Jump to content


Rega Elex-R, neravnomerno grejanje, korisnicki servis


Dubwiser

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

12 minuta ranije, Sonichammer said:

 

Za robu na stanju odgovor glasi:

" Imamo trazeni uredjaj. Mozete ga cuti u nasem salonu u terminu koji vam odgovara pod uslovom da isti nije zauzet. Mozete, ukoliko zelite, doneti vase pojacalo/zvucnike, dac... da povezemo na zeljeni uredjaj koko biste stekli sto vernije saznanje o zvucnom kvalitetu uredjaja za koji se zanimate. "

ili

" Na zalost, na stsanju nemamo trazeni uredjaj ali imamo model koji je po performansama slican onome sto zelite da cujete. Mozete zakazati termin za slusanje .... " nastavak isto kao gore...

"U slucaju da se odlucite za kupovinu uredjaja koji nemamo na stanju, uz maksimalno kratak rok isporuke, obezbedicemo isti ali vas molimo da svoju ozbiljnu zainteresovanost potkrepite uplatom avansa koji predstavlja deo cene  kako bismo bili sigurni da ce kupovina kad uredjaj stigne biti zaista i realizovana. Spremni smo i da odobrimo odredjeni popust za ovakav vid kupovine i time za vas obezbedimo dodatni benefit. "

Tako radim ja, kako rade drugi, druge i pitaj. :)

Sve ovo je ok, nemam primedbe, mada primecujem da pomalo odudara od forumskog nastupa, na primer : "Zasto da imaju demo modele? Da bi interesenti mogli da dodju i cuju novo a onda kupe polovno kod svercera? :D "

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Dubwise said:

Znamo koliki uticaj ima na zvuk prostor u kojem se slusa. Iskreno, meni se ne svidja oblik prostorije u kojoj prezentujes opremu ako cemo o uslovima slusanja koje ti nudis...

NHF ali kad si birao zvucnike zalio si se da je prostorija u kojoj slusas atipicna, teska za poziciniranje sistema, pominjane neke stepenice, cosak, visina plafona, kosina, potkrovlje....  Mislim da je moj prostor dimenzija cca 3,8 x 5m daleko primereniji i  "lepsi" ali ok... stvar ukusa i pristupa.

 

5 sati ranije, Dubwise said:

Vidim da si se dobro informisao oko mojih nabavki, imponuje mi.  

Ti si mi pricao a ja zapamtio. Deo si pricao drugima a oni mi rekli, sa vise strana... Opet, drago mi je sto si zadfovoljan. ;)

 

5 sati ranije, Dubwise said:

Naim sam nabavio u HR, ne znas sve detalje nabavke niti nacin provere stanja pojacala ali da napomenem da to nisam licno radio. Konkretan primerak koji sam kupio nisam probao u svom sistemu ali jesam isti tip pojacala  - da bih uocio zvucnu razliku izmedju njega I prethodnog Rotela. Stanje uredjaja je vazno ali  zvucna razlika je meni nemerivo vaznija i razlika koju cujem u svom sistemu/prostoru. Stanje uredjaja utice  na dalje pregovore I formiranje konacne ponude ka prodavcu. Inace ni cena po kojoj sam ga kupio nije tajna, javno sam je izneo. Sa svim detaljima je upoznat I sadasnji vlasnik pojacala (I njega poznajes dobro) te ga ukoliko te I to interesuje, pitaj u kakvom je stanju dobio pojacalo od mene. Sto se Elexa tice, banatska varosica nije daleko od Beograda, Accord je brz auto. Potenciometre I prekidace sam proverio svojom rukom pre nego sto sam je zavukao u dzep. Grejanje Elexa nisam kontrolisao, ucinice to serviser, kao ni taj Exposure 2010S2 koji se I dalje muva po oglasima po realnoj ceni :wink:

Da, ne znam sve detalje ali neke znam. Uradio si upravo ono sto si meni rekao da spada u rizik posla i to je ok ali ja opet moram da pazim da uredjaj koji potencijalno dam na probu "kupcu" pre toga, istog dobro procenim i smanjim rizik na minimum a ne da mi se desi da uredjaj dam na slusanje a onda doticni isti takav kupi polovan na oglasu. Takav "kupac" uredjaj moze da cuje kod mene u radnji, nema nosenja na home demo nito dvanja na probu uz depozit. Mozda si zato i prosao u One HiFi kako si prosao. Prepoznali te po glasu mozda. :)

