Jump to content


Batto MM


RADE

Recommended Posts

6 sati ranije, anubisgrau said:

zasto mislis da je bilo ko od nas slusno superioran nad onima koji nisu u hifi i ne pate od predrasuda kako nesto treba/mora da zvuci?

ako pitanje podelim na dva pa prvo ide boldovano , onda odgovor ide ovako : ne mislim da je da smo superiorni , čak šta više , jedan prosečan muzičar je superiorniji od naprednog ajfiste .

Drugi deo je : nema tu nekih predrasuda , igra se zove visoka vernost reprodukcije i nema tu da nešto treba ili mora .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

39 minuta ranije, RADE said:

, čak šta više , jedan prosečan muzičar je superiorniji od naprednog ajfiste .

Ajd da ne laprdamo. Svojevremeno sam sa Misom Blamom, Duletom Jovanovicem, Milosem Petrovicem....cak i sa Hanesom Bekmanom koji je radio i produkcije pored toga sto je svirao violinu,  pricao o tome. Svi su slusali drugacije. Pokojni Misa je odvrtao treble do kraja i objasanjavao mi da je to zbog  polozaja kontrabasiste blizu bubnjeva i da je on navikao da mu cinela prsti u uvo. Dule je izdizao srednje zbog klavira. Hanes je insistirao  na  laudnesu pri slusanju..... Nemojmo mesati HI FI i svirace. Ovo ne stoji nikako.  A ovo su sve bili nadprosecni muzicari.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Milosav Grozni said:

 

Ajd da ne laprdamo. Svojevremeno sam sa Misom Blamom, Duletom Jovanovicem, Milosem Petrovicem....cak i sa Hanesom Bekmanom koji je radio i produkcije pored toga sto je svirao violinu,  pricao o tome. Svi su slusali drugacije. Pokojni Misa je odvrtao treble do kraja i objasanjavao mi da je to zbog  polozaja kontrabasiste blizu bubnjeva i da je on navikao da mu cinela prsti u uvo. Dule je izdizao srednje zbog klavira. Hanes je insistirao  na  laudnesu pri slusanju..... Nemojmo mesati HI FI i svirace. Ovo ne stoji nikako.  A ovo su sve bili nadprosecni muzicari.

strašno milosave , strašno :o

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, RADE said:

strašno milosave , strašno :o

??? Ne vidim nista da se toliko uplasis. Ljudi su slusali onako kako im se svidja. Doduse nisam uspeo nikada da procenim zvuk Mise Blama il Hanesa,.... cini mi se mnogo vise od 2700 E. Tu si ti verovatno upuceniji. Reagovao sam samo na onaj deo koji si sa nipodastavanjem napisao o kako ti kazes ajfistima.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, RADE said:

jedan prosečan muzičar je superiorniji od naprednog ajfiste .

U šta bih ja mogao sebe da uvrstim? Imam sluha, ali me, u mladosti, mrzelo da vežbam. Kasnije sam nešto i vežbao, ali nisam imao hrabrosti da se upustim...

Ako bi moglo, na borački staž, da se računam u prosečne muzičare?:D

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, Milosav Grozni said:

??? Ne vidim nista da se toliko uplasis. Ljudi su slusali onako kako im se svidja. Doduse nisam uspeo nikada da procenim zvuk Mise Blama il Hanesa,.... cini mi se mnogo vise od 2700 E. Tu si ti verovatno upuceniji. Reagovao sam samo na onaj deo koji si sa nipodastavanjem napisao o kako ti kazes ajfistima.

to nije nipodaštavanje nego stvar zanata ......muzičari , to im je struka i posao od kojeg žive , moraju znati šta je ispravno a šta ne .......ne govorim o muzičarima sa slava i proslava . Onako kako si napisao ispada da su muzičri gluvaći a oni nepogrešivo znaju kada neko falšira , kada ima raštelovan instrument i slično .

  Ajfisti znaju samo šta im se sviđa a šta im se ne siđa .....uglavnom .

Link to comment
Share on other sites

Just now, beatgoeson said:

U šta bih ja mogao sebe da uvrstim? Imam sluha, ali me, u mladosti, mrzelo da vežbam. Kasnije sam nešto i vežbao, ali nisam imao hrabrosti da se upustim...

