Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

13 sati ranije, Филип said:

Evo ja sam recimo vernik.. ali kakve veze ima aktiva sa kablovima?

Pozdrav Filipe,

Bolje je reci, kakve veze imaju kablovi sa aktivnim sistemom, recimo, kao kod mene sa 4 stereo pojacavaca i sumom kablova.

Pa, skoro nikakave. Bitno je da su solidnog kvaliteta, kao sto su standardni PA kablovi i sto bi rekao bivsi clan DVV citirajuci Petera Lyngdorfa “za kablove je bitno da su dovoljno dugacki i dobro pricvrsceni”.

Svi moji kablovi su cenovno reda velicine par evra po metru duzine, vecinom gotovi PA zbog XLR konektora, nesto malo pravljeni Mogami.

Razlog je jednostavan, aktivni sistem po pravilu poseduje DSP sa kojim mozes da radis sta hoces, nije poredivo sa nijansama koje se postizu pomenom kablova u pasivnom sistemu.

Nemam nista protiv “vernika” u kablove, svako u ovom hobiju ima sopstvenu filozofiju. Da mogu doneti promenu zvuka u pasivnom sistemu, mogu, ali minimalnu koja IMO, ne opravdava “ulozeno-dobijeno”.

Nazalost, kod pasivnih sistema, sem promene pozicije zvucnika, uparivanja komponenata i akusticnog tretmana sobe, ne postoji drugi nacin za kastomizaciju zvuka sem eksperimentisanje kablovima.

Al, da ne kvarimo Scepanu temu…

Link to comment
Share on other sites

@damic Hvala ti na odgovoru, ima tu dosta logicnosti, a verujem i istine.

Praticu malo pazljivije temu aktive, zvuci zanimljivo, pogotovo onaj benefit dobitka decibela na aktivnoj skretnici. Na to me juce u internoj prepisci podsetio @Zexx

Zanimljiva je i korist MiniDSP-a za poboljsanje sobne akustike. Btw, i dalje ozbiljno razmisljam o dodatku dva sub-a u sistem.

Meni licno je (osim tehnicko-finansijskog pitanja) mozda i najveci “problem” da u potpunosti prihvatim aktivu kao ravnopravnu alternativu, to sto se ipak jos uvek nisam uverio u zvucnu superiornost nekog takvog koncepta u odnosu na klasiku, a realno nije ni bilo mnogo prilika da cujem aktivne sisteme.

Treba mi jos dokaza.. :)

Odjavljujem se, nastavljamo pricu nekom drugom prilikom.

 

Link to comment
Share on other sites

Izvanredan gost i emisija.Sa takvim gostima 3 sata brzo prođe,odgledao u cugu.Delim većinu njegovih pogleda,naročito o aktivi i naročito odnos prema bezrazložno skupim kablovima.Ljudi se tu toliko pogube da je to ponekad na granici razuma.Sa toliko novaca u drugom delu sistema mogu da naprave čudo.Igram se i ja zicama,ovih dana sam i zadnju originalnu zamenio ali su sume razumne.

...a još što je Steelydanovac i sto mu je album sa mog avatara jedan od omiljenih kupilo me skroz.Donald radi produkciju n a Magneplanar Tympani.

edit:Da ne bude da samo gosta hvalim Šćepo odlično vođenje emisije,pomogao si gostu odlično u par navrata,i odlično je pripremljena emisija, iznenadio si ga sa nekim informacijama

Link to comment
Share on other sites

Veceras su mi javili.Nova programska sema(a dosao je i novi tonac),emisija ce ponovo biti svaki cetvrtak.Termin ce biti od 16:00 do 18:00 casova svakog cetvrtka :) Videcu da li cu moci da uklopim gosta za ovaj cetvrtak zbog same pripreme emisije i da li gost tad moze,jer je trebalo sledeca emisija da bude 15.Marta( tako sam se dogovorio sa gostom).Ili cu mozda ovaj cetvrtak dovesti drugog gosta(mada je malo vremena,ali videcu),a vec dogovoreni gost da ostane za 15.Mart.

Link to comment
Share on other sites

On ‎2018‎-‎03‎-‎06 at 7:23, Bato - hi - fi said:

Scepo odlican gost, emisija i posebno sam se obradovao staroj programskoj semi, svake nedelje emisija.

Hvala puno!!! :) :thumbsup2 Da si ziv i zdrav!!! :) :cheers Nije lako raditi ovakvu emisiju svake nedelje i imati uvek jako kvalitetnog gosta ( treba naci gosta,videti se sa njim i pripremiti se,dosta gostiju prvi put vidim u zivotu kad se radi priprema za emisiju,a neki nisu imali vremena za pripremu pa sam ih prvi put video 20 minuta do pola sata pre emisije,a telefonom ne volim da se pripremam, uzivo je ipak uzivo i bolje je jer mogu da vidim coveka,da vidim kako prica,kad stane u prici,kako nastavi dalje da prica da bih znao u emisiji kad da postavim sledece pitanje...,kad je na 2 nedelje onda mi je sve lakse da uradim ) ,ali potrudicu se :)  S obzirom da je dosao novi Tonac i da sam dobio novi termin od 16:00 do 18:00 casova(mogao sam da biram cetvrtak ili petak,ostavio sam da bude cetvrtak), moracu da se uklopim u tih 2 sata sa svakim novim gostom da bi se ispostovalo radno vreme Tonca :)