 

Sto se Expo konkretno tice, ako pojacalo novo kosta cca 1300e ok je da polovno u top stanju, bar pocetno kosta 750e. E sad sto se to polovno dugo prodaje, to je stvar slabog trzista, ni novo na zalost ne ide bolje... :D

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, garson said:

Sve ovo je ok, nemam primedbe, mada primecujem da pomalo odudara od forumskog nastupa, na primer : "Zasto da imaju demo modele? Da bi interesenti mogli da dodju i cuju novo a onda kupe polovno kod svercera? :D "

Kakvi kupci, takav forum takvi i prodavci... :D

Salim se. Donekle. :)

Ja se trudim da imam sto vise modela na stanju ali zaista postoje neki koje nemam i necu ni imati te se takvi mogu dobiti iskljucivo po porudzbini. Razlozi su jasni, slaba potraznja, preveliki lager, mali obrt spram vrednosti lagera... Borimo se, nekad je tesko, nekad je jos teze... :D i onda dodje neko i "pljune"... Pa kakvu reakciju ocekuje? I mozes misliti kako mi takav nastup smeta (ne mislim na DUSANA DUBWEISSE konkretno) nego generalno, kad moram da branim konkurenciju. :P

Link to comment
Share on other sites

Eto, posto ne mislis o meni, pozivam te medju kose grede, prolece ce uskoro pa kada nadjemo svi vremena dodji sa klanom. Culi su Naim, ti ne verujem da si negde sreo combo Rega+Hegel dac, daleko od klase ali mozda ti bude interesantno sa profesionalne strane. 

Ok?:cheers

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Dubwise said:

Eto, posto ne mislis o meni, pozivam te medju kose grede, prolece ce uskoro pa kada nadjemo svi vremena dodji sa klanom. Culi su Naim, ti ne verujem da si negde sreo combo Rega+Hegel dac, daleko od klase ali mozda ti bude interesantno sa profesionalne strane. 

Ok?:cheers

on ustvari sanja o tebi :wub:

Link to comment
Share on other sites

Iskreno malo mi je čudno da ti Rega još nije poslala nikakav odgovor na mail.Je si li siguran da je dobar.Ako jesi,nakrpiš ih malo pa će da ti se jave i oganizuju jedno vrćenje trimera na osnovu servisnog uputstva.Ili im se obratis preko nekog UK foruma...javiće ti se Roy lično.Internacionalizuješ malo...Btw. on uz rs7 koristi naim amp,122/150. Taj ne pregreva... :-)

Link to comment
Share on other sites

Zar stvarno mislis da bih se mlatio i vracao pojacalo za ovu korekciju?

Trimer je vec danas vracen u fabricku meru, pot dotegnut. 1h posla sa zagrevanjem sprave. O trosku da ne govorim.Jos malo premeren i pogledan amp generalno, kao puslica je. Evo ga posle par sati 'ladan kao italic.

E, jedino sto ovaj mene bolje greje ;)

Mail je dobar, nije se vracao kao neisporucen. Probao sam i sales@ i service@, oni se vratise uredno. Prasio sam ih ne brini. Znaju i sta su mi distributeri rekli.

Evo slusam vec satima sada vec u tisini i malo na ljudsku stranu naginjem mislima. Kako bi mi bio super osecaj veceras da su se javili i u 3 recenice naveli na mogucu gresku u stelovanju ili sta vec kao moguci razlog grejanja i uputili me na nekoga, dali resenje. Epilog bi bio isti u svakom slucaju, samo sto bih ja verovao da je Rega skroz smekerski brand. Nazalost nije.

