Jump to content


Potrebna pomoc kolegi audiofilu


bokiooo7

Recommended Posts

 

Pozdrav svima, 

Kao sto sam napisao u naslovu teme, nasem kolegi i prijatelju Draganu333  je potrebna pomoc. Kao sto neki od nas vec znaju, Dragan je pre par godina je doziveo tesku nezgodu i od tada je nepokretan, a jedina nada mu je operacija u Rusiji, za koju vec neko vreme prikuplja sredstva. 

Na liku ka stranici koji sam postavio u dnu teme, mozete procitati nesto vise o njegovom problemu i uplatiti  dobrovoljni prilog za lecenje. 


Pomoci mu takodje mozete kupovinom zvucnickih kablova koje sam pravi i koje mozete naci na oglasu u forumu, a za one kojima kabal nije potreban tu je link za pomoc.

Mislim da svako od nas moze da se odrekne jednog CD -a ili ploce i time doprinese da Dragan bude jedan korak blize izlecenju. 


https://www.gofundme.com/pw6zmkvc

Sada je red na nas. 

Link to comment
Share on other sites

Sale je veliki covek   :)  pa posle sve ostalo . 

Postovanje za gest :wub: 

Ovaj link  sa uredjenim tekstom sad saljem dalje  na 10 - ak faceebook profila  sa po bluzu  80.000 pratilaca . I sam znam sta je  zdravstvena muka ,  tako da cu sa moje strane gledati maksimalno kolko mogu da pripomognem . 

Idemo dalje u nove zivotne pobede + dobar hi -fi :D

Link to comment
Share on other sites

Bravo Sale za gest. I Bravo za Dragana. Pobednicki duh se ne kupuje, covek se radja kao pobednik. Iskreno zelim Draganu da uspe u nameri a sto se zica tica iz licnog iskustva mogu slobodno da kazem da mogu da stanu na crtu 8TC i WW Oasis 7 kablovima, a u nekim detaljima su i bolji od istih. Tako da kome trebaju kablovi, em ce dobiti odlican kvalitet a za mnogo manje novca nego sto kostaju neke slicne zmijurine. Jos jednom, prodaja koja nije samo za novac, nego i za zivot. Srecno Draganu!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

bokiooo7 svaka cast za ovaj gest.Odavno imam prijatelja koji je u slicnoj situaciji kao Dragan i donekle znam kako im je.Bez obzira na sve veliki su ljudi i borci.Sto se kablova tice potvrdjujem da su kablovi odlicni i slusao sam ih kod Draganceta pored Kimbera 4 tc i ww Oasis 7.Kabal staje rame uz rame uz ove markirane..Dragancetu zelim svu srecu u zivotu!

Link to comment
Share on other sites

Evo, samo da se uključim malo.

Kao neko ko od skora iz ličnog iskustva zna šta je onesposobljenost, apelujem na sve da pomognu ako mogu. Jbg, teško je.

bokiooo7 mi je poznat i neću još dugo tolerisati njegovo nedolaženje kod mene. ;)

Dragana333 ne znam ali mu želim sreću i da bude uporan, da ne odustaje i da ne zaboravi, nikad, da je najvažnije ono što je u glavi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, dragan333 said:

Zahvaljujem se

Nema na čemu, neki ljudi s foruma su mi inače preporučili da, umesto Novkabelovog Nauk-a, probam neki manje masivan kabel na visokotoncu. Pa eto, potrefile su se dve koristi.

Već bih ja napisao nešto o utiscima, ali je kod mene testiranje malo komplikovanije, jer su žice lemljene direktno na drajver. Moraću prvo da pažljivo odslušam dve-tri pesme, da otvorim kutijicu, odlemim, zalemim, zatvorim kutiju (da bih je prikačio na isto mesto gde je i bila), pa opet da poslušam. To zahteva malo vremena i raspoloženja, očekujem da ću odraditi sutra.

Inače, kod klasičnih sistema je lakše primetiti uticaj kablova na zvuk, budući da oni deluju poput nekog filtera. Pa se onda, najčešće, primeti razlika u međusobnom balansu između basova, srednjih i visokih. Kod mene teško da će se primetiti promena balansa između visokih i, eventualno, nešto manje visokih. Ono što bi se moglo, eventualno, desiti, bila bi neka promena u strukturi zvuka, možda u kompaktnosti, šta ja znam...:)

Budući da je toliko nepraktično izvesti direktno poređenje, moguće da ću (eventualnu) razliku, ipak, primetiti tek posle dužeg slušanja.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, bilo je to preksinoć, kada sam seo da odslušam dve - tri pesme, pre nego što krenem sa lemljenjem. E, a onda sam ih odslušao još nekoliko, pa još nekoliko... i desilo se da noć dobro poodmakne, otprilike kao i sada. Svejedno, zamenio sam jedan kabel i - kljoknuo.:D Ništa od direktnog poređenja, posao sam završio juče. Uostalom, poredio sutradan ili posle pola sata, to mu dođe na isto.

Umesto direktnog poređenja, odslušao sam priličan broj različitih pesama i imam dosta jasnu impresiju da su visoki "glatkiji" i malo manje rasuti. To je upravo ono što sam očekivao da bi se, eventualno, moglo desiti, ali moram da kažem, bio sam i prilično skeptičan, s obzirom na neke ranije probe sa interkonektima, koje su pokazale simbolične rezultate.

