Jump to content


Zvucnici za onkyo A9010


Cecil B.Demented

Recommended Posts

Pocenik sam za Hi-Fi pa me interesuje koje zvucnike bih mogao kupiti za pojacalo "Onkyo A 9010"...Cena...oko 200 evra...novi, necu polovno. Da ne budu oni sto idu na pod nego da mogu da se stavi na sto posto ce pojacalo biti povezano sa racunarom. Nesto sto je najbolje u odnosu cena/kvalitet. U jednoj radnji sam dobio preporu "Q AQUSTIC 2020i" lepi su ali oni su do 75w a pojacalo je 88w...Druga radnja mi je preporucila nesto od "WHARFEDALE"...Sta kupiti?, Hvala

Link to comment
Share on other sites

Bitno mi je samo da onkyo A 9010 ne bude prejako za QA 2020i...

Reci mi Zek, sta je najbolja kupovina po tebi u pogledu cena/kvalitet?

1.) QA 2010i (165 evra)

2.) QA 2020i (220 evra)

3.) Dali Zensor 1 (200 evra)

Pojacalo bi bilo gore spomenuto "Onkyo A 9010"

Nekako me zbog cene vuce na QA 2010i, ali ne bih posle da se kajem...

Link to comment
Share on other sites

Probaj, ako možeš da čuješ te zvučnike koji te interesuju, pa ćeš imati odprilike predstavu kako koji zvuči.

Naravno da će svi oni drugačije da se ponašaju u salonu a drugačije u tvojoj sobi, ali se može steći osnovni utisak o svakom od njih ponaosob.

Tuđa mišljenja su najmanje merodavna jer svako ima drugačiju predstavu kako nešto treba da zvuči, a ukusi su veoma različiti - nikad nisam kupovao zvučnik po tuđem mišljenju, već po mom slušanju.

Link to comment
Share on other sites

           Skoro 30.000...tesko...Maksimalno sto cu moci izdvojiti je 200 evra...Moracu da sacekam da nesto bude na akciji...Za sada su mi najlepsi "Q Acustic 2020i walnut", ali oni si 220 evra, nadam se da ce pasti cena, na realnih 190 evra.. "Dali Zensor 1" je dobar ali mi nekako deluje kao igracka... Cekacu, bice valjda nesto na akciji i za moj budzet.

Link to comment
Share on other sites

Prvo zvuk, naravno ali moraju i estetski da zadovolje ...ipak je Hi-Fi stil, deo namestaja. Ne volim "plastican" izgled.

Najverovatnije ce to biti "Q Acoustic 2020i walnut" ali ne po ceni od 220 evra. Dobro zvuce sa gore spomenutim pojacalom, bar mi je tako rekao profesionalac koji ih je slusao...Nema razloga da mu ne verujem. Mogu ih i ja cuti pre kupovine, nije problem nikakav.

Link to comment
Share on other sites

Imam dva pitanja...Prvo..Ako je pojacalo predvidjeno za optecenje od 4-8 oma, sta je bolje imati, zvucnike na 8 oma ili 6 oma? Koliko sam ja shvatio, sto vise oma imaju zvucnici, manje se opetecuje pojacalo (manje struje treba). A s druge strane sa 6 oma zvucnicima ja bih na izlazu imao 60 W po kanalu, ako sam dobro izracunao.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje je imati zvučnike koji se zvučno slažu sa tim pojačalom i sa tvojim ukusom (svako drugačije doživljava isti muzički materijal).

U celoj priči je još veoma važna osetljivost zvučnika koja definiše na kraju ukupnu glasnoću istih u datom prostoru.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Cecil B.Demented said:

Ok, postavicu pitanje drugacije...Postoje dva para zvucnika, i jadan i drugi par se dobro slazu sa pojacalom. Jedan par radi na 8 oma a drugi je na 6 oma...Sta je bolja kupovina za pojacalo klasifikovano za 4-8oma opterecenja?

Nijedan zvučnik nema istu impedansu na svim delovima frekventnog opsega koji pokriva, pa biraj onaj koji ne pada ispod minimalne impedanse koju pojačalo podržava.

Link to comment
Share on other sites

Hvala...Imam jos jedno pitanje....

