Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

22 sati ranije, Filipescu said:

Glasam za uporedni test Benchmarka AHB2 i Aery Amp-a! Kako se obojica navode kao ubice "velikih", bilo bi zanimljivo cuti ko bi odneo pobedu u njihovom duelu. 

Svaka cast Scepo, odlicna emisija! Ponavljam jos jednom da bi mi jako interesantan bio duel iz prethodnog posta.

Link to comment
Share on other sites

Prvo soba pa energetika, Lampaški preamp + tranzistorski amp, kablovi utiču na zvuk, promena napajanja na računaru, sistemi na sajmovima ne ostavljaju utisak .... sa svim ovim se slažem. Čovek je svetlosne godine u odnosu na prosek naših samograditelja. Veoma mi se dopao.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Filipescu said:

Svaka cast Scepo, odlicna emisija! Ponavljam jos jednom da bi mi jako interesantan bio duel iz prethodnog posta.

Hvala puno!!! :):thumbsup2 Živ bio!!! :):cheers

Za test bih morao da pitam Nenada Napijala koji ima Benchmark amp i preamp/dac i Pavla Lazića kod koga sam slikao Aery Amp i Convertible preamp.Test bi se izveo ako se oni slažu i kod Nenada Napijala sa njegovim N. N. Acoustics Masterpiece i kod Pavla Lazića sa Infinity Kappa 9.2 (upgrade).

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, ScepanBG said:

Hvala puno!!! :):thumbsup2 Živ bio!!! :):cheers

Za test bih morao da pitam Nenada Napijala koji ima Benchmark amp i preamp/dac i Pavla Lazića kod koga sam slikao Aery Amp i Convertible preamp.Test bi se izveo ako se oni slažu i kod Nenada Napijala sa njegovim N. N. Acoustics Masterpiece i kod Pavla Lazića sa Infinity Kappa 9.2 (upgrade).

Mislim da je to odlicna ideja! Meni se konkretno izbor sveo na ta dva pojacala i u neko skorije vreme, pasce i definitivna odluka! Rezultati testa bi bilo najbolje da se objave u posebnoj temi. Hvala Scepo na trudu!

 

Link to comment
Share on other sites

soba.......soba...soba....pa izvor, ali strujni, pa ajde da pricamo....fundamentalno....moj prijatelj je godisnje mijenjao pojacala kako bi ugodio struji koja je dolazila na njegovom strujomeru dok nije rijesio problem sa tim dosta je para potrosio...kad je to sa politickim izborima rijeseno, jer  bez toga nikako....jel/, e onda je nabavio jos neki korektor napona i sad je sve kod njega propjevalo...struja, soba , struja , pa dalje....Bravo Scepo!

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, ScepanBG said:

Za test bih morao da pitam Nenada Napijala koji ima Benchmark amp i preamp/dac i Pavla Lazića kod koga sam slikao Aery Amp i Convertible preamp.Test bi se izveo ako se oni slažu i kod Nenada Napijala sa njegovim N. N. Acoustics Masterpiece i kod Pavla Lazića sa Infinity Kappa 9.2 (upgrade).

Ako ima interesovanja mogu da ponudim za test prostorije AV Impulsa. Test moze da se odradi bez previse cimanja. Izbor zvucnika pristojan a postoji mogucnost prisustva , uz vlasnike uredjaja, i manjeg broja gostiju odabranih od strane glavnog organizatora (Scepan).

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, RingeRaja said:

Svaka čast!

Eto, iako smo imali onaj “duel” nemam ama baš nikakvih problema da javno pohvalim tvoj gest.

Hvala.

Nemam ni ja nista protiv da dodjes i budes prisutan (u dogovoru sa organizatorom i ako ideja uopste zazivi) iako si rekao da vise nikad neces. :)

Link to comment
Share on other sites

On 14.4.2018. at 13:15, Sonichammer said:

Ako ima interesovanja mogu da ponudim za test prostorije AV Impulsa. Test moze da se odradi bez previse cimanja. Izbor zvucnika pristojan a postoji mogucnost prisustva , uz vlasnike uredjaja, i manjeg broja gostiju odabranih od strane glavnog organizatora (Scepan).

 

 

On 14.4.2018. at 13:32, RingeRaja said:

Svaka čast!

Eto, iako smo imali onaj “duel” nemam ama baš nikakvih problema da javno pohvalim tvoj gest.

 

16 sati ranije, microfarad said:

Dobra ideja, da se test održi u AV IMPULSU:thumbsup2:)

 

Podržavam ideju :thumbsup2

Bilo bi jako zanimljivo iz više razloga:

Prvo, retko možemo da vidimo direktan okršaj DIY (u širem smislu) VS brend, a sličnan je cenovni rang (s obzirom da Bench kombo sadrži i DAC) . Drugo, neutralan je teren (tačnije niko i ne zastupa Benchmark). Treće, poređenje bi bilo pod jednakim uslovima, ista prostorija, isti sistem. Velika prednost po meni je i to što bi test bio u odgovarajućem komercijalnom sistemu (npr. malo nam znače rezultati koje bismo dobili sa NN masterpiece zvučnicima jer oni koštaju 18 soma ili pak sa modifikovanim Kappa jer  ta modifikacija je nedostupna širem auditorijumu).

Posebno je zanimljivo što bi ovaj duel zapravo bio plod Scepine emisije.

I što je najvažnije posle testa možemo danima da se svađamo na forumu :P

Ideeeemooooo @ScepanBG !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nesto razmisljam, ako sve bude islo u zeljenom smeru.... bilo bi jajo intrtesantno ivesti jos jedog takmacs, Acoustic Invader ! Naavno, ako se , pre svega organizator a onda i konstruktor sa tim slozi. Naime, slusao sam AI pojacalo snage i predpojacalo. Zaista respektabilne naprave u zvucnom smislu, najblaze receno.

Strta bi bilo ne uporediti ih kad se vec pruza prilika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...