Jump to content


Marantz PM-16 nervoza


joyba

Recommended Posts

Otišao kod čoveka da kupim strujni kabal za letvu i totalno neplanirano sam seo i prvi put poslušao malo skupljeg lampaša. Kad sam se vratio kući više ništa nije bilo isto.

Od jednom se u mom sistemu javila neka nervoza u zvuku, moj sistem je postao naporan za slušanje... Kako to nisam čuo ranije nemam pojma, da li mi se pričinjava možda...

U glavi mi je samo jedno: da je dugoj ljubavi sa firmom marantz došao kraj. 

 

Link to comment
Share on other sites

Otišao kod čoveka da kupim strujni kabal za letvu i totalno neplanirano sam seo i prvi put poslušao malo skupljeg lampaša. Kad sam se vratio kući više ništa nije bilo isto.
Od jednom se u mom sistemu javila neka nervoza u zvuku, moj sistem je postao naporan za slušanje... Kako to nisam čuo ranije nemam pojma, da li mi se pričinjava možda...
U glavi mi je samo jedno: da je dugoj ljubavi sa firmom marantz došao kraj. 
 


Naravno, dobrom lampasu nema pandana. Btw i Marantz je slavu stekao svojim modelima lampasa.
Link to comment
Share on other sites

Cekaj, cekaj, cekaj. Ako sam dobro razumeo, slusao si tudj sistem i dosao kuci i svalio krivicu na Marantza koji je poznat da ima sporiji i opusten, smoot zvuk. Trebalo bi u sistem da doneses neki Audiolab ili CA pa da onda vidis sta je nervoza. Iskreno mislim da ti nesto drugo stvara nervozu u zvuku

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, sola said:

Cekaj, cekaj, cekaj. Ako sam dobro razumeo, slusao si tudj sistem i dosao kuci i svalio krivicu na Marantza koji je poznat da ima sporiji i opusten, smoot zvuk. Trebalo bi u sistem da doneses neki Audiolab ili CA pa da onda vidis sta je nervoza. Iskreno mislim da ti nesto drugo stvara nervozu u zvuku

Možda bih mogao da svalim krivicu na monitorske kutije dynaudio msp 220?

Možda na strujni kabal na pojačalu koji sam zalemio kimber pk-14...

ostatak sistema je: parasound dac 1000, van den hul revelation, kimber kcag, wireworld chroma, izvor pc (emu-1212)

Link to comment
Share on other sites

Sto kaze Sola, pre ce biti da si se istripovao. Slusao si totalno drugaciji sistem...

Mozda bude nervoza zbog novog strujnog (ako sam pravilno shvatio - tek si ga ugradio?), ili jednostavno nervoza, desava se da dodju dani kad ti sistem nesto cudno zvuci (ustvari zvuci isto) pa sutradan ili nakon par dana toga vise nema.

A mozda si ipak resio da kupis lampasko pojacalo i tu sad nema ko sta da te ubedjuje da ili ne, probaj kod sebe par dana pa odluci.

Sent through walls

Link to comment
Share on other sites

Ma normalno da je istripovao. Prvo kupio je kimber strujni, sto znaci da je kimber zamenjen necim boljim i skupljim. A ako ima skuplje kablove ima i skuplji sistem.a i neide lampas na bilo kakve zvucnike. Sve u svemu to je sistem koji je verovatno jako dobro uklopljen i pazeno je na sinergiju.Sa druge strane imamo Marantza koji je zvezda sistema i najskuplji uredjaj, koji je spojen sa dynaudiom sa kojim nijedan marantz uglavnom nena sinergije iz prostog razloga jer su oboje neutralni.Trebalo bi da ti i ja kazem da probas lampe ali nisam siguran kako bi to islo sa dynom. Mozda neki mono blokici sa preampom bi cucnuli i dobio bi zeljeno. 

Link to comment
Share on other sites

Čovek čuo totalno drugačije pojačalo drugačijeg dizajna sistema rada, sa cevima,verovatno sasvim drugacijeg karaktera zvuka sto je i sasvim normalno,pogodilo ga ...al se ustvari istripovao...Pa ljudi normalno je da nekom legne jedno,nekom drugo i da uvek ima bolje,zaljubi se covek od 50g pa se razvede.Ja kad sam u par navrata cuo bolju i dtugaciju koncepciju hifi-a,potpuno drugog sistema rada nisam mogao da slusam muziku,da spavam.

Nervoza...dobro si i prosao.Donesi taj amp kod kuće i ako ti samo on smiri nervozu srećan si čovek.Uglavnom on povuče i mnogo toga drugog,ipak si tamo čuo Sistem,a ne samo amp.Probaj pa ćeš znati na cemu si.Lampe umeju da zvuce očaravajuće,ja od AR recimo dobijem poremećaj rada srca...a od Quada mi se noge odseku.

Ako je lakše zanemari predhodno napisano,istripovao si se. ;)

Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2017 at 21:28, joyba said:

Sećam se da nervoze nije bilo kod mog prošlog sistema marantz 2238 & ar 11... sladak topao setup ali djavo ne da mira...

Sve je jasno... vise ti lezi taj topliji vintage zvuk... znaci pod hitno neko vintage pojacalo u sistem ili lampasa kao skuplje resenje...

 

Link to comment
Share on other sites

Ne ide to bas tako.

Ni ti vintage tranzistori nece nikada svirati kao dobre lampe.

Zatim, dobre lampe su znatno visa cenovna kategorija.

Sve prednosti lampasa dolaze do izrazaja sa dobrim zvucnicima (koji su opet visa cenovna kategorija), neke se, poput rezolucije u mid-u, mogu u naznakama uociti i na nekim od losijih. . .

Ljubitelji Marantz-a mogu da uporede cene polovnih po kojima se prodaju njihova cevna i tranzistorska pojacala i videce da je taj odnos okvirno 1:10 u korist cevnih, ne bez razloga.






Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...