Jump to content


Batto MM


RADE

Recommended Posts

Batto MM je izlaz koji je projektovao lik pod nikom Macola i koji je prošao sasvim dobro u Diy zajednici . Ja bih ovde napisao par reči o tom izlaznom stepenu koji je kao pre imao ugrađen takozvani  Mbl 1070 , dakle radi se o integralnom pojačivaču .

 Dakle taj izlaz sa tim preampom je ovde u Italiji od strane poprilično kompetentnih ljudi dobio izuzetno lepe ocene . Zvuk pojačala je procenjen na 2700 evra , što znači da može da stane na crtu svim iz te klase . Ja ga namerno nisam svrstao u hi fi  jer ipak zaslužuje višu kategoriju . Njegovih 70 i više wati u kontinuitetu a preko 130 wati pikova se itekako osetilo na kutijama koje su bile prototip budućih studijskih monitora .

  Jedina zamerka je bila da mu fokus nije baš najbolji ...... e sada priča o fokusu . Testovima su prisustvovala dva surova profesionalca , jedan prodaje skupocenu ajend opremu a drugi je sudija na evropskom nivou i konstruktor pojačala koje je nedavno na blind testovima u MIlanu  ajend bio najbolji od svih izdvojenih pojačala . Radi se o ovom pojačalu

 

https://www.google.it/search?q=amplificatore+davina&client=ubuntu&hs=bwg&channel=fs&biw=1301&bih=645&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi-0fSKi5nSAhVKDsAKHZg4CU8QsAQIGw#imgrc=UyGxYp62qfrUDM:

E to pojačalo košta 2500 evra a trgovac je nakon određenog vremena , onako oduševljen zvukom izleteo sa procenom 2700 evra na italijanskom tržištu .......to nije moglo da prođe baš tako i ubrzo je od sudije stigao zaključak da mu fokus nije baš najbolji i da je lošiji od Davine ^_^ , i to sve predpostavlja se , zahvaljujući preampu sa cevima . ALI OPŠTA PROCENA je bila da je po zvuku vrlo blizu , ako ne identičan sa Davinom .

 

  Ja nisam hteo  baš da tupim onu stvar sa detaljima jer mi je bilo sasvim dovoljna i ta procena . Kako da kažem , ako su ti likovi bili pozitivno iznenađeni kako dobro amp radi , a što bih ja pravio problem oko detalja zvani fokus , koji inače većina nebi uopšte ni konstatovala .

  Šta sam hteo reći , pa to da se sad može tupiti ona stvar do besvesti , ali je činjenica da taj amp radi sasvim dobro i da se za relativno malo para / 200-300 evrića / može imati sasvim solidno integralno pojačalo koje iznad svega ima sasvim pristojan zvuk .....za svoju kategoriju , možda čak i referentan .

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne mogu da kažem da nisam već navikao na tvoj pomalo konfuzni, ali duhovit način izražavanja, ali ipak ne uspevam baš svaki put da po'vatam sve, pa molim objašnjenje šta je "takozvani Mbl 1070"?! Takođe, ne znam šta ovaj DIY projekat, o kome se inače pisalo još 2013.na komšijskom DIY forumu, traži u Hi-end podforumu?!

Link to comment
Share on other sites

greška ,  6010 je oznaka i radi se o preampu MBL koji na svakom svom ulazu koristi specifičnu konfiguraciju kojom izbegava postavljanje kondezatora na put signala . Takozvani , jer nije 100% kopiran nego samo segment .

Ovde je je samo jedan takav sklop korišćen za ceo preamp .

  Zašto Diy projekat na hi end podforumu ..........paaaaaaaaaaaa zato što sam ga nosio na procenu zvuka a ne izgleda i zato što je tamo sasvim dobro prošao ...mislim da je daleko od klase HI FI-ja .

  Ja i dalje mislim da se igra zove VERNA REPRODUKCIJA ZVUKA A NE IZGLEDA .....ili grešim :P .

 

 PS   Nekada , ne tako davno , na jednom takmičenju je pobedio takmičar koji je imao po specifikacijama najeftinije komponente .....ali on jednostavno nije dao da se gleda šta ima , nego je insistirao da se samo sluša , jer je to svrha takmičenja .

  Da su videli šta ima bio bi diskvalifikovan odmah na početku .... " ne znam šta diy projekat radi na ajend podforumu " .......kao da diy projekat ne može da radi dobro i kao da jeftine komponente ne mogu da budu deo dobrog sistema   .

 

PPS ja sam nekada davno zaebavo sve okolo sa LM 3886 SAKRIVENIM ispod poklopca , to isto sam savetovao svim korisnicima Batto mm .......stavite poklopac i nemojte da pričate šta ima ispod .