Naravno da ne bi bilo loše izvesti validnije poređenje, ali je meni ovo dovoljno, veoma sam zadovoljan rezultatom. Ujedno, ovo mi je prvi kabel koji izgleda, onako, audiofilski.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da malo osvežim temu...

Pre neki dan me nazove jedan prijatelj, između ostalog je i audiofil (nije na forumu), pa smo se, posle dužeg vremena, malo ispričali. 

U jednom momentu mi je ispričao kako je nedavno, zaintrigiran opisom u oglasu, kupio neke zvučničke kablove i kako je super zadovoljan, jer je nevelikim ulaganjem značajno unapredio zvuk svog sistema. To je ispričao rečima koje su odavale iskreno i autentično zadovoljstvo. On, inače, nije od onih audiofila koji beskrajno eksperimentišu, sistem mu je skockan od pažljivo odabranih komponenti.

Onda još reče da kablove pravi neki čovek što je imao nesreću, pa je vezan za krevet. Eto, baš je svet mali. A ispričao sam ovo, jer je istinsko svedočanstvo, nije ga niko vukao za jezik da hvali kablove. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 31. 08. 2017. at 21:22, beatgoeson said:

Da malo osvežim temu...

Pre neki dan me nazove jedan prijatelj, između ostalog je i audiofil (nije na forumu), pa smo se, posle dužeg vremena, malo ispričali. 

U jednom momentu mi je ispričao kako je nedavno, zaintrigiran opisom u oglasu, kupio neke zvučničke kablove i kako je super zadovoljan, jer je nevelikim ulaganjem značajno unapredio zvuk svog sistema. To je ispričao rečima koje su odavale iskreno i autentično zadovoljstvo. On, inače, nije od onih audiofila koji beskrajno eksperimentišu, sistem mu je skockan od pažljivo odabranih komponenti.

Onda još reče da kablove pravi neki čovek što je imao nesreću, pa je vezan za krevet. Eto, baš je svet mali. A ispričao sam ovo, jer je istinsko svedočanstvo, nije ga niko vukao za jezik da hvali kablove. 

Ako ima Focal znam o kome je rec! Covek je stvarno ljubazan i prijatan cak mi i povezao sistem nakon servisa pojacala :D...

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, beatgoeson said:

Jeste, skroz je OK lik, valjda zato i nije na forumu (a zna za njega).B) Pominjao je Fokale, mada je, kada sam bio kod njega, pre dosta godina, imao Infiniti. Impresionira njegova zbirka vinila (svaki u zaštitnom omotu, kao iz radnje) i CD-ova, isključivo originalnih.

Zile je super covek ne pati za nekim savrsenstvom vec slusa i uziva!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Da ne bih improvizovao prilikom neke (eventualne) buduće prezentacije svog zvučnika, rešio sam da nabavim prigodne kablove. Budući da imam prijatno iskustvo sa Draganovim zvučničkim kablom, rešio sam da pazarim noviju verziju, plus, po narudžbini, produženu varijantu (2m) interkonekta koji ide pride. Zvučno i vizuelno je to sada, za moje pojmove, baš gospodski, gotovo bahato. :) 

DSC_0915.JPG.e0921a9a10312437e642ed926b614675.JPGDSC_0925.thumb.JPG.05ad25924171c018bf4e9e5acd8cf11d.JPG

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svim kolegama sa foruma, zbog obaveza nisam imao vremena da se ranije pridruzim Saletovom apelu da na neki nacin animiramo ljude dobre volje i sirokog srca i pomognemo Draganu skupiti potrebna novcana sredstva za lecenje u Rusiji. Moram reci da sam ja medju prvima dobio Dragancetove kablove na slusanje, dovoljno je reci da su i DALJE u sistemu i da nemam nameru da ih menjam niti sam zainteresovan za dalje eksperimentisanje. Sve je na svom mestu, zvuk fantazija, o samoj izradi i vizuelnoj impresiji ne mogu reci nista manje nego da je sam vrh! Nije ovo neka petparacka reklama, kablovi su zaista vrhunski a Draganu zaista treba pomoc... Ovom prilikom pozivam sve one koji su zainteresovani a u prolazu su kroz Novi Sad da svratedo mene  i bace oko da ne kazem UVO na kablove  :listen

 

20180214_114742.jpg

20180214_115103.jpg

20180214_120504.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pre nego sto ista napisem, zeleo bih se zahvaliti Draganu na fantasticnoj saradnji.
Koblovi su stigli u vemo lepo izradjenoj kutiji, sto na pvi pogled uliva poverenje i ozbiljnost samog konstruktora.
Zvuk: veoma ozbiljan, kabal nema nikakvih nedostatika. Prijatni srednj tonovi, visoki veoma lepi, bass utegnut, brz, njegovu definiciju ne mogu opistati, trenutno.. Na prvom slusanju sam najvecu razliku cuo u bass- u izmedju mog kabla i DR cabla..
Interkonekt takodje vema lepo uradjen, trenutno testiram oba modela, za opsirnije informacije pisacu kad malo utisci slegnu.
Mogu garantovati da DR cablovi pariraju veoma ozbiljnim kablovima na direktnom testu AB.
Inace kablovi su testirani u sistemu:
Zvucnici: Sonus Faber Cremona
Pojacalo: Bladelius Thor Mk2

 

6.jpg

5.jpg

2.jpg

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...