Link to comment
Share on other sites

Jos jedna sitna opaska na temu pasiva / aktiva....pogledajte Kenrick-a, uzme skretnicu za JBL, preradi je do sumanute komplikovanosti, ugradi Mundorfe od nekoliko iljada evra i onda turi na mastodonte od par kilovata po kanalu i ???!!! dobije strasno dobar zvuk. A Gospodin Damic uzme dobar DSP i sve to napravi ko od sale i nekoliko ne tako ljutih pojacala sa istim rezultatom. Necu da kazem da je Damic dobio odlican zvuk a da nije morao puno da plati ali mislim da je dobio mnogo vise za ulozeno. A evo i tipicnog pitanja primera...zamislite kad hocete da na vasem zvucniku veoma strmo isecete bas u skretnici....sta radite ? stavite neki kondezator velikog kapaciteta i veliku induktivnost...sto za posledicu saranjuje pojacalo.....dok sa aktivnim sistemom sve odradite sa DSP-om neostecujuci puno signal i onda ga preko pojacalo direktno sibnete na bas bez ikakvih dodatnih komponenti....milinica :wink:

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, jorgoss said:

Jos jedna sitna opaska na temu pasiva / aktiva....pogledajte Kenrick-a, uzme skretnicu za JBL, preradi je do sumanute komplikovanosti, ugradi Mundorfe od nekoliko iljada evra i onda turi na mastodonte od par kilovata po kanalu i ???!!! dobije strasno dobar zvuk. A Gospodin Damic uzme dobar DSP i sve to napravi ko od sale i nekoliko ne tako ljutih pojacala sa istim rezultatom. Necu da kazem da je Damic dobio odlican zvuk a da nije morao puno da plati ali mislim da je dobio mnogo vise za ulozeno. A evo i tipicnog pitanja primera...zamislite kad hocete da na vasem zvucniku veoma strmo isecete bas u skretnici....sta radite ? stavite neki kondezator velikog kapaciteta i veliku induktivnost...sto za posledicu saranjuje pojacalo.....dok sa aktivnim sistemom sve odradite sa DSP-om neostecujuci puno signal i onda ga preko pojacalo direktno sibnete na bas bez ikakvih dodatnih komponenti....milinica :wink:

Znači, bio si u gostima i kod Damića i kod Kenricka i stvarno isto svira ? B)

Link to comment
Share on other sites

-Jorgoss potpuno si u pravu, na kraju se racuna rezultat za ulozeno,a on je i po mom misljenju na strani aktive.

-Cak i kad se koriste ASP-i ,koji su zastareli. i ne moraju da budu narocito firmirani u celokupnom fr.opsegu.

-Ko se nije "igrao " sa aktivnom pricom, tesko u nju poveruje, al ko sto kaze Pero : Kad se navuces na nju,ona postaje kao droga :) 

Link to comment
Share on other sites

U cetvrtak 15.Marta od 16:00 do 18:00 casova gost u emisiji bice nas vrhunski strucnjak(konstruktor zvucnika N.N. Acoustic ,serviser...) Nenad Napijalo,bio je gost pre godinu dana(17.03.2017) tako da je sad pravo vreme da ponovo bude gost :) Gledajte/slusajte nas bice jako zanimljivo :)

Radim stalno na tome da nadjem sto kvalitetnije goste.Evo i novosti,nasi vrhunski strucnjaci koji su radili za Lola Audio ( Gospoda Karovic,Ljubisavljevic i Kecojevic ) bice gosti u narednom periodu i tu ocekujte zaista odlicne emisije sa svakim od njih :) Uskoro cu imati informaciju za Vladu Georgijeva da li ce pristati da mi bude gost u emisiji :) Postoji mogucnost da snimim emisiju sa Acom Ribonom (RAAL) ,ali morao bih da odem u Zajecar (s obzirom da ce mi tu otici ceo dan moram to dobro da isplaniram,to mi je u planu za kraj ovog meseca,moram jos da se dogovorim sa Acom ). :)

Link to comment
Share on other sites

On 08/03/2018 at 2:29, SUROKVL said:

Znači, bio si u gostima i kod Damića i kod Kenricka i stvarno isto svira ? B)

Bio sam kod Damica i ovom prilikom ga pozdravljam, covek elaborirao od pocetka do kraja. Sto se tice Kenricka, nekim cudom se izbalansiranost zvuka vec cuje i posrestvom slabasnog youtuba-a ali taj fenomen je vec prica za neku drugu temu. Jedina sitna mana aktive i losih kablova sto umeju da ne proizvedu neki ton ili da ga upropaste sto slozicete se ne moze da se ispravi,  takodje moramo na pocetku lanca imati odlican izvor zvuka kako bi aktiva i imala cime da se bavi. 

P.s. Cekamo Scepu da nam jednog dana dovede Kenjija (Kenrick) u emisiju pa da nam sve lepo objasni :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...