Jump to content


Dekijev sistem


kiLDer

Recommended Posts

Zdravo bili dobri ljudi!

Čitam vas relativno često, po nekad postavim neko pitanje, ali se slabije javljam, jer ima članova koji imaju mnogo više iskustava i znanja...

Da predstavim i svoj sistem (u nastajanju)

Trenutno imam:

"kutije" Magneplanar mg12

preamp Luxman C-02

amp Sony TA-N 55 ES

cd Denon DCD 1500

Sony iako ok pojačalce, nije baš za Mg, pa kad ga prodam, planiram nabavku nečeg što bi im više odgovaralo (gledam neki Adcom, Vincent, a ako bude kinte možda i T+A)... Preporučivali su mi Quad, ali bivši vlasnik je baš to imao i za moj ukus je zvučalo suviše "meko". Nekada sam imao smga i gurao ih je vintage Technics snagaš, a zvuk je bio božanski! Posle sam prešao na ProAc studio 3...koje bih tako rado ponovo posedovao!

Sve se to zbog uslova bilo prodalo i godinama (deca, kinta...) nisam imao sistem i reših da oformim novi sa skromnom kintom... U planu mi je da uskoro nabavim i DAC, pa možda zabodem Nad-a, jer je na rate... Sluša se u nekih 20 kvadrata, a ako bude sreće, za god dana i u 30...

Slike uskoro...

Evo malo da se vidi kako to odprilike izgleda...

 

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne rekoh, zvučnički kablovi su Audioquest indigoblue, a interkonekti diy varijanta, koje sam sam pravio... Komp mi u kvaru, dac još nije uzet, diskovi razdeljeni tokom 10-ak god nemanja sistema, pa se trenutno sluša joutube ili deezer preko mob-a., tako da imajte razumevanja prilikom kritikovanja...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv sistem, pohvale iz Peckhama.
Nedavno sam citajuci neke strane forume naleteo na firmu ClassDaudio. Oni odavno prave digitalna pojacala, sto u kit varijantama, sto kao gotove proizvode u kucistima. Utisci o zvuku i radu po forumima su generalno veoma pozitivni.
Setio sam se ovoga jer sam video da ih na mnogo mesta pominju upravo korisnici planarnih zvucnika. Ta pojacala isporucuju velike snage i potpuno su stabilna na niskim omazama. Radi se o pojacalima snage pa je potreban preamp ispred, mada, vidim da nisu osetljivi na izbor preampa. Pojedini modeli imaju gain koji je moguce nastelovati kako najbolje odgovara preampu.

Evo jednog primera
http://www.classdaudio.com/sds-series-amplifiers/sds-250c-class-d-audio-power-amplifier/

Kao sto rekoh, ovo je sklopljen amp, plug and play. Postoje i modeli sa vecim snagama. Postoje i kit varijante ako je zgodnije sam skockati kuciste, pogledati na istom sajtu sa linka.

Link to comment
Share on other sites

Sistem sa dobrom perspektivom.Nađi im neki dobar i snazan amp koji stabilno i dobro radi na 4ohm.Drugim recima neko kvalitetno američko "čedovište".Velik sam fan planarnih zvučnika,za koje nazalost nemam uslove,pa nestrpljivo čekam nastavak priče.

Planirao da uzmem Adcom-a koji bio na kp, ali prodat danas...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv sistem, pohvale iz Peckhama.
Nedavno sam citajuci neke strane forume naleteo na firmu ClassDaudio. Oni odavno prave digitalna pojacala, sto u kit varijantama, sto kao gotove proizvode u kucistima. Utisci o zvuku i radu po forumima su generalno veoma pozitivni.
Setio sam se ovoga jer sam video da ih na mnogo mesta pominju upravo korisnici planarnih zvucnika. Ta pojacala isporucuju velike snage i potpuno su stabilna na niskim omazama. Radi se o pojacalima snage pa je potreban preamp ispred, mada, vidim da nisu osetljivi na izbor preampa. Pojedini modeli imaju gain koji je moguce nastelovati kako najbolje odgovara preampu.

Evo jednog primera
http://www.classdaudio.com/sds-series-amplifiers/sds-250c-class-d-audio-power-amplifier/

Kao sto rekoh, ovo je sklopljen amp, plug and play. Postoje i modeli sa vecim snagama. Postoje i kit varijante ako je zgodnije sam skockati kuciste, pogledati na istom sajtu sa linka.