Ako bi moglo, na borački staž, da se računam u prosečne muzičare?:D

 često gledam Rikarda Muti-a kako radi sa mladim muzičarima i kako im objašnjava ......nema teorije da se tamo nađe neki gluvać .......ludnica od mnoštva objašnenja kako neki deo ide i zašto i onda neko treba da očekuje da to neka normalna osoba primeti .....nemoguće

   

Link to comment
Share on other sites

Ajd nazad u prvi razred. Procitaj pazljivo i pokusaj da shvatis. Niti jednom recju nisam doveo u pitanje njihov sluh, vec opisao nacin na koji su slusali muziku. Taj nacin je sve bio ali koser HI FI nije. To ne unizava njih niti malo. Ovde si ti dao sebi eksluzivno pravo na sluh i prcenu u Evrima istog. Toliko.... izvini al sad imam pametnija posla.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, RADE said:

 često gledam Rikarda Muti-a kako radi sa mladim muzičarima i kako im objašnjava ......nema teorije da se tamo nađe neki gluvać .......ludnica od mnoštva objašnenja kako neki deo ide i zašto i onda neko treba da očekuje da to neka normalna osoba primeti .....nemoguće

 

Siguran sam da će svaki anti-sluhista, sa stažom u audiofiliji, razbiti svakog Rikardovog muzičara u proceni dobre reprodukcije, ukoliko i ovaj nije audiofil.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, beatgoeson said:

Siguran sam da će svaki anti-sluhista, sa stažom u audiofiliji, razbiti svakog Rikardovog muzičara u proceni dobre reprodukcije, ukoliko i ovaj nije audiofil.

tebe treba zatvoriti u sobu sa nekim violinistom koji samo vežba i ne puštati napolje sve dok se vežbanje ne završi :) .

   Da nisi Sremac , napisao bih saksofonistom :-D

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Toza said:

Zanimljive su vježbe disanja nekog trubača, a još zanimljivije šta od zvukova izađe iz trube nakon tih vježbi :o

truba ume da zagolica uši i to strašno .....e sad zamisli zvučnjake koji ubiju tu lepotu i dinamiku

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, anubisgrau said:

naravno. truba je jedan od kljucnih testova za sistem. onaj na kome truba svira ispeglano a ne dere se treba baciti u kantu za djubre.

ja da sam tamo ti bi mi bio konsultant za zvuk .....šteta što svi misle da su najpametniji :ph34r:.

  Generalno mene je oduvek čudilo što autokonstruktori ne koriste tvoje znanje . Ja imam neke ortake ovde koji krenu ono , izvini ali mi se čini da je to i to . Odnedavno imam ortaka koji dođe i na moje dvomesečno mučenje oko šetelovanja , jednostavno kaže .....pa to je odvaratno , za povraćanje ....zbog toga toga i toga ....;)

Link to comment
Share on other sites

jel ti nekad duvala truba u glavu sa metar razdaljine? 

truba se ne dere samo ako se svira sa damperom ili si na 50 metara od nje ili je tomaz stanko propustio kroz jedno 23 pedale pa zvuci kao sint

ali kvarimo temu

mené vise zanima koliko je cenjenih kolega koji se zadovoljavaju sa malim (basicem) culo kako svira dobro nastimovan drajver od 12" ili (pozeljnije) 15"

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, anubisgrau said:

jel ti nekad duvala truba u glavu sa metar razdaljine? 

truba se ne dere samo ako se svira sa damperom ili si na 50 metara od nje ili je tomaz stanko propustio kroz jedno 23 pedale pa zvuci kao sint

ali kvarimo temu

Duvala mi je truba vise puta na raznim terevenkama, jednom mi je cak doslo da zadavim trubaca koliko je bolelo. Ali ovde valjda govorimo o hifi i slusanju muzike koja mu prilici, a ne trubi na pola metra od glave gde mi je Ciga svirao za sve pare.

Odreagovao sam jer neretko provejava komentar da slusanje nekih instrumenata kao sto su truba, violina i dr. po prirodi treba da para usi. Nikada, ali nikada ne sme zvuk da para usi pri slusanju.. Ako posle pola sata gasite sistem jer vas boli glava to je siguran znak da nije do muzike/instrumenata.. ili ste preumorni, nema trece.

Sorry za off.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Филип said:

Duvala mi je truba vise puta na raznim terevenkama, jednom mi je cak doslo da zadavim trubaca koliko je bolelo. Ali ovde valjda govorimo o hifi i slusanju muzike koja mu prilici, a ne trubi na pola metra od glave gde mi je Ciga svirao za sve pare.

