Jump to content


VDzeletov sistem


vdzele

Recommended Posts

1 minut ranije, trotter said:

Sta li ce ti taj bezicni telefon na polici sa audio sistemom, nemoj reci da nije mogao da se skloni u neki drugi cosak
 

UUfff.

Pa kad bi ovde dolazio ženski svet verovatna bi neka rekla što tu nisam stavio neko lepo cveće ili vazu.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Shang Tsung said:

Da li ima neko info o cenama DAC-a gospodina Dimovskog i da li postoji neki info ili test o njegovim proizvodima na netu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Evo par slušnih utisaka od pre par godina, ove navedene je konstruisao Dimovski:

-16XTDA1543 NOS

-2XWolfson8740 NOS dual mono 5 trafoa 

-ESS Sabre NOS 7 trafoa 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u radnoj sobi ispod radnog stola, na fiokaru, stoji manji DAC koji mi je napravio Dimovski. Svira sa KSN neverovatno dobro. On je uradjen sa dva wolfson čipa.

Sa desne strane stola, na podu, je filter struje (powered by Dimovski)

Akustika opet NN.

Uf. sad će me Troter opet opomenuti zbog " suptilnog uplitanja frekvencija sa baze telefona u pravcu okolnih uredjaja, "

DSC_0518.JPG

DSC_0524.JPG

DSC_0527.JPG

Photo0414.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ništa nije unikat, majstori Dimovski i Napijalo naprave po porudžbini. Malo se čeka dok se ne napravi.

Što se cene tiče molim vas da se obratite direktno Dimovskom.

Pojačala kod mene su isto DIY, dizajn majstora Siniše Mijailović Sipija. Takođe odlična.

Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan sam se čuo sa Dimovskim, već ima nešto na lageru.

Ako mora da se radi iz početka, zavisi šta ima od delova kući. Najviše koči nabavka delova. Tu su i testovi slušanja koji on uradi za svaki primerak. Recimo od 20-60 dana.

Jedna napomena:

Majstor Napijalo je ultra profesionalac. Kao takvom njemu treba najbolja prateća oprema kako bi mogao ozbiljnoj klijenteli da proda svoje kutije. Najbolje što je bilo od DAC-ova i CD plejera u Srbiji je prošlo kroz njegovu laboratoriju - Dimovski DAC i dalje čvrsto drži svoju poziciju.

Link to comment
Share on other sites

U jednom od razgovora vođenim pre par godina sa Nenadom Napijalom dotakli smo se metodologije pri konstrukciji zvučnika. Onako kako ga Bog dao Nenad kaže : Mnogo je važno šta koristiš kao izvor zvuka. Kažem mu: gramofon i DAC. Nenad: Gramofon OK ali DAC? To je jedna katastrofa.  Da rekoh, ali imam stvarno dobar DAC. Tu on već onako podozrivo priupita: Koji DAC? Rekoh DAC mi je pravio Dimovski. E to je već druga priča, mnogo to dobro radi i ja ga korsitim, reče Nenad i nastavi priču o tome kako je promenio dosta uređaja dok konačno nije bio zadovoljan.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, prophet said:

...dotakli smo se metodologije pri konstrukciji zvučnika.
...Nenad kaže : Mnogo je važno šta koristiš kao izvor zvuka...

Izvini, da li tebi ovo ima logike? Da ne pomisliš da imam nešto protiv N. Napijala, upravo suprotno. Ali ovo već liči na Sinišino mudrijanje. 

Inače, dopada mi se što ovde na forumu nastavljamo da nepokolebljivo razbijamo mitove hi-fija. Do sada su provaljeni:
- B&W
- Dynaudio
- Linn Sondek
- Frekventni odziv
- ...

A evo sada i DAC. :-)

Link to comment
Share on other sites

Izvini, da li tebi ovo ima logike? Da ne pomisliš da imam nešto protiv N. Napijala, upravo suprotno. Ali ovo već liči na Sinišino mudrijanje. 

Inače, dopada mi se što ovde na forumu nastavljamo da nepokolebljivo razbijamo mitove hi-fija. Do sada su provaljeni:

- B&W

- Dynaudio

- Linn Sondek

- Frekventni odziv

- ...

A evo sada i DAC. :-)

Nije Willi mudrijanje, samo je Nenad napravio kratako skretanje sa teme kao uvod. Ako si pratio pisao sam i o dobrim fabrickim uredjajima, medju njima i o DAC-ovima. Pisano je pre 5 godina i nisam navodio ime autora iako je bilo pritisaka. Sa druge strane znam da Dimovski nije zainteresovan da od ovoga pravi biznis, sto mislim da je velika steta, niti mu je potrebna reklama. Vise je okrenut tome da istrazuje i proba odredjene koncepcije. Dakle sve proveri u praksi, uredjaji su dobro elaborirani i pouzdani. Normalno proda to sto napravi da bi mogao da predje na nesto novo. Sad sto su vlasnici zadovoljni i to javno iznose, Boze moj.

 

Necu da komentarisem ovo sto si pobrojao, iako mislim da je kolicina pisanja o pomenutim brendovima u jako velikom disbalansu u odnosu na ovo o cemu ovde pisemo gledajuci kvalitet. Moje misljenje i moje iskustvo naravno.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...