Link to comment
Share on other sites

Čudno zaista s njihove strane,bez obzira koliko smo im malo trziste ostavlja los utisak prema korisniku.Inače imao sam i sam jednom problem sa grejanjem ampa.Kupio sam ga polovnog i grejalo se dosta,cak sam ga i slusao tako par godina ne znajući da mu to nisu normalni uslovi rada.Celo kućiste je bilo od aluminijuma i bilo ujedno hladnjak sa usrafljenim izlaznim tranzistorima od nazad i to ko god je video od drugara je rekao da je to normalno i nisam obraćao paznju.Onda mi je jedan prijatelj koji je video amp u radu na drugom mestu rekao da je mrtav ladan po pravilu,proverili smo mirne struje i videli da su trimeri odvrnuti zestoko i da je "mirna struja" mnogo veća i da se neko poigrao sa ampom da ga "dovede u A klasu".Svasta ljudima pada na pamet,dobro da od takvog rezima rada nije pocrkalo jos nesto.Vratio mi je drugar trimere na mesto,tj podesio na fabricke vrednosti i radilo je pojacalo jos godinama posle.Nek bude tako i kod tebe,pa uzivaj.Sinergija uređaja iste firme se vrlo cesto pokazala kao najbolja.Rega vazi za odličan primer i dobar odnos ulozenog dobijenog u smislu zvuka,kvalitet izrade očigledno vrluda.Ovu losu epizodu stavi iza sebe,pa vozi dalje.Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Pre par godina sam imao Rega Saturn cd plejer na popravci. Pisao sam fabrici sa zahtevom za service manual ali su me odbili i uputili na distributera u bg. Nazovem tada firmu koja je prodavala Usher i Shanling, oni kazu da nisu imali nikakvu podrsku od Rege i da nisu vise njihovi zastupnici. Nazovem u Bg firmu koja j preuzela rekli su mi da oni nemaju nista od dokumentacije i da sve salju u fabriku.

Link to comment
Share on other sites

Vama su barem odgovorili. 

Vremena se menjaju, profitni uslovi odredjuju i nivo reklame,prodaje, svega sto se tice pre/after salesa.  

Spomenucu jos, pee par godina sa Koratom i BW sam imao super iskustvo. Dogovor brz, visokotonac na stanju, zamena na licu mesta.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Dubwise said:

Trimer je vec danas vracen u fabricku meru, pot dotegnut. 1h posla sa zagrevanjem sprave. 

У целој причи ми није јасно зашто се оволико одужила.

Почетак је био у среду у 17:42, у 19:45 сам ти одговорио шта треба урадити а тај пос'о је реда величина 20 минута. Чему оволика прича око тз. "Bear Job-a"?

Написао сам искуство са 1 ХиФИ-јем и по мени ту се завршава прича. Нисам њихова    :ruganje муштерија на њихову срећу.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, stoN_Cold said:

У целој причи ми није јасно зашто се оволико одужила.

Почетак је био у среду у 17:42, у 19:45 сам ти одговорио

Nisam ni zurio. Kada sam stigao od obaveza, odneo sam ga i zavrsio brzo. Hvala na smernici.

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2017 at 23:00, Dubwise said:

Eto, posto ne mislis o meni, pozivam te medju kose grede, prolece ce uskoro pa kada nadjemo svi vremena dodji sa klanom. Culi su Naim, ti ne verujem da si negde sreo combo Rega+Hegel dac, daleko od klase ali mozda ti bude interesantno sa profesionalne strane. 

Ok?:cheers

Ok:cheers

Link to comment
Share on other sites

sve sto proizvodjac masovne elektronike treba da uradi je da te uputi na servis u zemlji u kojoj je prodat uredjaj sto se utvrdjuje po serijskom broju. verujem da bi onda bio zadovoljan njihovim customer serviceom, ili?

ja sam se nakupovao polovne robe u zivotu i nikada nisam jaukao ako nisam uspeo da se izborim sa necijim sistemom. moj rizik - nekad dobijes, nekad izgubis.

i da, one hi-fi rege ne popravlja u srbiji. zapravo je pitanje da li je za to bilo do sada potrebe.

Link to comment
Share on other sites

Rizik apsolutno preuzimam i ne kuka vec dobronamerno upozoravam vlasnike i zainteresovane za Rega brand o primeru odsustva supporta. Rege se ne kvare, apsolutno je malo tema i po forumima o tehnickim problemima sa njihovim uredjajima. Ako i ima obicno je u superlativima sem tih i ovde od mene spomenutih detalja oko delova za rucnu kontrolu.

Apsolutno bih bio zadovoljan, osnovnim kontaktom, bilo kakvim makar i tamplate odgovorom sa "aktivnim" tel. brojem za podrsku, a posebno ako se servis radi preko matice kao sto ga mozda radi One HiFi. Mada je to preskup nacin. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...