Jump to content


Streaming Servisi - Legalno


nkrgovic

Recommended Posts

Ima li nesto od legalnih streaming servisa da radi kod nas? Znam da Tidal i Spotify zvanicno ne rade, pa me zanima ima li nesto slicno, sa dobrim izborom muzike. 

 Uzeo bi pretplatu za slusanje na poslu, a imamo dosta strogu politiku pa ne bi da idem na dovijanje kroz VPN i slicno .... 

Link to comment
Share on other sites

Prijatelj koristi Deezer ima par meseci. Mesecna predplata, kaze, 10 usd. Sprava je  Sonos ali modifikovana verzija sto ga je doslo skoro duplo vise, blizu 1K usd. Radi toliko dobro da je iz sistema izbacen Wadia CD i CA streamer. Doduse ceo sistem je vrhunski, IMO, nema boljeg sounda u SR. Izbor muzike, odlican. Upravlja se preko moba.

Link to comment
Share on other sites

upravo sam napravio Tidal nalog i platio ga preko paypal iz srbije. da bih napravio tidal nalog, ukljuco sam tunnelbear (vpn), ali on nije vise potreban, ni za logovanje, ni za placanje. tako da, na neki nacin, i Tidal se moze koristiti legalno.

 

mada mi se izbor muzike ne dopada, dosta stvari koje volim - nemaju :( /ali ima sve sto @trotter predlozi, a njegov muzicki ukus je super za trazenje nove muzike...

 

Link to comment
Share on other sites

Hehe, i ja Troterove predloge testirao,Trotter muzički urednik :D .Isto napravljen nalog preko pay pal,ovih dana kreću s naplatom ...ističe trial period.Sto se mene tiče od mene zasluzuju pretplatu,nalazim većinu i dobri su sa izborom jazz-a,ali nalazio sam i ostalo.CD će verovatno u oglase,dac ostaje za tu namenu.Jako je dobro sto moze svugde da se slusa uz pasword i direktno sa sajta bez bilo kakvog programa, pa sam resio muziku i na poslu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Uzivam već 10-tak dana u čarima Linn streamera.Vrlo je lako pronaci isti album na tidalu,hardu,a obzirom da je ujedno i dac i na CD pa sam odvojio nesto vise vremena u paralelnim probama. Ipak bi revidirao svoj stav o Tidalu.Ok je,vrlo dobar čak ali disk ripovan sa originalnog CD-a pa streamovan iz memorije streamera je u solidnoj prednosti.U velikoj prednosti je i u odnosu PC na povezan digitalnim kablom na spdif, to je vec druga prica ali tek uz streamer sam to mogao da realno uporedim.Proban je i tidal sa PC i sa streamera...dakle Tidal je u pitanju,a ne neki tip veze. Osnovne mane su zamucenje i delomicna tromost basa,smanjenje detaljnosti u gornjem delu spektra.Nije ta razlika prevelika i necete je berovatno ni primetiti ako direktno ne uporedite, ali ima je pa da je konstatujem ovde.Verujem da bi je vecina sistema srednje klase otkrila.

Link to comment
Share on other sites

streamer je mreznim kablom povezan na ruter,a PC sa ruterom.Streamer to reprodukuje sa svoje interne memorije pa je izvor tj.transport tj.PC nebitan.Zato je tako i bolje nego kad ide preko spdif ili kijekakvih adaptera,usb-a i sl.PC inace ima spdif digitalni izlaz pa sam to mogao da uporedim kada Dsm radi samo kao Dac,losije je.Sve u svemu radi odlicno.Preamp nazalost nije na nivou "pravog" predpojacala pa sam to eliminisao kao opciju.Pisaću na odgovarajućoj temi kad saberem utiske.Sad mi je bila samo namera da malo revidiram stav o tidalu nakon direktne usporedbe dve vrste streaminga.Ok je tidal,bolji daleko zvuk od internet radija,yu tjuba...al nije bas potpuno kao CD,to sam i ranije imao prilike cuti poredeći aa cd plejerom,ali nije ni daleko.Kad nemas priliku da uporedis super.Tidal je inace integrisan sa streamerom pa PC mozemo potpuno da eliminisemo iz uzroka,i slusa se bez potrebe za PC-om, i bolji je tako nego prejo digitalnog ulaza,probao sam i to.

Link to comment
Share on other sites

Od cega je tacno bolje. To te pitam.

Rekao si da je bolje od PC-a. Sta je "PC" u kontekstu u kom si to napisao? Kakav je to digitalni izlaz? Direktno sa integruse ili je u pitanju neki "krsteni" digitalni izlaz?

 

7 minuta ranije, sondek said:

PC inace ima spdif digitalni izlaz pa sam to mogao da uporedim.

 

Link to comment
Share on other sites

ne bih uopste razmisljao na tu temu ili uopste o dac-ovima.To je posle probe linn streamera za mene proslost,kablovi i konektori nikad dobro nisu doneli.Samo manje ili veće zlo.Ovde se sve desava na istom mestu.To sam isto uradio i sa gramofonom ubacivsi phono preamp u gramofon,ni ne sanjaju ljudi kakav shit kablovi ubacuju u zvuk...ali to je već druga tema.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
On 7.11.2018. at 2:12, sondek said:

...kablovi i konektori nikad dobro nisu doneli.Samo manje ili veće zlo.Ovde se sve desava na istom mestu.To sam isto uradio i sa gramofonom ubacivsi phono preamp u gramofon, ni ne sanjaju ljudi kakav shit kablovi ubacuju u zvuk...

Da, i ja bih pozdravio integrisane uređaje, ako su urađeni kako valja.

A što se gramofona tiče, sve čekam da neko uradi zvučnicu sa integrisanim phono preampom. Sa današnjim stepenom minijaturizacije, izvodi se vrlo lako, a ako naprave kako valja, biće to prst u prekmez, bar za srednju i višu srednju klasu.  HajEndovci neka se i dalje muče sa lampama i srebrnim nitima. :P

Eto, u temi o streaming-u, ja doš'o do gramofona. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...