Jump to content


Pojacala sa lampama


Aoxomoxoa

Recommended Posts

2 minuta ranije, sondek said:

da upravo tako...nema sta ni da se pokrade od delova.Čista propast za servisere lepljivih prstiju.

Е ти су најгори, зато Ја сам покушавам да себи средим уређаје.

Link to comment
Share on other sites

Originali Quad nije imao vise od 22 elementa ( otpori kondovi )

Nadjite shemu pa pogledajte kako izgleda.... dakle prazna kutija samo kaze da su drugacije slozeni i da su ( mozda , vrlo diskutabilno ) moozda stedeli na napajanju i nisu ugradili neke fancy ogromne butikaske elemente

( Ako je replika sto mislim da nije al' mozda gresim )

Original je radio sa KT66 u ultralineranoj vezi i izvodom prema lampama od cca. 20% umesto uobicajenih 40% ( Dynaco )

Dakle izlazni trafo u novoj verziji, KT88, je bitan, i kako je izveden. Ulazni stepen je mislim uradjen sa drugacijim lampama u odnosu na original...

2 x 6SH7 Input
2 x KT88 Output
1 x 5U4G Rectifier

Pogledajte dizajn spolja i unutra : spolja ima tri kutije : Mrezni Trafo, Manja Kutija : Manja Prigusnjica ???,  Izlazni Trafo.

Unutra se zapravo ne vidi sta je u toj srednjoj kutiji ali izlazi neki plavi kabl

Ako ima prigusnicu, onda ne mora da ima brdo/mnogo velikih kondova u napajanju , ako nije prigusnica nego trafo za grejanje lampi to je dobro resenje al' u tom slucaju na oko deluje da su stedeli na napajanju a mozda nije nijedno od ta dva nego CRC napajanje ( Za Electro Harmonix lampe koje stizu sa njim receno mi je da su najlosije .. domaci proizvodjac lampasa )

Ne kazem ja da je novi dizajn dobar ili los, nisam strucan za to ali dajte neke konkretne fakte ako kazete da ne valja

TdP Eighty je skroz njegov dizajn,  bio je konsultant za Line i Phono, tako je bar javno pisala Brit stampa

 

Quad II Forty 1.jpg

Quad II Forty 2.jpg

Quad II Forty 3.jpg

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Kada sam napisao replika mislio sam na Quad 2 classic nove ampove kojima su se trudili da jednostavno naprave sto pribliznije ampove starim,da ne bude zabune.Imaju 3 tipa monoblokova danas,ovi drugi odstupaju od dizajna koriste lampe drugog tipa etc,povećana im je značajno snaga,negde i nekom ipak 15w ne zavrsava potrebe.Informacija potice odavde,Sterephile je ozbiljan časopis i dosta detaljan u opisivanju,a potom uradi i merenja za razliku od mnogih drugih koji su čist marketing. https://www.stereophile.com/tubepoweramps/805quad/index.html

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sondek said:

Quad 2 classic

Hvala, nisam znao ( ili potpuno zaboravio ) da prave repliku originala, za 40 & 80 znam.

Ovo gore su slike za Quad II Forty, ako se dobro secam to je modifikivan Classic za vecu snagu sa KT88 lampama,  htedoh reci da je original u startu imao malu kolicinu el. komponenti pa da ni modifikovana verzija verovatno nema nesto mnogo vise i da naizgled prazna kutija ne mora da znaci da je pojacalo radjeno sa zestokom stednjom.

Evo kako izgleda kad se izbaci stampa, ipak ima tu svasta :

http://www.turneraudio.com.au/quad-II-40-re-engineering.html

Nisam nasao slike za II-80 ali evo bar kako izgleda replika CLASSIC unutra :

 

 

Quad II Classic copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, sondek said:

da upravo tako...nema sta ni da se pokrade od delova.Čista propast za servisere lepljivih prstiju.

 

22 sati ranije, alI_Zée said:

Е ти су најгори, зато Ја сам покушавам да себи средим уређаје.

nisi razumeo....na tebe je mislio!!!

Link to comment
Share on other sites

Deluje solidno uradjeno, ja nisam strucnjak, laik sam, ne mogu da procenim kvalitet komponenti itd, ali deluje potpuno ok.    Gledao sam i ona merenja na Stereophile strani, na stranu sto sam samo prosao ultrabrz kurs za tako nesto,   ako su izlazni trafo uradili kao original, verujem da lepo radi bez obzira sto se pravi Kini.   Zao mi je sto nisam nasao slike za II 80, da vidimo kako izgleda TdP rad, a takodje ne znamo kako je on radio trafoe za ta pojacala, samo ne verujem da bi se on ofirao za proizvod koji je dizajnirao.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, zflazar said:

šta ja znam, meni ova replika Classic koju je postavio ovde Sondek deluje dosta-dosta solidno iznutra.

