Jump to content


Dekijev sistem


kiLDer

Recommended Posts

Za taj D-sonic sam čuo upravo u vezi sa planarima. Čini se kao dobra i potentna sprava. Što se kvadrasture tiče, trebalo bi da 1.7 može, ali ipak što veći model to bolji. Jedino kad je mala kvadratura, onda je manji model bolji izbor. I sam bih voleo 1.7,ali mi finansije ne dozvoljavaju. Inače uz svoje Mg, koristim trenutno 1 sub, ali mi pokriva opseg ispod 45hz,mada realno kod 80 % muzičkog materijala, kad su dobro pozicionirani, nema potrebe za njima. Zavisi od ukusa, ali nije loše imati ga.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Jel vredi rezati na 80Hz ?
Sumnjam, jer sami planari ne idu mnogo nisko, moji do 45hz,ali to što reprodukuju, rade baš dobro, pa sub-om popunjavam samo što oni ne mogu. Zavisi i od kvaliteta samog suba, pa se valja poigrati. Moj nije nekog kvaliteta, ali ide do 18hz,pa ga koristim samo ispod 45. Ne sviđa mi se kako reprodukuje bas iznad 50hz,ali to je do samog saba. Služi mi dok ne budem u mogućnosti da uzmem kvalitetniji. Čitajući savete i iskustva, naveli su da kvalitetnijim podnožjima se i popravlja dodatno kvalitet basa... To mi je u planu da isprobam.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Takođe kad smo sa planarima testirali RAAL sub, isto je bio pokriven samo opseg ispod 45hz. Nisam ni isprobavao sa višim rezovima iako je to baš kvalitetan sub. Inače, igrajući se sa pozicioniranjem, video sam da se najveće razlike upravo na basu primećuju.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

47 minuta ranije, kiLDer said:

Takođe kad smo sa planarima testirali RAAL sub, isto je bio pokriven samo opseg ispod 45hz. Nisam ni isprobavao sa višim rezovima iako je to baš kvalitetan sub. Inače, igrajući se sa pozicioniranjem, video sam da se najveće razlike upravo na basu primećuju.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

RAAL ili REL ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, kiLDer said:

Rel. Zeza me ekran na mobilnom i predikcija. Ne obratih pažnju...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

Sa kojim REL modelom si probao ? REL T/9i mozda ?

Da li onda imas onaj udar na basu koji pomalo ne dostaje svim planarima ?

 

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

Ne znam tačno. Sima je doneo Rel na testiranje, pa može on reći tačno koji je(@Sonichammer) . Nema tog udara kad služi samo kao helper. Doduše kod mene npr na nekim stvarima gde ide bas solidno ispod tih 45hz, se oseti. Ipak, onog klasičnog udara nema. Drugačija je prezentacija zvučne slike.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, kiLDer said:

Ne znam tačno. Sima je doneo Rel na testiranje, pa može on reći tačno koji je(@Sonichammer) . Nema tog udara kad služi samo kao helper. Doduše kod mene npr na nekim stvarima gde ide bas solidno ispod tih 45hz, se oseti. Ipak, onog klasičnog udara nema. Drugačija je prezentacija zvučne slike.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока
 

Hvala ti u svakom slucaju ...ovde u Teksasu su SVS jako povoljni . REL me interesuje za sistem u Srbiji , ako poludim i predjem na planare i kod kuce . 

U Americi nema nista pametnije da se kupi za 1.400 $ koliko su ti novi Magnepan 0.7 a to je model slican tvom  12

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da,.7 je direktni naslednik 12-tice. Za Srbiju, ako ti "legne" zvuk planara, videh na tvom postu da imaš sobu pristojne veličine,pa bi možda bolje legao neki veći model. Što se sabova tiče, vidi sa Simom, možda bi mogla neka proba da se organizuje. Ono što sam čuo je da pravi solidnu razliku i na klasičnim zvučnicima kojima generalno i nije bilo zamerke na kvalitet i količinu basa. U svakom slučaju, kad si u Srbiji, može se eventualno organizovati proba planara ako želiš i ako uspemo da se uklopimo i organizujemo, nikakav problem. Slušao sam više modela, što manjih, što većih, ali na žalost nikad u većoj prostoriji, pa su mi sa te strane iskustva u pomanjkanju...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

U Evropi su polovni skuplji nego u Usa novi. Čovek koji je kod nas imao zastupništvo, godinama to ne radi, a ja sam imao sreće da baš od njega uzmem svoje. Mislio sam ako ti znači radi probe, da isprobaš moje u svom prostoru.

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...