Jump to content


Mark Levinson Nº585 i KEF Blade


Филип

Recommended Posts

Moram da podelim jedno fantastično slušno iskustvo sa jučerašnjeg hifi događaja u Pakracu.

U pitanju je bio sistem koji su činili zvučnici KEF Blade i integralno pojačalo Mark Levinson Nº585.
Izvor je bio Blue Sound Vault 2 (strimer sa hard diskom).

ML integralac u kombinaciji sa velikim KEF-ovima potpuni pogodak, toliko sam bio oduševljen zvukom koji je izlazio iz velikih kutija.
Integralac u AB klasi sa 200W na 8 ohm (350W na 4 ohm), 900VA toroidalni trafo... sa očigledno vrhunskim DAC-om u sebi.

Zvuk veliki u svakom pogledu, pozornica kao kuća, klavir kao da je svirao ispred nas.
Živ, uzbudljiv, brz, rafiniran, pun zvuk sa težinom, a u isto vreme lak i zabavan!

Pojačalo (sa DAC-om) košta oko 13k eur, kutije čini mi se oko 30k eur, sve zajedno sa strimerom oko 45k eur.
Bez pogovora puno para, ali sam se bogami naslušao na raznim sajmovima višestruko skupljih sistema koji nisu ni prići navedenoj kombinaciji.

Plus se ljudi potrudili oko akustike.. sve izbalansirano sa trunkom više basa kada je zasvirala Patricia Barber, inače "masnije" producirana.

IMG_9313.thumb.JPG.3a20065736ac1afc4952638d638fd753.JPG

Link to comment
Share on other sites

Just now, Филип said:

@zoranzu ne znam kakva je bila veza, ali pretpostavljam da je bila usb. Znam da wifi-ja nije bilo u prostoriji, a ovako napamet bih rekao da Mark Levinson ne podrzava bluetooth.

Bluetooth nema nijedan ozbiljan uređaj zbog ograničenja samog standarda, jer sve što je preko rezolucije od Red Book, ili eventualno 48kHz, BT ne može da prenese, odnosno, može, ali uz downsampling. Sony je najavio novi LDAC BT standard koji ima tri puta veći bitrate od sadašnjeg, i koji bi trebalo da omogući i reprodukciju Hi-res formata.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Филип said:

@zoranzu ne znam kakva je bila veza, ali pretpostavljam da je bila usb. Znam da wifi-ja nije bilo u prostoriji, a ovako napamet bih rekao da Mark Levinson ne podrzava bluetooth.

Pitao sam zbog brenda kablova u tom sistemu...sitna pikanterija,,,a utice na zvuk

Link to comment
Share on other sites

@zoranzu Hahaha, nisam skapirao odmah stos za bluetooth, uplivasmo sva trojica prsno samo tako :D

Nismo stigli do informacije o kablovima, mada je prezenter na pitanje o zvucnickim rekao da ne zna koji su i da ih je dobio od organizatora sajma?!

Ne mogu da tvrdim, ali moguce da je u pitanju stari trik da se izbegne prica o kablovima (brend, cena) i samim tim eventualno diskredituje kvalitet prezentovanih uredjaja..

@beast, jel si ti bolje pratio na casu, vide li koje su zice bile medj' elektronikom?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pozdrav drustvo

Slusao sam skoro Kef Blade sa Levinson monoblokovima (nisam ni pitao kojim jer imam bias-ovano misljenje o njima) i to je sviralo najbolje od ostalih kombinacija koje su bile na tom mini hifi druzenju na kom sam bio.

