Jump to content


Pro-Ject RPM 5 motor


HMrules

Recommended Posts

Može to ulje. Nego ja ne bih odvrtao te šrafove jer ne znam u šta ulaze. Ako idu direktno u MDF, može da se desi da više ne možeš da ih zategneš kako treba. Trebalo bi da na bočnoj strani remenika bude mali imbus koji ga drži pričvršćenog na osovini. AKo ga otpustiš, moći ćeš da smakneš remenk s osovine i dobiješ pristup gornjem ležaju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zamenio sam motor :)
Ali ima jedan problemčić, vešanje motora je na gumici kako se ne bi prenosile vibracije od motora međutim kako god da namestim motor on dodiruje kućište gramofona i onda se javlja malo brujanje pri reprodukciji.

Motor sam menjao kao na ovom videu, na njemu je drugačiji model gramofona ali motor i ostalo je isto.

 

Link to comment
Share on other sites

Najviše dodiruje ovaj desni deo motora što je tačno ispod tanjira i malo dodiruju gornji i donji deo sa ovim rupama za šrafljenje, jedino levi deo ne dodiruje, inače kada prilikom reprodukcije ispod gramofona prstom podignem malo motor brujanje prestane.

2ppbh2p.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, stoji.
Mislim da ovu gumicu nisam lepo namestio, screenshot sa snimka kako bi trebalo da stoji.

34odiiw.png

Vidi se da su oba dela gumice malo savijena oko rupe na pločici i samim je napravljena rezerva i kada se namesti motor sve bude zategnuto, kod mene gumica nema rezerve nego stoji pravo i zato motor visi i dodiruje kućište gramofona.

Link to comment
Share on other sites

Skinuo sam motor, namestio gumicu kao na screenshotu, da se gumica ne bi pomerala prilikom vraćanja motora morao sam da je zalepim selotejpom za pločicu, motor sada stoji višlje nego prošli put, jedino desni deo motora sa slike je blizu tačke dodirivanja ali ne bih rekao da dodiruje, međutim pri reprodukciji se ponovo javlja malo brujanje od motora.
Znači ne znam šta više da radim, ovo već počinje polako da me izluđuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...