          Imam zvucni kartu "Creative X-Fi Xtreme Music " ali onam moze da se poveze sa pojacalom samo analogno preko 3.5mm izlaza za slusalice. Cuo sam da tako povezatno pojacalo sa zvucnom ne valja pa sam resio da kupim drugu zvucnu kartu sa digitalnim izlazom. Opredelio sam se za "Sound Blaser Z" koja ima opticki izlaz i ulaz...Nadam se da ce opticki izlaz bolje raditi nego prethodni analogni, valjda nisam bacio 105evra... Sta je bolje, opticka ili koksijalna konekcija?...Znam da su oba digitalna,  to mi se ne mora napominjati....

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Cecil B.Demented said:

Hvala...Imam jos jedno pitanje....

          Imam zvucni kartu "Creative X-Fi Xtreme Music " ali onam moze da se poveze sa pojacalom samo analogno preko 3.5mm izlaza za slusalice. Cuo sam da tako povezatno pojacalo sa zvucnom ne valja pa sam resio da kupim drugu zvucnu kartu sa digitalnim izlazom. Opredelio sam se za "Sound Blaser Z" koja ima opticki izlaz i ulaz...Nadam se da ce opticki izlaz bolje raditi nego prethodni analogni, valjda nisam bacio 105evra... Sta je bolje, opticka ili koksijalna konekcija?...Znam da su oba digitalna,  to mi se ne mora napominjati....

Ako si već kupio, onda je odlična, jer znaš kako kažu, svršenom poslu nema mane...:rolleyes: Coax na tom ampu podržava ulazni signal do 192 kHz, optički do 96, odgovor se sam nameće, rekao bih... Da li je moglo bolje za te pare? Naravno, neki polovan M2Tech Hiface ili sličan USB-to-SPDIF konverter, kao recimo ovaj:

http://www.kupujemprodajem.com/V-LINK-Musical-fidelity-43699123-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

          Ja mislio opticka konekcija novija od koaksijalane pa rekoh valjda je i bolje, al' sada vidim da nije...Mogao sam ja da kupim polovanu za 140 evra, "Xonar Essence STX", ali izbegavam polovno ako je to moguce...Mislim, odradice i ova moja nova "Creative Z" posao u to ne sumnjam, moglo je i bolje ali i kosta vise. Nema veze, pri kupovini zvucnika cu malo vise da vagam, tu ne smem biti greske.

https://www.asus.com/uk/Essence-Hi-Fi-Audio/Xonar_Essence_STX/

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Cecil B.Demented said:

Imam dobru plocu ali nemam digitalne konekciju na njoj

Onda mora da je nešto starija, jer skoro sve novije pa i slabije imaju digitalnu konekciju na samoj ploči (ne na zadnjem panelu).

43 minuta ranije, Cecil B.Demented said:

Zvucna samo prosledjuje signal a DAC pojacala obradjuje

Da, kada zvučnu vežeš optičkim kablom, zvučna ti služi samo da prosledi digitalni signal - ne obrađuje ga, DAC u pojačalu radi konverziju.

Možeš da probaš i analognu vezu sa zvučne u pojačalo, pa vidi koji ti DAC bolje odrađuje konverziju, da li onaj na zvučnoj ili onaj u pojačalu.

Link to comment
Share on other sites

Ploca je "GIGABYTE GA-B85M-D3H (rev. 2.0)"...Jos uvek se prodaje po ceni od 75 evra.

           E sada sam totalno "out"...Da sam hteo analognu konekciju, nisam ni mora da menjam zvucnu "Creative Xtreme music", ona radi vrhunski. S druge strane ako prikljucim pojacalo digitalno, onda ispadam totalan moron, kupujerm nekakvu zvunu od 105+ evra samo radi konekcije. Razmislicu dobro sta cu...Ili cu da odustanem od Hi-Fi i ne kupim to famozno pojacalo koje tek treba da stigne krajem meseca...ili da ga kupim, pa spojim opticki preko TV-a, a preko usb-a da pustam muziku. Zvucnici ce da popricekaju...

Mogu sada da kupim ili pojacalo ili zvucnike, oba nikako...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...