Ostali sistemi su bili

Dyn Evidence sa Boulder 1010/2160 ... na trenutke divlje, na trenutke nezno ... nesto sjajno

Mcintosh monoblokovi top end sa Tannoy Prestige Westminister GR ...sada vec dosadna kombinacija, bar meni

Nagra HD sa Bryston A2 .... vrlo malo vremena na ovom sistemu da bi stekao utisak ali takodje fino

Naim sistem 6x250zap / snaXo / Linn Sara Active vilica do poda , oci izbecene...najjeftinja kombinacija ubedljivo ...da je u pitanju bilo slepo slusanje zauzela bi 2.mesto ... cista muzikalnost i dinamika na kvadrat, malo tamnijeg karaktera

i ovo je bio pobednik

Kef Blade je sjajan zvucnik , Azijatski audiofili ga preferiraju u svojim sistemima posle neprevazidjenih (njima) JBL top range kutija tipa 4355 itd... i jako cesto se tu nadje Mark Levinson kao amplifikacija...za razliku od drugih sistema gde se preferira ML kao izvor/preamp.

Uz postovanje gospodinu iz Pakraca i cestitke na sjajnom sistemu koji bi 90% populacije bio kraj i razlog za uzivanje bar deceniju i uz napomenu da nisam cuo jedino taj model od ML :) mogu reci samo da zadrzi te zvucnike zauvek i da kako finansije dozvole igra igru pojacala... Meni novi ML zvuce spektakularno ali u tim hiend nijansama od 10% i samo i samo ako se slusa posle slusanja nekog drugog hiend ampa u kratkom roku stice se blagi utisak da je novi ML malo "sinteticki" "analitican" itd... stos e opet moze izleciti izvorom i kablovima, sto je mozda gospodin i uradio :)

Ja sam se zadrzao na Madrigal levinsonima 23.5 i 27.5 po meni neprevazidjenima i jednim od po meni najboljih KEF zvucnika iz 90ih...

Malo tamniji zvuk od pomenutog ali su tu svejedno dva flagshipa ove dve firme iz razlicitih decenija... 

Zivo me zanima da li bi se gospodinu svidela kombinacija Madrigal MLa sa njegovm Blade jer znam da tu kombinaciju ima par ljudi koji uvek sa osmehom izlaze iz sobe za slusanje...kako sa Blade , tako i sa pomenutim JBLovima.

Eto raspisah se a da li sam rekao nesto , ni ja ne znam.

Pozdrav! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Kao Linn/naim fanu drago mi je da je vilica otpala među skupocenim danasnim spravama za pocetak,posle kažu hifi mnogo napreduje...Moram da primetim verovatno gresku u komponentama.Ako je Sara izobarik nebi trebao toliki broj pojacala jer su one manji dvosistemski model pa je bio verovatno Izobarik model koji je trosistemski.Zatim nap 250 su stereo pojacala pa ih u active verziji treba3 i verovatno su bili monoblok varijanta u pitanju sa oznakom 135,takozvana sixpa kers postavka.Kao i sa svim njihovim sistemima krajnja aktivna verzija zvuci brutalno.

Link to comment
Share on other sites

Sad videh da je prisutan i snagas (433? ) pored 585 ... sta je tacno sviralo ?

Neverovatno je da dinamiku i slam svaki sistem radi uverljivo ali na potpuno drugaciji nacin...jedan je brzi, drugi ima duzi decay i tako dalje ... jedino su Kef i Linn sistemi imali halucinogeni efekat ... kao da neko bichem iz sve snage lupa frekvencije ka vama... ]

I da u pravu ste ... sixpack je termin koji sam cuo u opisu pa sam permutovao, mada mogao bih se zakleti da je bilo 6 kutija ... mozda je svaki bio sa odvojenim napajanjem. Nije Isobarik, Sare su u pitanju.

Aktiva bi trebao biti krajnji cilj svakog ozbiljnog sistema, a kako je to previse kasapljenja a i pasiva moze lepo da zasvira...slabo ko se odluci da predje granicu... u prici sa ljudima odavde po njima je to samo efekat straha od nepoznatog.

