Jump to content


Rega Elex-R, neravnomerno grejanje, korisnicki servis


Dubwiser

Recommended Posts

Sa uredjajima Rega Research sam se susreo pre par godina a prva licna iskustva su sa gramofonom i zvucnicima ovog britanskog proizvodjaca. Kako sam napisao u svojoj temi pri predstavljanju novog pojacala, uz zvucne superlative, moja osnovna  zamerka se odnosi na zavrsni kvalitet obrade uredjaja i tehnicko resenje oko potenciometra glasnoce koji je neprecizan i nedovoljno fiksiran, prekidaci za promenu kanala, paljenje i gasenje uredjaja su takodje slabijeg kvaliteta pri dodiru. Naveo sam vec a ponovicu, stava sam da bi neka tehnicka resenja koja su primenjena, za klasu kojoj pripadaju  morala biti neuporedivo kvalitetnija.

Od pre tri nedelje sam vlasnik Rega pojacala. U pitanju je Elex-R, star oko 3 godine, polovno nabavljen  iz inostranstva.

Posle par dana rada, primetio sam da se moj primerak se nesto vise greje na levoj strani (leva bocna strana) tj. nesimetricno u odnosu na desnu stranu. Konstruktivno vidim su obe strane simetricne -  jedan kondenzator po kanalu + dva tranzistora koji su cini se po slikama sa neta  pricvrsceni za verikalnu stranicu sasije. Laicki gledano pojacalo bi trebalo jednako da se greje sa obe strane. Napominjem da u radu nema drasticne promene temperature cak ni pri vecim opterecenjima (potenciometar na 10- 11h) 

Da li je u pitanju lose podesavanje mirne struje i fabricka greska ili je neki interni deo promenio svoje vrednosti koje uticu na zagrevanje – utvrdice serviser. Sve navedeno nije razlog pokretanja teme.  Razlog je nemar i neprofesionalizam proizvodjaca i ovlascenog distributera u Srbiji sa kojim sam se sreo poslednjih par dana.

 

Kada sam primetio razliku u grejanju, kontaktirao sam 20. februara direktno Regu UK preko aktivnog maila [email protected], detaljno objasnivsi problem i zatrazivsi konkretan savet. Inace na site proizvodjaca ne postoji direktan mail kontakt za podrsku i ne podrazumeva se, pronasao sam ga na site PFM. 

Do danas nema odgovora. U medjuvremenu sam bio vise nego uporan, pustio sam cak 7 remindera  zamolivsi za savet i uputstvo.  Sa druge strane muk.
Kako poznajem prodavca iz ranijih trgovina u One HiFi (da ne imenujem, vecina zna o kome je rec) gde sam kupio RP1 i RS5 zvucnike, umesto telefonskog poziva, pustim tokom vikenda mail sa pitanjem oko grejanja uz molbu da na demo primerku Elex-R proveri temperaturu pojacala u radu. 

Prvog radnog dana tj. u ponedeljak, dobijem odgovor da nije moguce proveriti grejanje posto Elex-R pojacala trenutno nema na stanju ali ni u demo verziji. Na naredni moj dopis i molbu da se proveri isto na jacem Elicit-R modelu koji je u tom delu konstrukcijski slicno resen, dobijam novi odgovor da ni Elicit-R nije na lageru uz komentar da ce oba modela dobiti za nekoliko meseci!!!

Razmisljam naglas i stavljam se u poziciju obe strane.  

 

Rega UK ne odgovara na mail posto pretpostavlja da ce loko distributer u Srbiji resiti problem korisnika iz Srbije. Uz taj detalj, dopisi stizu na mailing adresu koja nije javno prezentovana. Ima logike u tome ali po mom arsinu poimanja after sales odnosa, red je barem da dostave odgovor, makar i u dve proste recenice sa kontaktom lokalnog distributera kojem se trebam obratiti.

