Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

1 sat ranije, SomiKnight said:

Jedva čekam trenutak u tom procesu,

kada će neko nakon tog testa okarakterisati možda neko pojačalo kao loše/lošije, 

u tom slučaju nadrljaće zvučnici na kojima je testirano,

tako da oprezno :) .

Ko gubi ima pravo da se ljuti. B)

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Aleksandar75 said:

 

 

 

Podržavam ideju :thumbsup2

Bilo bi jako zanimljivo iz više razloga:

Prvo, retko možemo da vidimo direktan okršaj DIY (u širem smislu) VS brend, a sličnan je cenovni rang (s obzirom da Bench kombo sadrži i DAC) . Drugo, neutralan je teren (tačnije niko i ne zastupa Benchmark). Treće, poređenje bi bilo pod jednakim uslovima, ista prostorija, isti sistem. Velika prednost po meni je i to što bi test bio u odgovarajućem komercijalnom sistemu (npr. malo nam znače rezultati koje bismo dobili sa NN masterpiece zvučnicima jer oni koštaju 18 soma ili pak sa modifikovanim Kappa jer  ta modifikacija je nedostupna širem auditorijumu).

Posebno je zanimljivo što bi ovaj duel zapravo bio plod Scepine emisije.

I što je najvažnije posle testa možemo danima da se svađamo na forumu :P

Ideeeemooooo @ScepanBG !!!!!!!!!!

Meni cifre od 3800e za Benchmark i 1750e za Aery baš i ne izgledaju slično, al' dobro, soma-dva gore-dole, k'o da je bitno...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Zexx said:

Meni cifre od 3800e za Benchmark i 1750e za Aery baš i ne izgledaju slično, al' dobro, soma-dva gore-dole, k'o da je bitno...:rolleyes:

Acoustic Invader je izuzetan kombo i bilo bi veoma zanimljivo i korisno uvrstiti i njega u test. Nisam baš kompetentan, mislim da košta oko 2700-2800E za amp/preamp, što mu dođe, ako se doda još i DAC negde kao Benchmark. Tako da su sve tri varijante cenovno uporedive, tu  negde!

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, microfarad said:

Može da utiče. U tom slučaju moraju da se donesu i njihovi preampi, što komplikuje malo stvari.

Ništa to ne komplikuje, veća je komplikacija sakupiti sve ove zainteresovane na testu. A treba svi i da stanu u AV Impuls, biće bogami  tesno !

  I na testu i u prostoriji :P

Link to comment
Share on other sites

Možete da pišete šta hoćete al će samo vlasnici uređaja odrediti uslove, ako uopšte pristanu.

Po meni moraju se na isti preamp kačiti i na istu kablažu. Može i promena različitih preampa.

*malo me podseća sve ovo na večno pitanje: dal je jači betmen ili supermen*

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, SUROKVL said:

Acoustic Invader je izuzetan kombo i bilo bi veoma zanimljivo i korisno uvrstiti i njega u test. Nisam baš kompetentan, mislim da košta oko 2700-2800E za amp/preamp, što mu dođe, ako se doda još i DAC negde kao Benchmark. Tako da su sve tri varijante cenovno uporedive, tu  negde!

Neko je tu nešto pobrkao, samo Benchmark amp košta 3800e u Evropi, DAC 3 L je 2200, što je 6000 za komplet:

https://proaudiogear.de/product_info.php?products_id=1510&XTCsid

https://www.thomann.de/gb/benchmark_dac3_l_black.htm

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, vdzele said:

Možete da pišete šta hoćete al će samo vlasnici uređaja odrediti uslove, ako uopšte pristanu.

Po meni moraju se na isti preamp kačiti i na istu kablažu. Može i promena različitih preampa.

*malo me podseća sve ovo na večno pitanje: dal je jači betmen ili supermen*

Ako pristanu pristanu ako ne ništa, onda su svi najbolji :lol:

A uslove ne treba da određuje niko poimence, nego princip objektivnosti 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, Sonichammer said:

Moja ideja je bila da se uporedjuju kompleti - amp i preamp. 

Dac moze da bude svuda Bench. npr...

Po meni je tako najpostenije,da se izbegne slaganje/ne slaganje izmedju preampa i ampa,a po meni i tip veze i kabla.Gidjgin set up naravno mnogo bolje radi u balansiranoj vezi,ima i svoj kabl koji cujem da je odlican(jedino sto nisam probao).Tako da bi pre/power i kabl izmedju njih trebao biti izbor vlasnika pojacala i da je  to sveukupno kao amp jedina promena u sistemu.Gidjga svoje sprave koliko znam tako i prodaje-direktnom uporedbom-koliko znam svi su se kupci prvo uverili da njegova sprava radi bolje od postojece.Tako bi uostalom i trebalo da se kupuje hifi.

Link to comment
Share on other sites

 

32 minuta ranije, Shang Tsung said:

Zar "dobar" kabl ne treba da bude transparentan u svakom smislu? Zasto je potrebno gadjati te sisteme sa adekvatnim kablovima da bi pokazali sta mogu? Ako AMP ne valja, onda ce mu sigurno neki obojeni kablovi pomoci da bolje zvuci, ali mislim da to ovde nije poenta.

a ko je rekao/napisao da jeste? Ponekad ljudi citaju ono sta im je na pameti...Balansiran/nebalansiran kabl ponajmanje ima veze s kablovima,vec je u pitanju konstrukcija uredjaja.Kod uredjaja koji je konstruisan da radi balansirano i shit od kabla ce dati bolji zvuk u odnosu na preskup RCA(slusao sam poredjenje 1500rca naspran 150 od iste firme i oduvao ga ovaj jeftiniji,oduvala ga konstrukcija uredjaja to nema veze sa zicama). ...al ajde da zahebemo bar jednom pricu o zicama ...povraca mi se vec od toga.Poenta je da amp radi onako kako je konstruisan,a balansirana tehnologija je osnova A.Invadera

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...