Jump to content


CD transport


vladastevic

Recommended Posts

Just now, ciki said:

Audiolab nije kvalitetan.

Pričaš paušalno.

Audiolab ima 2 faze:

- prvu (pravu) do 1997. godine, kada je kupljen od strane Tag Mclarena.

- drugu od 2005 kada je proizvodnja prebačena u kinu i vlasnik branda je IAG.

Ako za uređaje iz prve "faze" kažeš da nije kvalitetna, promeni "izvore informisanja".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ciki said:

Ne mešam ja ništa nego ti ne čitaš pažljivo. Ponoviću: To je star cdt bar 10-12 godina. Zaobiđi ga u širokom krugu...

A ja ti kažem da ne znaš.

8000CDM je u proizvodnji do 1997. (dakle, star je ne manje od 20 godina) i vredi svaku paru.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Infidel said:

A ja ti kažem da ne znaš.

8000CDM je u proizvodnji do 1997. (dakle, star je ne manje od 20 godina) i vredi svaku paru.

Samo si potvrdio moju preporuku da ga zaobiđe. Preporučiti nekom uređaj star više od 20 godina nije korektno.Taj uređaj ne vredi više ništa, sem na našem kp-u kod nekog preprodavca.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Shigaraki clone transport, video i slušao primerak koji je svojevnremeno član machinori pravio, trenutno u vlasništvu člana Foruma, a mislim da bi se sa transporta/elektronike i kutijom uklopio u cenu.

Thread: http://www.diyaudio.com/forums/digital-source/120229-finally-affordable-cd-transport-shigaclone-story.html

transport: http://salestores.com/jvcrcez3.html

kutija: možeš da nađeš sijaset projekata na internetu a možeš i na kupujemprodajem: http://www.kupujemprodajem.com/Shigaraki-Clone-kutija-47700272-oglas.htm?filter_id=129274714

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
2 sati ranije, TekManijak said:

Ima li kakvih komentara u vezi philips cd 614. kupio bih ga da mi sluzi kao transport do topping d30.

Moze i neki drugi predlog jeftinog transporta (da ima koaksijalni izlaz)

Pioneer DV300, 320, 370, 393, 400, 420 600, 620 i slični modeli. Meni je DV300 sporedna sprava (koristim uglavnom PC), prepravljena po Lampizatoru, a kupio sam i jedan DV393 za rezervu, to su praktično identični uređaji. Samo treba naći očuvan i malo korišćen, ne isplati se zamena mehanizma sa laserom.

Link to comment
Share on other sites

Za ove pioneer DVD-ove sam cuo. Ali mi se ne sviđa što sporo očitavaju CD. Bar je tako bilo sa Sony DVD koji mi je crkao pre desetak dana.

Nekako mi se čini da su ti stariji laseri dugotrajni nego ovi novijeg datuma.

Moj DVD je ukupno imao možda 300-400 sati rada za 6 godina i svejedno je crkao.

Mišljenja sam da je ipak bolje uzeti CD plejer nego DVD s obzirom da je cena otprilike ista. A CD plejer ću moći koristiti i bez Eksternog DAC-a ako zatreba.

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, TekManijak said:

Za ove pioneer DVD-ove sam cuo. Ali mi se ne sviđa što sporo očitavaju CD. Bar je tako bilo sa Sony DVD koji mi je crkao pre desetak dana.

Nekako mi se čini da su ti stariji laseri dugotrajni nego ovi novijeg datuma.

Moj DVD je ukupno imao možda 300-400 sati rada za 6 godina i svejedno je crkao.

Mišljenja sam da je ipak bolje uzeti CD plejer nego DVD s obzirom da je cena otprilike ista. A CD plejer ću moći koristiti i bez Eksternog DAC-a ako zatreba.

DV300 platio 2500din+poštarina, DV393 3400+poštarina. Prepravio i uživam u zvuku. Kupio jedan Kineski daljinski za rezervu, možda i nepotrebno. Učitava CD malo sporije od CD plejera jer prvo mora da utvrdi koji je medijum u pitanju, ali ne traje to duže od 7-8sek. Imao sam prvo DV620 pa sam ga prodao jer je bio srebreni, a sve ostalo je crno u sistemu. On je malo brže učitavao od DV300, ali to nije mnogo bitno. Zvuk preko DAC-a je isti koji god je model u pitanju. Koliko će da traje obzirom na cenu, takođe nebitno. DV620 je kupljen polovan, korišćen povremeno oko dve god. kao DVD i još godinu kao CD transport. DV300 takođe kupljen polovan, radi već godinu dana. Priznajem,  ne koristim ih mnogo, nekoliko CD-ova nedeljno u proseku, PC je glavni sad. Koristio sam Marantz CD63 kao transport mnogo više, jeste brži ali bolje mi zvuči DV300 nakon prepravke.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...