i zvucnike marke Ei Nis stare proizvodnje. Kutije velike kao i zvucnici u njima. Sve ocuvano estetski, samo sto je zbog starosti morao da servisira po nesto na obe komponente. I Prvi osecaj u stomaku kada sam slusao PINK FLOYD na tom sistemu (ko ne razume, nema potrebe da se trudi) pojacano skoro iznad maksimuma. E meni je taj osecaj ostao neverovatan  Evo linka pa neka poslusa ko nezna o cemu je rec.

 

E od tada ja planiram da skupim i kupim nesto nalik tom sistemu, na kome je dozivljaj slusanja muzike skoro isti kao dozivljaj orgazma!

Ali medjutim. Situacija je takva kakva jeste. Novac nema neku vrednost a tesko se dolazi do njega barem ovde u mom okruzenju. Ja sam proveo par dana u berbi visanja i zaradio nesto para i na to dodao jos nesto od prodaje stoke. I sada bih zeleo da procitam misljenja iskusnih poznavaoca audio opreme a i onih koji to nisu da bih mogao da za ovih 100 evra dodjem do sto kvalitetnijeg izvora zvuka!

Dilema je sledeca: Zvucnici za PC, Pojacalo/tuner i zvucnici ili mini linija tipa Kenwood, Aiwa, Sony itd... U sustini mi je potreban best buy do 100e za sto kvalitetniji zvuk u sobi 3m x 3m. 

Svako dobro!

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, mladja064 said:

Meni je u sustini potreban sto kvalitetniji i bolji zvuk reprodukovan sa PC-ja.

Ako na PC-ju imaš kvalitetne fajlove (flac, ape, wav i sl.) onda ti treba i kvalitetna zvučna kartica ili još bolje eksterni DAC.

 

12 sati ranije, mladja064 said:

... U sustini mi je potreban best buy do 100e za sto kvalitetniji zvuk u sobi 3m x 3m. 

Najbolja kombinacija bi bila stereo pojačalo i zvučnici, koja se može uklopiti u taj budžet.

P.S. Ako na ploči PC-ja imaš izvod za digital audio out (koaksial) onda bi ti preporučio da pogledaš ovako nešto, jer ti ne bi trebao poseban DAC, pošto tu koverziju radi risiver.

Panasonic SA-XR10, Panasonic SA-XR45, Panasonic SA-XR55 ili Panasonic SA-XR70.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...