   Koliko sada vidim , izgleda da ću morati da montiram TDA 2030 ipočnem igru iz početka .

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, stoN_Cold said:

Е њих сигурно.   :rolleyes:

ПС. оно испред сам обрисао из цитата, ипак..........

najveći štos je u tome što to nisu moja pojačala , tj nisam ih radio za sebe / ukupno ih ima 4 komada i 5. u rezervi B) / nego sam odneo pojačalo da se proceni zvuk jer imam nameru da taj izlazni stepen koristim sa aktivnim filterima ......kad ono međutim likovi se oduševili kako to prangija

Link to comment
Share on other sites

strašno šta rade ovom narodu :( . Ja sam stavio pojačalo u temu o ajendu jer je testiran zvuk i prema onome što je rečeno , mislim da može da stoji tamo .

 Onda je neko premestio temu u hi fi i nakon toga je premeštena u samogradnju iako ja nigde nisam uopšte spominjao bilo kakvu samogradnju .

   Sada ti tražiš pločice , šemu i ostalo iako nigde u temi o ajendu ili hi fiju niko normalan ne traži šemu nego se raspravlja o zvuku a nije moja greška što je tema završila ovde ........dakle šefe nema šema , nego gotovo pojačalo ako hoćeš da kupiš ;)

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, RADE said:

strašno šta rade ovom narodu :( . Ja sam stavio pojačalo u temu o ajendu jer je testiran zvuk i prema onome što je rečeno , mislim da može da stoji tamo .

 Onda je neko premestio temu u hi fi i nakon toga je premeštena u samogradnju iako ja nigde nisam uopšte spominjao bilo kakvu samogradnju .

   Sada ti tražiš pločice , šemu i ostalo iako nigde u temi o ajendu ili hi fiju niko normalan ne traži šemu nego se raspravlja o zvuku a nije moja greška što je tema završila ovde ........dakle šefe nema šema , nego gotovo pojačalo ako hoćeš da kupiš ;)

Znači, još jedno premeštanje sledi, ovog puta u male oglase...:lol:

Link to comment
Share on other sites

ovaj oće da kupi pojačalo a neko da proda pa nije u malim oglasima B).......da su stavili pojačalo u temu ljubav i sex ti bi onda tražio pi-čke i šemu .....ja stvarno ne razumem šta hoćeš .

  Lepo piše u uvodnom postu da je pojačalo procenjeno da svira sasma u redu i to je to

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, ab said:

decoupling...

Sobzirom da je u podforumu samogradnja, evo link ka razvojnom putu i fajlovima potrebnim za izradu:

http://www.diyaudio.rs/topic/6020-bato-mm-amp-lm-most-by-macolakg/

ljudi šta vam je , kakve šeme kakvi bakrači , pričamo o zvuku koji je procenjen na najmanje 2700 evra , i to je tema a ne šema .

  Meni nije jasno kako je pojačalo ovde završilo 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, stoN_Cold said:

Ок, то је до некле јасно а како се то процењује? Шта су параметри за процењивање?

kaže ovako : zvali su me u jednu poznatu firmu na konsultacije . Na probi gde su svi bili oduševljeni zvukom ja sam im rekao da to nije ništa ......svi su me pogledali a ja sam se okrenuo i otišao .....ako ste toliko gluvi da ne umete da vidite gde je problem , kako da vam ja to objasnim kada ne čujete problem .

  Procenjivanje je zanat koji se uči i nauči i naravno da moraju postojati određene predispozicije . Ja trenutno gledam da savladam to gradivi jer ono što sam dosad radio se zasnivalo na nekim ličnim afinitetima .

  Postoje test snimci koji su rađeni da se procena odradi korektno . Recimo fokus , postoji snimak od 5 tonova koji su rastegnuti od niskih do visokih i svi su nabijeni u 5 cm prostora između visokotonca i mid basa .....e sad neke kutije to razbace u pola metra , nekima skače gore dole , a ceo štos je da budu u nekom zamišljenom krugu od 5 cm ;)

 

  PS pa onda pusti snimak jednostavan da jednostavniji ne može biti , pjevačica peva i svira klavir .....i onda te pita , a kako je okrenuta pevačica .

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, ab said:

decoupling...

Sobzirom da je u podforumu samogradnja, evo link ka razvojnom putu i fajlovima potrebnim za izradu:

http://www.diyaudio.rs/topic/6020-bato-mm-amp-lm-most-by-macolakg/

pošto smo u podforumu samogradnja , navedeni link je pogrešan i tražim da se obriše jer se radi o samo jednom delu pojačala koje je deklarisano kao integralno , tj ima i predpojačivač .

