Jump to content


Sustanje,brujanje zvucnika


zoca

Recommended Posts

Zdravo ljudi,imam problem sa sustanjem i brujanjem zvucnika preko kojih je povezan komp.Sustanje i brujanje je konstantno,jedino kad stavim na nulu volume na liniji ili kad je ugasim sve to prestaje.Imam mini liniju jvc preko koje ide zvuk sa kompjutera,u komp je uboden dzek pa ide u liniju u aux izlaz(ulaz) i tu idu dva dzeka,zuti i beli.Problem postoji oduvek,stim sto je prosli kom bio bucan zajedno sa napajanjem i ventilatorima,pa se ovo blago sustanje i brujanje nije culo,skoro sam menjao kompjuter,sada je to neka mnogo tisa konfiguracija i ovo sustanje nadjacava sve to.Jel postoji nacin ili neki drugi kablovi da se ovo utisa smanji ??

Link to comment
Share on other sites

56 minuta ranije, zoca said:

Sta da uradim,pomozite ako znate

Набави ово: http://www.ebay.com/itm/Car-Stereo-Audio-Power-Amplifier-RCA-In-Line-Noise-Filter-Suppressor-Isolator-/200841978848 и постави га између рачунара и мини линије, користећи већ постојеће каблове.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Za početak, nemoj više ništa da kupuješ. Nije mi jasno da ti je neko savetovao izolator za šuštanje koje najverovatnije dolazi iz same mini linije, od starosti i zaprljanosti prekidača i potenciometara. Ako se šuštanje i brum (dva odvojena problema) čuju i kada isključiš kompjuter iz mini linije, onda JVC treba da se popravlja.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih nista vise da kupujem,ovo je bilo 1500 din,nije neka cifra ali ne bih vise da bacam pare

Sustanje se ne cuje kada liniju smanjim na nulu,cim dodam ton na jedan odmah se cuje,ako pojacam do 35-40 volume,jos malo jace se cuje,a kad vratim na nulu nista

u principu to je neko sustanje ili brujanje ,kako da ga nazovem,jedan te isti ton ,nema dva odvojena zvuka

 

I upravo sam probao sa iscupanim kablovima iz mini linije,sustanje se i dalje cuje,znaci kada je iskljucena iz kompa i kada su skinuti kablovi

i da dodam i ovo,kada prebacim na liniji na cd prestaje sum,isto i na tape prestaje sum,cim stavim na aux pocinje sustanje

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...