To je sve u svemu vrlo prost amp sa malo delova,sto i jeste sustina Walkerove filozofije.Pritom starim Esl-ovima vise snage zaista i ne treba.Novi Zvucnici su im znacajno veći,sa većim panelima,idu nize i za one sto zele all quad sistem sa lampama to se moralo ispratiti i sa povećanjem snage napajanja i lampama.Tim je sa svojom firmom Ear Yoshino bio u velikom iskustvu sa push pull pojacalima u A klasi nesto ipak jacim,legendarni 509 monoblokovi na pr.Sve poznati partneri za Quad Esl,inace iz istog mesta su,Huntington.

On je inace veliki zaljubljenik u automobile pa bih postovao jednu sliku ampa inspirisanom Jaguarovim motorom.Meni inace jedan od najlepsih uređaja u hifi koji bi rado gledao u polici.Model V 12.

 

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dragi ljubitelji lampasha, mali prilog : IZ RUSIJE S LJUBAVLJU :

Pre vise decenija Ocev kolega je sa Lenjingradskog Univerziteta na TMF doneo ovu spravicu :

Single End, skolski primer, pentoda i 6L6 ( mislim, oznake su ruske ), Elektrodelo, Lenjingrad, 1964 a ispod ce te videti jedan zgodan model za isprobavanje lampaskih kola,  napajanje imam posebno, domace izrade ( nije na slikama, sa GZ34 i posebnim izlazom za grejanje ) :

 

DSCN2032 copy.jpg

DSCN2031 copy.jpg

DSCN2033 copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nema na cemu, drago mi je da vam se svidja   :).

One braon "buksne" mogu da se navijaju pa verujem da zaista moze da se lako vrsi spajajanje zicama i dodavanje potrebnih delova za ispitivanje nekog elektricnog kola.

Imam jos skretnicu, jedan zvucnik, kao skolske primere i stare Voltmetre sa velikim sirokim Vu Metrima u drvenim kucistima, ali nema oznaka za plus i minus zice na 4 postojece buksne, pa ne znam koja zica zasta sluzi ( pitao majstora da li moze da se sazna, kaze tesko ).

AEG aparatic velicine kutije cigareta koji ima nekakvu foto celiju koja generise malu struju pomocu svetlosti, nazalost ne radi.

Sve je to zavrsilo kod mene na cuvanju, posto je preslo u ruke mog Oca a na TMFu nikog to ne zanima.

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

Prvo bih morao da čujem,ali ostao bi naim u igri.Letnje/zimska varijanta.Verovatno neki skromniji naim,ovo sadašnje koje imam je preskupo.I nizi modeli rade odlicno,ne treba na naim trositi velike pare,1000€ puna kapa.Zvukom lampi sam fasciniran 30g,ali su me odbijala iz praktičnih razloga i grejanja.Naim mi se i sviđa jer zvuci kao lampe.Šindrić je svojevremeno bio sokiran da tranzistorsko pojacalo moze uopste da ima takav zvuk lampi.Meni se inace jako retko svide tranzistorska pojacala.Naravno,ima izuzetaka sa obe strane,pa ne treba generalizovati.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Aleksandar75 said:

Kada smo kod lampi (za razumnu lovu) da li je neko slušao PrimaLuna pojačala?

Evo na primer ja slusao (ko bi rekao :-) ). Bejase to neki mono blokovi mislim sa KT150 u izlazu koji su gurali neke sumanute Credo zvucnike. Zvucalo kao zlatna medalja sa zimskih olimpijskih igara oko vrata severno korejskog olimpijca.

Mada mislim da i najjeftinija opcija prevazilazi Sondekov budzet...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SUROKVL said:

Bilo je kod mene u gostima dve nedelje, odlično pojačalo. Ja lično više volim pojačala sa EL 84

Hvala !

Od onoga sto sam slusao, EL84 i 6L6, pojacala su imala odlicnu ritmiku,  VTL integralac sa EL34 je bio meni iznenadjujuce dobar, tada je kostao nov 7,500Eu, ali mislim da je to vrlo dobro ulozenih ... toliko Evra.

Sindricev pojacivac sam cuo sa EL34, takodje mi se cinio jako dobar.

Neka druga domaca pojacala i mono blokovi, aktuelni pre 15 godina ( aktivni i dalje kod nas ), nisu mi se dopali iz razlicitih razloga ( daleko od toga da sam cuo sva, pa ne pominjem imena ).

Dynaco originalni slusao... mislim da danas moze bolje.

Cini mi se ( kao laiku ) da pojacala sa EL34 zahtevaju ipak ozbiljniji pristup za dobre rezultate, u odnosu na EL84 i 6L6 ( moj stav prema dizajnerima/proizvodjacima pojacala sa ovim lampama je da ako ne moze sa njima da se napravi dobar pojacivac, taj covek treba da menja struku ).

Solajina Mirada sa EL84 mi se cini jako dobro pojacalo takodje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...