Hvala troterru! Deluje zanimljivo... Ali dok mi stigne iz Usa... Kit je možda ekstra varijanta, ali trenutno zbog obaveza i manjka vremena, ne znam da li bih radio... Ali ima na kp par nuforce mono blokova za relativno ok cifru... Možda su i oni ok... Kritike su raznolike, od superlativa do osrednjih... Onaj Jeff 102 mi je takođe iznad mogućnosti...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Hvala ljudi na sugestijama i predlozima... Poslušaću te nuforce, pa ću videti. Možda bih se i za one t+a razvuk'o, ali pošto mi treba i preamp, ništa od toga.. Ne znam kakva su iskustva što se tiče Vincent-a. Deluje jako i da trpi niske otpore, a lepo izgleda, mada je to manje bitno. Najbitnije je da li zvukom opravdava cenu...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ako ides na D klasu 2 x 400W/4Ohm je neki minimum, IME.

Primera radi, moj prijatelj na Maggies 3.6R (veci 3-way model + prepravljene za aktivni 3-amping) ima na bas panelima 2 x 900w/4Ohm, na srednjacima 2 x 400W/4Ohm i na visokotoncima takodje 2 x 400W/4Ohm. E, to tek sad svira vrhunski.

Slicna je situacija i sa mojim Apogee Duetta Signatures, uglavnom ribonski planari zahtevaju enormnu snagu da bi dobro radili. Sto vise to bolje.

Link to comment
Share on other sites

Nemam sredstava ni blizu za tako nešto. A i sami zvučnici su skromniji od 3.6. Nekada sam imao smga model i savršeno su radili sa pojačalom 2x75w na 8 oma tj. 2x110 na 4 i bio sam prezadovoljan zvukom. Mada taj Tehniks je trpeo i kratak spoj bukvalno. Verujem da bi sa jačim još bolje radilo, ali to je van mojih mogućnosti. I ovaj iznos koji planiram, ću dugo da otplaćujem...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Snagaš su 9070 mislim da mu je oznaka bila... Baš ovakva kombinacija sa slike...
374ab722e8204fda78d736deca66e15f.jpg
Čovek koji je došao da kupi Magije, pitao za najnižu cenu... Rekoh da dođe i čuje, pa ćemo se dogovoriti. Kad ih je čuo, ostao bez teksta i bez reči izvadio novac. Neverovatno dobro su se bili uklopili. To je bilo davno i ne znam sad da li bih kupio nešto takvo, jer je i tada bilo teško naći ih u dobrom stanju, najviše zbog elektrolita a i samog izgleda...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Konačno rešeno pitanje amp-a. U polici je svoje mesto našao Rotel RB-991, uzet od kolege sa foruma. Stigao je i DAC Nad D1050. Definitivno preamp leti, a dok se ne nabavi novi, Nad će služiti i kao preamp. Ostaje mi još samo ovih dana da uzmem laptop koji će biti izvor i eventualno kasnije malo "igranja" kablovima i za sada je to to,jer su sredstva za sistem iscrpljena, a i na leto valja veću prostoriju sređivati, pa kad se sistem preseli u 30 m2, videćemo za dalje...
ecc7c8b7bb74c2523d7d2cb20e76e1d9.jpg
30596ef48eab3bdc1ca78009760cdad7.jpg

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Hvala! Od svega što sam probao, među najboljima se pokazao. Preksutra stiže i komp, pa nabavka muzike i...uživanje. Jedino će izbor preampa za sada da popričeka, ali Nad fino završava posao... Bolji mi zvuk direktno preko DAC-a, nego kad koristim postojeće predpojačalo...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Malih novosti... Kao prvo, uzeti malecki Canton Karat 920 zvučnici, za usputno slušanje i filmove, da ne koristim stalno planare. Prijatno sam iznenađen malcima, s'obzirom na njihovu cenu.
Drugo, bio sam u poseti kod kolege sa foruma SUROKVL-a. Poneo sam i Magnaplanare da ih čujemo u njegovom sistemu. Prijala im uklopljenost i detaljnost sistema koji je predano sklapan, što se odmah i čuje. Bilo je to jedno lepo iskustvo i dobar pokazatelj kako mogu zvučati Magiji...
a7ff926b65d910b782770b2d67c47d33.jpg11dc443f7eb4ad10e9f01d599bdbc5b9.jpg

