Jump to content


Pomoć vezano za izbor pojačala


CA-RIA

Recommended Posts

Pozdrav za sve članove foruma.

Imam Technics 1500 i Grado glavu.

Slušam heavy metal i rock muziku.

 Voleo bih da imam solidno pojacalo pa se dvoumim

 Da li da uzmem Sansui, neko koje vi predlozite, ili zbog "toplijeg" zvuka neku drugu marku.

 Vidim da prodaju npr. Fisher 9030 i da ima dosta tastera za menjanje boje zvuka.

Kakva je razlika izmedju Sansui au 417 i modela au 505 ?

 Nije mi bitna jacina, vec kvalitet zvuka.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imao sam, Sansui amp. Odlična pojačala. :wub:

Nema ih baš često na oglasima. To su uglavnom, pojačala iz 70, pa je potreban refreš. Cena, im je uglavnom, precenjena. Ako vam to odgovara onda ok. Iz tih razloga, sam predložio Sony iz esprit serije. Mlađe je, a poseduje, visok kvalitet. Sansui AU417 sam slušao davno, dobro pojačalo:)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, uzvarb said:

Salu na stranu, ako pominjani Sony radi kao i TA-F570ES onda nije los predlog. U ceni 100-130 eur naravno.

Nema po toj ceni. Sada nastupaju samo preporodavci. Ovo pojačalo cene oko 150€ Izgled okupane i izgrebane mačke. Zato i gledam za sebe da nabavim od preko. Malo je skuplje ali nema 150 vlasnika :) 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, microfarad said:

Sony zašto da ne? Taj Sony je odličan, verovatno, ne treba, da se radi refreš. Cena naravno mora malo dole. Cenkanje se podrazumeva:)

Sledeći predlog: Marantz PM80mkii!!! Odličan phono a class i amp za sluške. Skuplji od Sonya, ali vredi!

Kolega @uzvarb hvala za ono momak;)

Zato sto na forumu vlada opste uverenje da sony pojacala ne valjaju. Inace pominjani komad koji sam ja imao je vrlo slican, i na mene ostavio bolji utisak nego na primer TA-F730ES

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se registrovao te davne 2004 godine na Benchmark forum. Ideja je bila da osim foruma, članovi mogu da prodaju višak komponenti, drugim kolegama po baš prijateljskoj ceni. Godine izolacije, besparica i naravno turbo folk su učinile svoje. Nijedan forum, sajt nije imun. Sada su isplivali preprodavci, a i dobrom delom, psihijatrijski slučajevi poput legendarnog "LordAce". Ja kada prodajem, a nemam preterano potrebu, gledam da prodam starijim kolegama i iskusnijim članovima. 

Link to comment
Share on other sites

Да ли неки од Sansui појачала, као au 417 ili 505 може да се прикључи на компјутер, а прима и слушалице ?

 Још неки предлог за Marantz? Да ли PM80 може да се повеже за комп и има излаз за слушалице ?

Link to comment
Share on other sites

Kvalitet zvuka će puno zavisiti od kvaliteta audio izlaza na comp kartici. Ne znam, koliko je pametno, priključiti vintage pojačalo, na izlaz compa, pa u njega uključiti sluške? Bolja je varijanta uzeti neki kršten DAC i na njega priključiti slušalice, ili kupiti pojačalo sa ugradjenim dacom.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Sansui 2200 do pre dva meseca. Bio sam izuzetno zadovoljan zvukom u kombinaciji sa Audioquest dragonfly usb dac-om i tannoy mx3 zvucnicima. Slusam rock, metal, jazz... I bez recapa to pojacalo zvucalo je fantasticno. Sa svojih pravih 2x10 W ispunjavalo je sobu zvukom bez problema. Slusao sam ga negde na 50,60% i to je bilo prilicno jako. Opisao bih njegov zvuk kao zivahan, iskren, detaljan... Mogu samo da pretpostavim kakav bi zvuk bio tek sa odradjenim recapom. Placeno 100e, recap za njega bi me kostao 50e. Nisam odoleo da kupim Kenwood ka601 i kada bih uporedio taj maleni Sansui sa ovim, opet nerecapovanim, Kenwoodom, mogu reci da sam dobio na detaljnosti u odredjenim pesmama, basu, nekako je zvuk ozbiljan u odnosu na Sansui. Prodao sam Sansui drugaru kome se svidelo, meni bi stajalo a pare sam ulozio dalje. Malo se i kajem iskreno sto ga nisam zadrzao. Verujem da su sva ta vintage pojacala od Sansuija ozbiljni uredjaji koje vredi imati. To su uredjaji koji sa odradjenim recapom po tvrdnjama velikih strucnjaka mogu bez problema da guraju narednih 40 godina. Prosto, tako se tada to pravilo. Ako te interesuju neki detalji, stojim na raspolaganju.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, microfarad said:

Kvalitet zvuka će puno zavisiti od kvaliteta audio izlaza na comp kartici. Ne znam, koliko je pametno, priključiti vintage pojačalo, na izlaz compa, pa u njega uključiti sluške? Bolja je varijanta uzeti neki kršten DAC i na njega priključiti slušalice, ili kupiti pojačalo sa ugradjenim dacom.

Интересује ме који кабл ми треба. Имам Sound Blaster Audigy SE звучну карту. Дакле - стари Sound Blaster.

Хвала свима на саветима.

На жалост, ограничен сам понудом која тренутно важи преко огласа.

Привлачи ме Sansui 417, не видим ништа о самом појачалу, док када је Marantz у питању, видим да се добро котира Маrantz 1090. Не знам ни шта да купим, а ако Бог да стижем кући за око 10 дана, и ако Бог да купујем појачало.

 Интересовало би ме, као што је Мишко рекао, да ми неко опише звук појачала, нов сам у целој причи, нити знам које су реалне цене неких појачала, нити да ли добијам или губим ако узмем једно или друго.

 Свакако да бих волео да има добар бас, али да бас не "покрије" остале тонове у регистру.

 За комп, за почетак како буде, видећемо да ли бих могао да купим нову картицу. Можда, ако постоји могућност, да прикључим појачало на лаптоп, ту имам мало бољу плочу, надам се да је и звучна боља.

 Дакле, ограничен сам на понуду са ΚP, Купинда и сличних сајтова.

 Ако неко може из искуства, да ми препоручи појачало које је већ имао код себе, и зна како звучи.

 Или на пример, ако се покајао што је нешто купио, који су планови за будућа појачала.

 Хвала.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, CA-RIA said:

Интересује ме који кабл ми треба. Имам Sound Blaster Audigy SE звучну карту. Дакле - стари Sound Blaster.

 

 За комп, за почетак како буде, видећемо да ли бих могао да купим нову картицу. Можда, ако постоји могућност, да прикључим појачало на лаптоп, ту имам мало бољу плочу, надам се да је и звучна боља.

 

Za spajanje kompjutera sa pojačalom ti treba "Y" kabal. Dobar može da se kupi, od 800 do 1500 dinara. Ima i skupljih, ali za početak ovo je više nego dobro.

Ne mogu da ti preporučim pojačalo, jer sam relativno nov u tim vodama. Međutim mogu da ti preporučim zvučnu karticu. Pre preporuke želim da kažem, da nijedna integrisana zvučna ne svira bolje od od posebne. Posebno ne na laptopu, gde je sve integrisano. Pošto si pomenuo  da imaš Audigy SE, verovatno imaš i neku stariju matičnu. U tom slučaju bi išlo ovako:

- Audigy ZS 2. Može da se nabavi za oko 10€. Za taj novac nema bolje. Ima podršku za win 10 (Danijelovi drajveri). Svira savim korektno. Verovatno je nikada ne bih zamenio, da nisam prešao na novu platformu.

- Sledaća na mom spisku je Creative X-Fi ili još bolje Titanium 7.1  Može da se nađe za 25-30€ Ima daleko više opcija za podešavanje, i po meni se baš bolje čuje. Može veoma kvalitetno da se moduje

https://www.head-fi.org/f/threads/almis-x-fi-mod-hotrodding-sound-blaster-x-fi-models.589078/

 

- Za kraj preporučujem Xonar DX. Odlična kartica, ali na žalost bezobrazno skupa. Kod preprodavaca košta oko 50€. Nova košta 8.000,00 dinara.

 

Sa vremena na vreme može da se nađe ESI Prodigy 7.1 HiFi. Košta oko 3.000,00 dinara. Dosta je stara. Ima izmenjiv amp i ubija kako zvuči. Nisam siguran da li ima podršku za win 10

 

Posle svega ovoga do 50€ može na Alliju da se nađe nov DAC FX Audio dac-x6. Po nekim testovima ovo je najbolji DAC do 100€

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...