Gospoda ili doticni prodavac iz One HiFi gotovo sam siguran razmisljaju drugacije. Pojacalo nije kupljeno kod njih (to sam iskreno naglasio u dopisu) nije vise u garanciji i za njih kao ovlascenog distributera realno nema nikakvih posledica za po mom kriterijumu njihov neprofesionalni stav i odsustvo interesovanja za bilo kakvom pomoci. Posto nisu namirisali cash, ne zele puno da gube vreme sa anonimnim korisnikom.  Principijelno nisam zeleo da se dodatno predstavljam ili da navodim opremu koju sam kupio u One HiFi u prethodnom periodu posto smatram da taj detalj ne bi trebalo da utice na odnos prema korisniku.

Ovlascen servis ocigledno nemaju ( da imaju, odgovor bi dobio od osoba iz servisa a ne od prodavca iz salona) te apsolutno nemaju interes da se zadrzavaju na mom slucaju i eventualno kroz naplatu usluge provere pojacala ostvare neku, makar simbolicnu zaradu koju bi ostvarili. O tome da nemaju na stanju dva od cetiri aktuelna modelna integralca ali ni demo primerak kako bi potencijalni kupac poslusao ili pogledao uzivo komponentu, ne treba trositi previse reci. Neka o tome razmislja gospoda iz Britanije.

Proveru pojacala i eventualnu popravku cu odraditi u sopstvenoj reziji ali ostaje gorak ukus u ustima posle ovakve nekonstruktivne (ne)komunikacije koju sam ostvario sa tvorcima i prodavcimma ovog cenjenog a meni omiljenog audio brenda.

Neka im je svima na cast!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 sati ranije, Dubwise said:

Da li je u pitanju lose podesavanje mirne struje i fabricka greska ili je neki interni deo promenio svoje vrednosti koje uticu na zagrevanje 

Провера и није тако комплексна, шта више веома проста.

- Слично нешто сам имао са Акуфејз фирмом. Затражио сам сервисно упутство за један њихов уређај и они су ме пребацили на  One HiFi, наравно они исто не дају сервисна упутства.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Dubwise said:

Ovlascen servis ocigledno nemaju ( da imaju, odgovor bi dobio od osoba iz servisa a ne od prodavca iz salona) te apsolutno nemaju interes da se zadrzavaju na mom slucaju i eventualno kroz naplatu usluge provere pojacala ostvare neku, makar simbolicnu zaradu koju bi ostvarili. 

 

14 minuta ranije, Shang Tsung said:

Odnesite onda pojacalo u ovl.servis :P

Мислим да је овде све речено.

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, Shang Tsung said:

Vrzino kolo izgleda. Zasto onda kupci ne izbegavaju brendove bez dobre podrske...

Podrska sigurno postoji za pojacala kupljena zvanicno. Kakva je ona, to mogu da zamislim. Sto mi kaze kolega, mozda se salju za GB pa ih vracaju :P

Ovo moje ce svakako pregledati moj serviser ali pre nego sto ga pozovem, htedoh da cujem sta ce reci oni koji ga konstruisu. A njih sve zajedno bas briga.

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, zek said:

Najverovatnije mirna struja se razštrimovala.:wacko:

Како и неби ако је то у питању када су тримери за подешавање 10h1snp.jpg

Ипак ту треба ставити вишеобртне  :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

44 minuta ranije, zek said:

Najverovatnije mirna struja se razštrimovala.:wacko:

To je prva dijagnoza koju sam i ranije dobio. Ovde nije sam tehnicki detalj poenta, on se resava lako nego odnos prema korisniku.

 

11 minuta ranije, observer said:

Kakve li su stavili ako su se razštrimovali za tri godine. Ono što verovatno nikada nećeš saznati je da li je fabrički kiks u pitanju usled slabe izlazne kontrole ili je vremenom došlo do toga. Videh da imaju bilijar u fabrici, moguće da se majstor zaigrao :)

Koliko god da su im sprave dobre zvucno odlicne, barem ovde kod mene to pokazuju, potpuno suprotno tome rade na finisu, nekim tehnickim detaljima a isto tako lose funkcionisu na polju support-a. Mada, ni mi sami nismo reprezentativno trziste za generalne zakljucke.

Ipak, slozces se, staromodno mi deluje ona "evo ti telefon pa zovi".

Ali sta cu, otkinuo sam kako sviri :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...