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Desile se neke manje značajne novine... Glavno mi još uvek nedostaje, preamp i kablovi, ali se trenutno nema kinte, pa radi ovako kako je do selidbe u novu prostoriju, koja je trenutno u početnoj fazi radova. Kako imam Magije, nisu pogodni za sve muzičke žanrove zbog niskotonskog područja koje im je takvo kakvo je... Na testu vufera, sa članovima foruma, videlo se da im znači dodatak i u ulozi helpera, prilično pozitivno deluje na celokupnu zvučnu sliku. Budući da sam u radovima i nemam kinte trenutno za ulaganje u sistem, a i fale mi ključne karike u lancu, pa o nabavci vufera nisam ni razmišljao... Sve dok jednog dana nisam ugledao "mrcinu" na kp... U pitanju je Magnat Omega 380 sa 15-ticom. Pošto na net-u videh mnoštvo dobrih komentara i pozitivnih recenzija, uzeh ga... Šta reći,preteran je... Moram da ga držim tako reći na minimumu, a zauzima "pola" sobe. Mislim da bi za neki 5.1 bio idealan, jer mu je baš brutalan bas i ide do 15-16 hz... Tek sam ga juče uzeo, pa nisam stigao još lepo da ga čujem... Videćemo kako će se ponašati i da li će uspeti da se uklopi sa planarima... Verovatno će sačekati da se sredi veta prostorija, jer postojeća gde su mi uređaji je baš mala, tačnije uska... 7080aebe3db0cc4d38997bdd7fd99c79.jpg90db26709030e001786818e1c82704e4.jpg18cad637fc7d45768bb356df43ba9c1f.jpg30c0e5d0e692d8ccd7f5af6903d2bebf.jpg

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Takođe, pošto se cd baš retko koristi, a i imam i Marantza, Denon je otišao a i Canton kutijice i za taj novac na njihovo mesto, za usputno slušanje, legle ProAc Tablete. Clone doduše, ali sviruckaju odlično. Za B sistem i za devojku kojoj je moja trenutna postavka komplikovana za korišćenje, više nego dobri... Kasnije kad se bude nabavljao preamp i kablaža, verovatno će morati da idu, mada mi se mnogo dopada šta izlazi iz tolicke kutijice...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Trenutno kad ih slušam izvučem na nekih 80 cm, a nekad me i mrzi, pa mi stoje na 40-tak cm. Izvlačio sam ih i na preko metar, ali mi je nezgodno za slušanje tako. Sve jedno mi nije odgovarajuća pristorija za njih, a slušaonica od 30-tak kvadrata je u fazi sređivanja i tek će onda biti kako treba. Tada ću ih najverovatnije izvući na okvrno 1,8m. Moja preporuka bi bila .7. On je naslednik ovog mog modela. MMG im je bazni model. Veoma im znači pozicioniranje, ali to opet zavisi od same prostorije. Koliko kvadrata je u pitanju?

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Slisao bih u prostoriji 10x4 metara , znaci 40m2...ali tako da je efektivno samo 4x4 koristan prostor a ostalo je spojeno ali se zbog kuhinjskog ostrva ne moze koristiti ....stavio bih zvucnike na oko 0.8 do 1m od zadnjeg zida i onda bu udaljenost zvucnika do mene bila oko 2.5m

Pojacalo sam suzio na Parasound Halo 2.1 Integrated kao najverovatniji izbor jer ima dovoljno snage i za mozda vece 1.7i  jednog dana , a ima i jako dobro podesiv izlaz za sub + koristan DAC . Ovo je novo oko 2.500 USD ili oko 1.800 ex demo 

U slucaju da nadjem dobar preamp + DAC polovan razmisljam i o D-sonic snagasu M3a-800S, 2 x 400w koji izadje oko 1600 usd sve sa porezom ...daju ga na probu oko mesec dana tako da greske nema . To je neki domaci lik iz Teksasa koji jako voli da se zeza sa Magnaplanrima pa je resio da napravi odgovarajuce pojacalce za njih ...svi ga jako hvale ali sama cinjenica da daje na tako dugu probu vec govori da je tu nema rizika ...

@kiLDer po tvojoj prici su modeli 12 i 0.7 slicni a ti planiras da slusas tvoje u 30m2 ... jel to znaci da bi veci modeli 1.7i mogli da uz pomoc dva suba popune i 50m ?

Ovo me zanima zbog kuce u Novom Sadu ...da ponesem jedan kad krenem na godisnji ?

Pozzzz 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...