Jump to content


Povezivanje autoplejera i pojačala


Fredi

Recommended Posts

Poštovani,

Imam autoplejer JVC KD - X 130 (http://in.jvc.com/car/cd_receiver/kd_x130/) i mam jenokanalno SAL BX 1065  pojačalo za vufer. Pojačalo ima samo HIGH IN ulaz i trenutno dobija signal sa zvučnika i to radi solidno. 

Plejer ima izlaz za pojačalo. Moje pitanje je da li postoji neki konverter signala, snage ili čega već kako bih mogao spojti izlaz sa plejera (činč - LOW) sa high in ulazom na pojačalu. Znam da postoji za obrnuto (http://www.elementa.rs/proizvod/28371/konvertor-nivoa-signala-2x50w).

Sve to želim kako bih mogao koristiti podešavnja za vufer koja plejer ima a ja trenutno ne mogu da ih koristim i mislim da tu dosta gubim na kvalitetu.

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Zvuči logično, ali ne razumem se i ne umem sam ni da montiram a ne da napravim hehe. Morao bih naći nekoga da mi to uradi. Problem je što niko od majstora sa kojima sam pričao nije čuo za konverziju tipa LOW to HIGH. Moram majstoru reći konkretne zahteve.

Link to comment
Share on other sites

Постоји и простије решење а то је да се сам улаз појачавача преправи на чинчеве. Сликај отворен појачавач и то део где је улаз а затим окачи овде слике.

Наравно немој слике да буду као за личну карту.  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam problem: kada svira tiho muzika hoće da se izgubi bas, tj kao da se isključi pojačalo. Čim pojačam bas se vrati. Moja laička teorija je da su u pojačalu slabi kondemzatori i da im treba više struje. Inače Crunch lepo svira.

Ima li neko neku mudru da prozbori?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...