Jump to content


Pojacala sa lampama


Aoxomoxoa

Recommended Posts

30 minutes ago, grinccaffe said:

Pozdrav iz Zagreba!!!

Pozdrav is Beograda !

Hvala ti za informacije o Klipsch zvucnicima, znao sam da Heresy i slicni mogu raditi sa lampama a za druge serije koje si pomenuo, iskreno nisam znao.  Drugar koji je jedno vrlo kratko vreme saradjivao sa lokalnim Klipsch uvoznikom pricao je da su oni te zvucnike pogonili sa jacim tranzistorskim pojacalima i ja dalje nisam razmisljao o tome.

Za Ei lampe pitaj gospodina Sindrica, on je proizvodjac Pointe Sima pojacala, znam da ih je imao pre jedno godinu dana ali ne znam kakva je sada situacija. 

Ako zatreba broj telefona, javite mi na pp/pm

Pozdrav od Krce  :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Krca44 said:

Za Ei lampe pitaj gospodina Sindrica, on je proizvodjac Pointe Sima pojacala, znam da ih je imao pre jedno godinu dana ali ne znam kakva je sada situacija. 

Ako zatreba broj telefona, javite mi na pp/pm

Hvala na ponudi ali većeras sam se upravo sa g. Sindrićem dogovorio za isporuku kpl. lampi (imam njegov broj i email) za pojačalo.
Također sam pročešljao negovu ponudu proizvoda i zapeo mi za oko; 
Pointe Delica (2013)
Integrisano stereo cevno pojačalo
Cena: 2,500.00 Evra + PDV

http://pointe.hu/sr/erositok/pointe-delica

To bi zasigurno bilo dobro upariti sa mojim P37F.
Pozz svima :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, grinccaffe said:

dogovorio za isporuku kpl. lampi

Drago mi je da si nasao, ja imam jedan set Sovtek i Tungsol koje sada rade u Pointe Sima Jubilee a razmisljam da jednog dana uzmem i kvartet Ei EL84. 

Od snaznijih g. Sindricevih pojacala cuo sam EL34 u zatvorenoj kutiji, jako dobro je sviralo.

Sve najbolje od Krce  :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, anubisgrau said:

krco, za to pojacalce bih na tvom mestu trazio nesto od sledeceg

Hvala na preporuci !

Trenutno mi je gramofon na servisu a zvucnike.... cu nabavljati kad u dogledno vreme skupim neke odredjene fondove... za jedno godinu dana, najverovatnije.

Svakako pratim sa zanimanjem sve kombinacije koje sviraju dobro sa slabijim lampashima do 15W.

Gosn. Sindric mi je rekao da je slusao Simu sa Elektro Voice zvucnicima i basom od 10", da je zvucalo sjajno i da za ono sto mene zanima ne idem preko te velicine zbog prostora.

Tannoy coaxialci mi deluju primamljivo...

Pozdrav od Krce  :)

Link to comment
Share on other sites

tu treba dodati i troelsove varijacije na temu AN, ne bas direktno ali slicna aplikacija centralnog mid/bass drivera lake membrane i povisoke impedanse koju vole lampe. treba pogledati ovo http://www.troelsgravesen.dk/HESintro.htm

a u tvom slucaju koji od ova 2 vise odgovara za malu sobu

http://www.troelsgravesen.dk/QUATTRO.htm (testiran sa 2x20w lampom)

http://www.troelsgravesen.dk/8008-CORNER.htm (ovaj je testiran sa 2x8w lampasem).

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, anubisgrau said:

a u tvom slucaju koji od ova 2 vise odgovara za malu sobu

Vrlo zanimljivo, poceo sam da citam i gledam sta sve ima.  Tesko mi je da procenim koji od ova dva modela moze kod mene,  soba ima sirinu od 2,5m a duzinu od skoro 6m, Quattro na prvu loptu izgleda pogodniji ali cim sam video da ima zadnji bas reflex port... sadasnji zvucnici B&M sa Audax drajverima imaju takodje zadnji port i izbacuju puno basa, odmakao sam ih 60cm ( od zadnjeg  zida do zadnje strane gde je port ) , tek sada rade bez midbas booma.

Ukratko koji bi bolje radio ne znam, moguce da bih intuitivno isao na Quattro, jednostavno ne znam na osnovu cega da napravim odgovarajucu procenu ( ne racunajuci cenu ).

Hvala za linkove, gledao sam sinoc i Cabasse, cene su sasvim u dometu za probati.

Pozdrav od Krce  :)

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, anubisgrau said:

krco, za to pojacalce bih na tvom mestu trazio nesto od sledeceg

- tannoy driver 10" monitor gold sa oznakom Tannoy LSU/HF/III.LZ/8 to je ovo http://www.troelsgravesen.dk/Tannoy_IIILZ.htm

- cabasse starije serije, trenutno se prodaju 3 na KP

- proac tablette ili jos bolje response 1SC ako mozes materijalno da dobacis

Slusao pomenuti ProAc, Tablette, do duse sa mojim lampama, i to zaista radi prelepo!

ProAc + Partington Heavy 1.jpg

Link to comment
Share on other sites

ProAc nisam slusao, Harbeth male 3 da mada su one kompresione, bez bas reflexa. Sa njima je fantastican zvuk ali premalo basa za sve ono sto slusam, vise volim zvuk sa vece membrane ali isto tako ne volim zamuljan bas... to je neki kompromis koji bih morao resiti, idealno pre kupovine.