   U uvodnoj poruci nigde nema bilo kakvih informacija o iznutricama nego samo priča o zvuku B)

Link to comment
Share on other sites

Prvo, ovo je originalni link teme o ovom pojacalu.

http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=338

ima oko 150 stranica...

Konstruktor je Dragoljub Aleksijević - Macola. Autor je nesebicno podelio svoje veliko znanje i iskustvo ovim ne-profitabilnim projektom. Poenta nije bila da raznorazni ljudi koji autora nazivaju "Likom" i ni ime mu me znaju, to prave i prodaju... Poneo covek 4 komada i jos 5 komada (ukupno 9 komada) na "procenu", jasna stvar...

Moja preporuka je da se pojacavac poruci direktno od autora. Ili od nekoga koga on preporuci. Na taj nacin ce se dobiti originalan, proveren, testiran primerak. A ko ima znanja i iskustva moze ga napraviti i sam na osnovu uputstava iz originalne teme.

Konstruktora macolu ne poznajem licno vec samo preko postova na forumu. Nisam slusao ovaj pojacavac ali procitao sam da je više ljudi je to pravilo i zadovoljni su. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Majda said:

Prvo, ovo je originalni link teme o ovom pojacalu.

http://forum.yu3ma.net/showthread.php?tid=338

ima oko 150 stranica...

Konstruktor je Dragoljub Aleksijević - Macola. Autor je nesebicno podelio svoje veliko znanje i iskustvo ovim ne-profitabilnim projektom. Poenta nije bila da raznorazni ljudi koji autora nazivaju "Likom" i ni ime mu me znaju, to prave i prodaju... Poneo covek 4 komada i jos 5 komada (ukupno 9 komada) na "procenu", jasna stvar...

Moja preporuka je da se pojacavac poruci direktno od autora. Ili od nekoga koga on preporuci. Na taj nacin ce se dobiti originalan, proveren, testiran primerak. A ko ima znanja i iskustva moze ga napraviti i sam na osnovu uputstava iz originalne teme.

Konstruktora macolu ne poznajem licno vec samo preko postova na forumu. Nisam slusao ovaj pojacavac ali procitao sam da je više ljudi je to pravilo i zadovoljni su. 

 

 PRVO , originalan link je onaj koji ja stavim jer znam šta ima unutar pojačala koje sam nosio na procenu a toliko sam bio korektan da sam temu o  pojačalu otvorio pod originalnim imenom iako je sam izlaz samo jedan deo integralnog pojačala .

  Pa recimo da imam čak i broj telefona od lika , da sam par puta razgovarao i razmenio neke poruke ......toliko o Dragoljubu i ko šta zna ili ne zna .

  Nigde nisam napisao da sam nosio 4 komada na procenu , ali opšte poznata stvar je ta da sam ja JAVNO NAPISAO ODAVNO DA RADIM 4 POJAČALA I 4 PARA KUTIJA KAO POKLON SVOJIM MLAĐIM ROĐACIMA , pa to uopšte nije tajna ......4 apsolutno ista pojačala i 4 para kutija .

Inače je NAPISANO da postoje 4 pojačala i 5. kao rezerva   OBRATI PAŽNJU NA TAČKU IZA PETICE , TO SE ČITA KAO PETO , A NE JOŠ 5 pojačala .

 Pre neku godinu sam podelio rođacima 3 para kutija , sada delim i pojačala uz kutije . Italijani me zaebavaju da ih usvojim pa da i njima udelim nešto .

  Na otvorenu provokaciju a gde to ima da se kupi ja sam precutao ......ne postoji čak ni privatna poruka o tome iz jednostavnog razloga jer me zabole ko će kome da radi . Ja sam samo napisao da je prema proceni ljudi koji su poprilično kompetentni , pojačalo poprilično dobro .

 

  PS   ja nekog posebnog  ličnog interesa nemam da branim to pojačalo , čak šta više , moje lično mišljenje je da sam vrlo ljut jer su postavili file sa greškom i izgorela su mi dva kanala dok nisam našao grešku , na sreću pa nisu otišli zvučnici jer probe radim sa Dinaudiem . Dakle , po tom pitanju je stvar malo obrnuta , ali nije Dragoljubova greška što file nije bio dobar i to je meni jasno .

 

 i onda na kraju kažeš kako ni ne poznaješ konstruktora i spomeneš Dragoljuba iako ja već 10. put / obrati pažnju na tačku iza broja / govorim da pojačalo osim izlaza ima i preamp , što normalno menja situaciju . Hiljade šema na internetu i ja baš odaberem taj amp i onaj preamp , dobitna kombinacija .

 

   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...