Jump to content


Koje kompjutersko pojacalo za ATH-M50x ??


Djoko Surla

Recommended Posts

Da li je neko probao vise DAC pojacala za slusalice sa ATH-M50x?

 

Vidim da kinezi nude neka pojacala na eBay koja koriste "najbolje" integralce za DAC i pojacalo, da li to vredi ili je bolje uzeti neko isprobano..?

Do nekih 200EURA.

Meni treba za svakodnevno slusanje sa racunara... mislim da moja ASUS ploca ne daje bas dobar zvuk..

 

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Ne postoji kompjutersko pojačalo za slušalice, već se može reći da postoji pojačalo za slušalice. Takvo onda pojačalo je dizajnirano samo da daje zvuk na slušalice, ne i da daje zvuk preko nekih zvučnika, kao recimo ovo na primer:

http://www.6moons.com/audioreviews/cia/vhp1.html

Dalje, u takav jedan uređaj se može ugraditi i DAC, tako da imaš dva uređaja u jedan, kao ovaj na primer:

http://www.hifiheadphones.co.uk/audeze-deckard-class-a-headphone-amplifier-usb-dac.html

Dosta si konfuzan u svojoj terminologiji pa želim samo da ti pomognem. Tebi bi trebao jedan ovakav uređaj sa drugog linka. Ne predlažem konkretno njega već je samo primer uređaja koji ti treba. Takav uređaj se veže na PC preko USB kabla. Obično su plug and play, to jest, nema instalacije drivera.

Ja nebi kupovao takav jedan uređaj od kineza, za 200 eura imaš i i od brendova poznatih.

PS: sada tek vidim, ovo pojačalo za slušalice ima u sebi i preamp, to znači da bi njega eventualno mogao da iskoristiš u nekoj kobinaciji da gura i amp (snagaš), to jest da slušaš muziku preko zvučnika. Imaj na umu da obična intergralna pojačala imaju u sebi preamp i amp.

Znači: na drugom linku imaš zapravo tri uređaja u jedan: pojačalo za sluške + DAC + preamp. Takav uređaj nije ispravno vezati na integralno pojačalo jer bi u jednoj liniji imao dva pre-ampa (jedan u audeze, drugi u integralcu), nego na solo amp (snagaš)

Ukucaj u google headphone amplifier usb dac pa traži

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Djoko Surla said:

Da li je neko probao vise DAC pojacala za slusalice sa ATH-M50x?

 

Vidim da kinezi nude neka pojacala na eBay koja koriste "najbolje" integralce za DAC i pojacalo, da li to vredi ili je bolje uzeti neko isprobano..?

Do nekih 200EURA.

Meni treba za svakodnevno slusanje sa racunara... mislim da moja ASUS ploca ne daje bas dobar zvuk..

 

Hvala

Prijatelju, nema Hi-end pojačala za slušalice od 200e...:rolleyes: Šalim se malo, ali ovo svakako nije mesto gde je trebalo da postaviš pitanje, jer da si ga postavio u pravoj rubrici, pronašao bi istu temu i neke odgovore. Nedavno je kolega @nkrgovic nabavio Musical Fidelity V90-HPA i rekao bih da je vrlo zadovoljan, a trenutno je ovaj model na akciji i uklapa se u budžet, pa ako već ideš u 4Audio, poslušaj i to.

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/30831-pojačalo-za-slušalice/&do=findComment&comment=637859

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uzeo sam Monoprice Desktop Amplifier i Aune X1S sa namerom da jedan vratim.

Podesio sam ih u Windowsu na 24bit 960000hz... podesio foobar player da koristi ASIO4ALL i tako zezao se sa raznim podesavanjima i kombinacijama sa oba uredjaja. 

Slusao sam Diana Krall, Patricia Barber i ostala klasika za testiranja (FLAC fajlove) i na kraju ostavio Monorpice a vratio Aune zato sto postoji mala razlika u zvuku ali ta razlika nije tipa bolje/gore nego samo nesto minorno... Razlika u ceni je isto dosta veca za Aune...

Aune je imao mozda malo bolji bas dok Monoprice daje srednje tonove koji su nekako blazi i mekani sto mi je odgovaralo.. 

 

Sto se tice spoljasnjeg izgleda i kvaliteta oba su dobro odradjena mada Aune deluje mnogo ozbiljnije.

 

Sto se tice elektronike Monoprice koristi kineske kondenzatorekoje bi ja menjao sa Chemicon ili Rubycon, ali s obzirom da je ovo sport u kome se cesto menja i eksperimentise mrzi me da to radim. U svakom slucaju zamenom novih kondenzatora sa isto novim ali boljim ne verujem da cu osetiti razliku... Za sada ostaje ovaj ali pratim Massdrop da ugrabim neki DAC sa lampaskim pojacalom pa da vidim kako ce to zvucati sa slusalicama... radoznalost...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...