Odreagovao sam jer neretko provejava komentar da slusanje nekih instrumenata kao sto su truba, violina i dr. po prirodi treba da para usi. Nikada, ali nikada ne sme zvuk da para usi pri slusanju.. Ako posle pola sata gasite sistem jer vas boli glava to je siguran znak da nije do muzike/instrumenata.. ili ste preumorni, nema trece.

Sorry za off.

malo i gresis, bez obzira na amplifikaciju, da li ti u sobi cinela para usi ? Ne, e pa na koncertu je to da, i to gotovo cesto, pogotovu posle puno koriscenja iste i narocito ako si blizu...Gotovo svi slusamo "neumarajuce " sisteme, i to nam je normalno, ne zapitavsi se da li je u njma mozda nesto potkresano...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, milovan1963 said:

malo i gresis, bez obzira na amplifikaciju, da li ti u sobi cinela para usi ? Ne, e pa na koncertu je to da, i to gotovo cesto, pogotovu posle puno koriscenja iste i narocito ako si blizu...Gotovo svi slusamo "neumarajuce " sisteme, i to nam je normalno, ne zapitavsi se da li je u njma mozda nesto potkresano...

Koncertni zvuk uzivo i kucna reprodukcija obradjenog snimka koncerta se ipak dosta razlikuju. Sta tek reci za studijske snimke.

Prvo zbog slusne pozicije (na koncertu to moze biti bilo gde), a mozda cak i najvise zbog same "namere" da nesto od originalnog zvuka bude namenski potkresano. Tako da ce pre biti da se produciraju "neumarajuci" snimci. Fakat, i sistemi mogu biti "neumarajuci", tzv. nerezolutni na kojima sve zvuci slicno.

Ne razumem se u tehniku snimanja, ali pretpostavljam da je potrebna izuzetna vestina da se napravi idealan balans izmedju "sirovosti" originalnog zvuka i onog sto ce na kraju cuti konzument..

Ubedjen sam da dobar sistem mora da reprodukuje 90% tog "sirovog" zvuka ako je ovaj kvalitetno snimljen i sa namerom da bas izazove to "paranje usiju". Ali mislim da je to malo verovatno ako se radi o komercijalnim izdanjima kakva vecina nas slusa.

edit: Pretece me Prophet :)

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, anubisgrau said:

jel ti nekad duvala truba u glavu sa metar razdaljine? 

truba se ne dere samo ako se svira sa damperom ili si na 50 metara od nje ili je tomaz stanko propustio kroz jedno 23 pedale pa zvuci kao sint

ali kvarimo temu

mené vise zanima koliko je cenjenih kolega koji se zadovoljavaju sa malim (basicem) culo kako svira dobro nastimovan drajver od 12" ili (pozeljnije) 15"

na koliko herca ili na kojoj frekfenciji  su ti dobro naštimovani drajveri bili rezani  ????

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Филип said:

Koncertni zvuk uzivo i kucna reprodukcija obradjenog snimka koncerta se ipak dosta razlikuju. Sta tek reci za studijske snimke.

Prvo zbog slusne pozicije (na koncertu to moze biti bilo gde), a mozda cak i najvise zbog same "namere" da nesto od originalnog zvuka bude namenski potkresano. Tako da ce pre biti da se produciraju "neumarajuci" snimci. Fakat, i sistemi mogu biti "neumarajuci", tzv. nerezolutni na kojima sve zvuci slicno.

Ne razumem se u tehniku snimanja, ali pretpostavljam da je potrebna izuzetna vestina da se napravi idealan balans izmedju "sirovosti" originalnog zvuka i onog sto ce na kraju cuti konzument..

Ubedjen sam da dobar sistem mora da reprodukuje 90% tog "sirovog" zvuka ako je ovaj kvalitetno snimljen i sa namerom da bas izazove to "paranje usiju". Ali mislim da je to malo verovatno ako se radi o komercijalnim izdanjima kakva vecina nas slusa.

edit: Pretece me Prophet :)

boldovano ...da to je tačno , zvuk na koncertu je po malo siroviji , ali on je u principu takav a ne kao što je većina navikla na ispeglani ajfaj zvuk iz studija .

   Drugi veliki problem su sami zvučnici koji jednostavno ne umeju da odrade povereni im zadatak a ima i toga u samom principu konstrukcije  i kutija i zvučnika i zvuka . Malo je komlikovano da sada objašnjavam zadnju misao , ali neka ostane za od nedelje da malo sažeto to pokušam da objasnim .

  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...