Jump to content


Main in - Pre out---POMOC!


Marko Kg

Recommended Posts

Pozdrav svim forumasima.Potrebna mi je  mala pomoc :

Naime,imam pojacalo Harman Kardon AVI 100 i interesuje me cemu sluzi MAIN IN  i  PREOUT?

Kontam da na preout verovatno moze da se poveze neko drugo pojacalo ili pojacalo snage,ali me buni ako je tako preko cega kontrolisem zvuk(volume)?

Za main in nemam pojma cemu sluzi.

Molio bih zainteresovane da malo pojasne o cemu je rec.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Marko Kg said:

Za main in nemam pojma cemu sluzi.

То је директан улаз у излазни степен/снагаш.

ПреАут је излаз из преампа што сама реч каже и има могућност регулацију јачине.

Link to comment
Share on other sites

Zahvaljujem,razresena misterija oko main in  -  pre out.

Ako moze jos jedno pitanje :

Da li se isplati kupovati pojacalo snage ili je bolje resenje menjati pojacalo?Ili kupiti jos jedno pojacalo vece snage pa nakaciti na pre out?

Da ne bude zabune i ovim pojacalom sam zadovoljan ali imam utisak da mu nedostaje snage da potera Infinity reference 51i. a tu vec pocinje da radi crv...

Link to comment
Share on other sites

Pa znaš kako... Možda bude bolje, ali ne mora da znači.

Generalno, preamp više utiče na karakter zvuka, dok je amp tu da izvuče iz kutija ono što one mogu (koliko bude mogao). Da li će kombinacija Harman + amp da radi bolje ne znam, najbolje bi bilo, ako bi mogao, da probaš na licu mesta, bar to nije neka nauka. Da ne bacaš pare uzalud, možda bude sviralo bolje, ali je opet pitanje da li se isplati ulaganje.

Generalno, moj ti je savet, ništa bez probe.

Link to comment
Share on other sites

Imam prliku da uzmem Nad 902(30w stereo,8 ohm - 90w mono,8 ohm) za male novce mada ne znam da li to vredi raditi jer je i moj Harman 35 w na 8 ohm-a(stereo). Posto sam "glupi" elektricar po zanimanju znam da je 1w=1w i ne moze drugacije po pitanju el.tehnike a da li to pravilo vazi i za ove male izvanredne sprave za muziku(klasicna pojacala,pojacala snage) ne znam. Ako je isto onda taj Nad izgleda ne vredi ni uzimati.

Po pitanju novca sada trenutno nisam u stanju da izdvojim neku znacajniju sumu(citaj : ZENA BI ME IZBACILA KROZ ZATVOREN PROZOR) vec cisto prikupljanje informacija,iskustva i utisaka iskusnijih clanova na ovom fenomenalnom forumu koji su raspolozeni da priteknu u pomoc.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, Marko Kg said:

Ona nista ne zna,kupim,donesem,istrpim 1 dan ljutnje i sve opet funkcionise po starom.

Није то ништа, чувао сам колеги месец дана нов Техникс 1210 грамофон до год није стари продао те нови подметнуо као кукавица јаје.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Spachek said:

Kako nema, ima onaj lik iz Rače, to ti je sigurno blizu, a i cuo sam da je korektan covek

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 

Ako se misli na onog lika sa KP,Milana,cuo sam i ja da je ok ali on konkretno za sada nema Denon.Pogotovo nema preporucene modele.Inace,kakvo je misljenje za Denon+Infinity reference 51i?Da li uopste ima sinergije izmedju Denona i Infinitiy?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...