Jump to content


Kucni bioskop sa projektorom


djolodjolo

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

E ovako:

Kupio sam Marantz SR6006 kao AVR i narucio Epson EH-TW5200 za projektor.

Ostala mi je jos jedna dilema a to je da li uzeti Wharfedale DIAMOND 230 ili Klipsch RF62 za frontove? Takodje shodno tome bih uzeo i SW istog proizvodjaca i surround zvucnike kasnije...


Nisam siguran sta je bolja zvucna kombinacija Marantz+WH ili Marantz+Klipsc. 

Najvise ce se slusati elektronska muzika ako je to bitno

Link to comment
Share on other sites

@Aleksandar75 to ce najverovatnije i da se desi :)

@Delija : nemam pojma iskreno, deluje mi kao da je to bolji kombo. Video sam 2 REL-a na oglasima pa bih mozda i tako nesto uzeo ali to tek za koji mesec - koliko sam skapirao to je proverena varijanta.

Imam pitanje vezano za stereo+SW konfiguraciju koju trenutno koristim:

Nisam siguran kako da podesim SW posto mi se cini da dosta slabije radi pre nego sam ga koristio sa Denonom.

Povezan je sa AVR-om sa jednim RCA konektorom (na vuferu imam R i L ali sam ga stavio samo u L) /mozda je to problem?

a pre toga sa Denonom je isao preko normalnih zvucnickih kablova iz B outputa zvucnika. 

 

Takodje mi nije jasno ovo; Marantz se reklamira kao 7.1 a ja iza imam dva SW outputa a iz oba izlazi zvuk, nisam ih probao istovremeno jer nemam dva vufera ali mi nije jasno je l sam ja tu nesto retardiran, ili je to Marantz prevideo ili je mozda lakse zbog fabrike da ostave taj port jer to ima neki jaci model ali recimo nece raditi oba u isto vreme...

 

Takodje treba da odem do Rollanda da vidim je l postoji neka sansa za popust, u tom slucaju bih isao na vec proverenu seriju Wharfedale Diamond 10 i odatle bih uzeo CEO komplet /izuzev SW/. 

Front: 10.7

Centar: 10.CM

Back: 10.2

 

Imao sam 10.2 kao glavne zvucnike a za njih mi je bila premala soba + mi se cini da im je falio bas. Zvukom sam bio prezadovoljan.

 

Lomim se izmedju Diamond 10 i ove nove Diamond 200 serije; po nekoj logici bi 200 trebala da je bolja serija ali jebem li ga.

Link to comment
Share on other sites

Umesto platna, ako jos uvek nije resena ta stvar, mozes uzeti namensku samolepljivu foliju za projektore, proizvodi je cuvena fitma 3M, siguran sam da ces proci daleko jeftinije.
Njihovo predstavnistvo postoji u Bgd, lako ces naci kontakt

https://shop.spandex.com/en_GB/product-catalogue/architectural-films-media/office-education-films/whiteboard-chalkboards/3m-pwf-500-whiteboard-projection-film/p/1g0

Samsung A5

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Spachek said:

Umesto platna, ako jos uvek nije resena ta stvar, mozes uzeti namensku samolepljivu foliju za projektore, proizvodi je cuvena fitma 3M, siguran sam da ces proci daleko jeftinije.
Njihovo predstavnistvo postoji u Bgd, lako ces naci kontakt

https://shop.spandex.com/en_GB/product-catalogue/architectural-films-media/office-education-films/whiteboard-chalkboards/3m-pwf-500-whiteboard-projection-film/p/1g0

Samsung A5
 

Uuuuu pa ovo deluje odlicno, to bi mi dosta pomoglo oko "sredjivanja" zida. 

Jedino nesto ne verujem da imaju rolnu koja je siroka 2M ali kontaktiracu ih pa cemo videti.


Hvala! :)

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, djolodjolo said:

Uuuuu pa ovo deluje odlicno, to bi mi dosta pomoglo oko "sredjivanja" zida. 

Jedino nesto ne verujem da imaju rolnu koja je siroka 2M ali kontaktiracu ih pa cemo videti.


Hvala! :)

Visina je 1,22m, a rolne su dužine 9 ili 30 metara:

http://multimedia.3m.com/mws/media/742153O/brochure-whiteboard-films.pdf

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, djolodjolo said:

Uh... ne znam je l moguce popuniti to necim izmedju posto meni treba oko 1.8-2m visine :/

Onda ti preostaju samo moleri, mada ni to neće da bude baš jeftino za toliku površinu, znajući kakve su derikože dobri majstori koji rade sa "OIKOS" i sličnim bojama na vodenoj bazi...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, djolodjolo said:

Da da, Vladin je T2 i ima jos jedan B2 mada ne znam koji je bolji. Trenutno mi je to preskupa varijanta tako da ce vufer uci u pricu tek za neki mesec ali najverovatnije ce ici REL ili nesto slicno tome.

B2 je dve klase iznad. Racunaj na cifru od oko 1500 evra.

Link to comment
Share on other sites

@Zexx pa dobro, nije ni to lose resenje s obzirom da sam planirao da taj deo zida sto je planiran bude izvucen od ostatka tako da ce svakako biti zajebancije tu :)

@Delija hah 1500e... toliko ne kosta ni ostatak 5.0 sistema... racunam da ga necu ni kupovati tj bar ne taj od 1500e, onaj Vladin je vec realna varijanta ali svakako hvala na informaciji :)

Link to comment
Share on other sites

Само да је у добром стању. На огласу нема оригиналних слика. Провери да ли је у питању препродавац и исправност уређаја. Ако није први власник, купио га је још повољније од ове веома повољне цене па се намеће питање да ли се нешто морало поправљати. Ако је све ок...

Link to comment
Share on other sites

Prodavac mi je uredno odgovorio na sva pitanja koja sam postavio.

Kaze da je "kupljen ovde, crne boje, star 3 god, malo koriscen, odlicno ocuvan, ni sad se ne koristi."
Naravno - sve se to lepo proveri pred pazar.

Cena koju je naveo kao "zadnju" preko poruke ipak ima 4 cifre, sto ne znaci da ga ne bi stvarno dao za tih 850 evra.

 

Da je B1, pa bi i meni mozda bio zanimljiv...

Link to comment
Share on other sites

Најбоље је увек проверити уживо. Само оно стар три год није баш могуће, можда га је тај купио тада али модел одавно није у званичној понуди. То не значи да није у минт стању.

Link to comment
Share on other sites

Da li neko od vas ima iskustva sa AirPlay funkcijom?

Razmisljam se sta bih mogao da iskoristim kao izvor za 1080p materijal.

Da li da uzmem Apple TV pa preko AirPlay-ja da pustam materijal (cuo sam da postoji poprilican lag ovde pa ako neko ima iskustva sa tim bilo bi odlicno) sa MacBook Pro Early 2011 kojeg imam ili da idem na neki jaci Android Box ili da eventualno napravim neki jeftiniji HTPC.

Taj uredjaj bi se koristio iskljucivo za audio/video materijal tako da nemam neku potrebu za HTPC-jem a za igrice imam PS4 - ali svakako preporuke su dobrodosle.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja odavno koristim zid u beloj boji koji je gletovan i slika dobro izgleda,da li neko ima preporuke za neke jeftinije zvucnike koje mogu uz pojacalo Sony 5.1 izlazne snage po 80 w

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...