Soba je zasada bez akusticnog tretmana, mislim da cu time morati da se pozabavim jer na mestu za slusanje imam jasan nedostatak basa, dolazi do nekog ponistavanja ( mislim ) zbog razdaljine fotelje, dok sedim za racunarom taj problem ne postoji, e sad mozda sam i ja montirao zvucnike tako da je zvuk na tom mestu dobar,  znaci uska disperzija sa malim sweet spotom ne dolazi u obzir, to je takodje faktor koji moram uzeti u obzir.    Ako bih fotelju namenski za ozbiljno slusanje gurnuo metar pozadi onda bi mislim bilo znatno bolje.

Da rezimiram, imam usku sobu, treba mi projekcija vise u sobi jer su mesta za slusanje udaljena od zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kiLDer said:

Ako želiš da isprobaš ProAc Tablete, čisto da čuješ kako bi to zvučalo kod tebe, tu sam...

Hvala na ponudi, generalno sam zainteresovan ali za tako nesto treba ozbiljna priprema, prevoz, stalci, gramofon da mi se vrati sa servisa....  jos neke sitnice da zvuce najbolje sto moze.

Imacu u vidu, nadam se da nije problem ako bi se ta akcija odlozila za neko vreme.

S druge strane ako te zanima kako zvuci ovaj moj sistem, saljem ti poziv cim mi stigne gramofon nazad.

HVALA & Pozdrav od Krce   :)

Link to comment
Share on other sites

Kolika je snaga jednog vata lampi u odnosu na tranzistor.

Kao neko ko je laik  sjecam se kao klinac da sam pustao muziku na istim zvucnicima u istom prostoru.Jednom je to bio moj suprafon lampe, stereo 2 x 1,5 wati i tosca 20 koja je cini mi se imala 2 x 10 wati.Suprafonu nije falila snaga, naprotiv.Takodje se sjecam , mozda se varam da su Beatles-i za ozvucenje koristili pojacalo 100 w?

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Bato - hi - fi said:

Kolika je snaga jednog vata lampi u odnosu na tranzistor.

Kao neko ko je laik  sjecam se kao klinac da sam pustao muziku na istim zvucnicima u istom prostoru.Jednom je to bio moj suprafon lampe, stereo 2 x 1,5 wati i tosca 20 koja je cini mi se imala 2 x 10 wati.Suprafonu nije falila snaga, naprotiv.Takodje se sjecam , mozda se varam da su Beatles-i za ozvucenje koristili pojacalo 100 w?

Jeste bilo 100W ali su imali zvucnik cija je osetljivost bila 96+dB a i svirao je uglavnom srednjetonsko podrucje na koje je ljudsko uvo najosetljivije... Nauka je srecom u medjuvremenui napredovala te su Wati postali jeftiniji za izradu... Lampa po svojoj konstrukciji istice parne harmonike te se taj zvuk cini punijim i bogatijim i svakako prija usima.Otuda bajke o lampaskim watima. Kao sto napisa Kafedzija (:lol:) wat je wat i tu nema zbora...

Link to comment
Share on other sites

wat je wat to mi je jasno,ali 10 wati tranzistorskih i ovih 1, 5 nije bilo neke razlike u snazi...subjektivnoj ...bilo je to prije skoro 40 godina.....ima jos tu nesto,mozda struja...Scepanov gost rece da lampas sa recimo 3 vata po kanalu u sobi od 15-20 kvm ce sasvim lijepo da radi na npr jbl koji ima 90-91 decibel?Ne vjerujem da ce sa istim brojem vati sa nekog prosjecnog tranzistorca dati tu snagu, zvala se ona i subjetivna???To mi malo pojasnite, makar je ovaj forum edukativnog karaktera.HVALA!!!

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, Bato - hi - fi said:

wat je wat to mi je jasno,ali 10 wati tranzistorskih i ovih 1, 5 nije bilo neke razlike u snazi...subjektivnoj ...bilo je to prije skoro 40 godina.....ima jos tu nesto,mozda struja...Scepanov gost rece da lampas sa recimo 3 vata po kanalu u sobi od 15-20 kvm ce sasvim lijepo da radi na npr jbl koji ima 90-91 decibel?Ne vjerujem da ce sa istim brojem vati sa nekog prosjecnog tranzistorca dati tu snagu, zvala se ona i subjetivna???To mi malo pojasnite, makar je ovaj forum edukativnog karaktera.HVALA!!!

Bato kako ćemo to jenostavnije objasnit audiofilu nago primjerom  autima ? :) Daklem dizel i belzinac imaju isto "ks" al ovaj zločesti dizel ima  "više" snage na nižim okretajima , a benzinac ga peršiša višim okretajima . Daklem ! dizel ima jači obrtni moment na manjim okretajima , pa bolje "potegne" u startu ,  dok benzinac kad postigne određeni broj okretaja pokaže  00 . :) . Ovo je pojednostavljeno , al  mislim da je svatljivo , ak imaš auto . Iako danas kad su se pojavile nove varijacije na temu i sa pojačalima , a i sa autima te fore padaju u vodu . BTW  pročitaj temu o prvom Watu ( u  audiu) pa će ti sve  jasnije  biti  !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...