U svakom slucaju dobru muziku zelim... Na Sondeku predpostavljam? :) 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi tu opciju ostaviti kao apgrejd koga moze ali i ne mora da dođe.Dakle pasivna skretnica spolja i spremni konektori za aktivu  pa kom je kakva volja.I danas linn tu opciju ostavlja samo su 4 ili 5 sistemski zvucnici pa je podesivost maksimalna.Ona ima najvecu prednost za usklađivanje sa sobnom akustikom i to se danas radi na mnogo moderniji nacin i bez 50 metara kablova.Da se ne budzi nista,najbolje predvideti opciju od starta.Mene je ta opcija na mojim zvucnicima uvek privlačila ali su apgrejdi bili preči na drugu stranu, pre svega na izvor zvuka,a samim tim i veći.Kako sada izgleda ipak je na kraju neće ni biti.

Sara je velik party maker i ima pre svega odličan pomalo kolorisan bass koji razoruzava i oslobađa od audiofilske bolesti,ja sam ih koristio pasivne.To su onda bila verovatno 4 pojacala i dva napajanja koja izgledaju spolja kao snagasi.Obzirom da su dvosistemci u pitanju potrebna su ili dva stereo pojacala ili 4 monobloka.Sixpacersi su za trosistemske zvucnike,linnove ili naimove.  

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Trebalo bi tu opciju ostaviti kao apgrejd koga moze ali i ne mora da dođe.Dakle pasivna skretnica spolja i spremni konektori za aktivu  pa kom je kakva volja.I danas linn tu opciju ostavlja samo su 4 ili 5 sistemski zvucnici pa je podesivost maksimalna.Ona ima najvecu prednost za usklađivanje sa sobnom akustikom i to se danas radi na mnogo moderniji nacin i bez 50 metara kablova.Da se ne budzi nista,najbolje predvideti opciju od starta.Mene je ta opcija na mojim zvucnicima uvek privlačila ali su apgrejdi bili preči na drugu stranu, pre svega na izvor zvuka,a samim tim i veći.Kako sada izgleda ipak je na kraju neće ni biti.

Sara je velik party maker i ima pre svega odličan pomalo kolorisan bass koji razoruzava i oslobađa od audiofilske bolesti,ja sam ih koristio pasivne.To su onda bila verovatno 4 pojacala i dva napajanja koja izgledaju spolja kao snagasi.Obzirom da su dvosistemci u pitanju potrebna su ili dva stereo pojacala ili 4 monobloka.Sixpacersi su za trosistemske zvucnike,linnove ili naimove.  

Monolog il' recitacija, kako koga zapadne...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni nisu previse potrajali u kući kao glavni zvučnik,6-7 meseci pre svega zabavnog zvuka koji mi nije bio cilj,pa su brzo nasli zamenu.Po meni su i danas izvanredni za dodatni B ili C sistem za muziku koju inace ređe slusam i koja uglavnom lose zvuci na kvalitetnijoj opremi.Narocito su dobri za pop muziku i tiho noćno slusanje.Bas jeste loudnesiran i kolorisan ali apsolutno nije tacno da je mutan.Verovatno slusani u neadekvatnom sistemu ili sobi,ili se neko drzao kao pijan plota striktno uza zid u takvoj sobi.Kod mene u 30m2 nikad nisu pokazali ni trag zamućenja.

Moje javljanje na temi je samo da se razjasni da se 6 mono pojacala ne koriste sa dvosistemcima i da je verovatno pogresno opisana oprema.

Takav utisak sa uporednog slusanja krajnje ozbiljnih sistema vise govori o drugima nego o linn. To je praistorija za tu firmu,od toga ni "dugmići" nisu ostali.qTo je i tada bio dobar party zvucnik od 400-500funti nikad vrh.

... ujedno malo zabave fali većini novih i naročito high end zvucnika-Neizmerno su dosadni i uspešno proizvode večno nezadovoljne mrgude koji su se zadnji put zabavili pre par decenija..."al se rado sećaju" :D Svaki izuzetak je za pohvalu,recimo Filipovi Vivid nisu dosadni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...