Jump to content


Emisija "Ne moze to bez kabla"


ScepanBG

Recommended Posts

Dobra emisija, hvala Scepo. Uspeo si u onome sto se trazi - sto vise gostiju sa razlicitim iskustvima i ukusima. 

Verujem da ce svaka emisija biti manje ili vise korisna i onima koji ulaze u hifi vode, i onima koji vec dugo plivaju u istim. 

Interesantan mi je bio deo oko kablova i materijala koji se koriste u izdradi. 

U formi predloga: Mislim da bi emisija mogla lepo da se zaokruzi prezentacijom sistema tvojih gostiju, ako za to postoji mogucnost. 

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, vaN_Helsing said:

Ја сам се благо речено сморио а и гост је некултуран само тако. Није допуштао домаћину да заврши питање.

A i domacin je par puta pogledom trazio macku u studiju :D

@father

Sta je gospodin.Dabic trebao da uradi na kraju emisije?

Da prvom ko se javi,pokloni 4m zlatne zice,4kom WBT 0102 Cu konektora i 2m sapa creva?

To je njegov recept za gold interkonekt od 4K$

Link to comment
Share on other sites

Veoma mi se svideo deo razgovora o kablovima i limitirajucem faktoru( konektora) u vernoj reprodukciji.Koliko sam shvatio,ne postoji kabl ,ma koliko kvalitetno napravljen,koji ce preneti signal od tacke A do tacke B bez gubitka-zbog konekcije(jedini izlaz je direktno spajanje,bez cinceva). Svidelo mi se i pojasnjenje kako kalaj utice negativno na zvuk.

Gledam cene ajskupljih nkomponenata u Engleskoj 1979.g.  JBL L300 (2.000f), LUX C1000/M6000 (2.700f), NAKAMICHI TT1000 (1.400f), TEAC A7300RX (1.500f), LUX PD444/arm/cartridge (1.200f). Nigde pozlacenih konektora,svi spojevi lemljeni.

Cena komplet uredjaja je bila otprilike polovina cene novog Rolls Royce-a.Sada mogu mirno da spavam,rasterecen definitivno briga oko kablova.Ako su ljudi mogli da uzivaju u takvom sistemu,a sa takvim nedostacima,onda bi i ja voleo da vozim Rolls iz tog vremena,sa svim njegovim manama.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Ako su ljudi mogli da uzivaju u takvom sistemu,a sa takvim nedostacima,onda bi i ja voleo da vozim Rolls iz tog vremena,sa svim njegovim manama.

Selektivno ste slušali! :nono

Onda je napomenuo da je Etarska štroka danas mnoooooogo izraženija i da se preporučuje OBAVEZNO OKLOPLJAVANJE interkonekta svih nivoa i tipova (strujaši, RCA, zvučnički, USB....). Samo je u tome mala razlikica. A da ne pominjem njegov osvrt na kvalitet dielektrika okolo provodnika i važnost njegove dimenzije u odnosu na prečnik provodnika i svašta nešto ne bitno za tu daleku i tehnološki ne razvijenu 1979.

Svima je detinjstvo ostalo u divnom sećanju i rado bi se vratili da piškimo u pesku, ali sada se deca više ni ne igraju u pesku osim u 5* hotelima ili resort-ima. I taj sveti gral detinjstva (pesak) je usran i upišan od strane kerova i niko ga ne čisti i ne kontroliše, isto kao i moderan Etar dvadestprvoga veka. 

Posle svega što sam rekao, prosto sumnjam da ima nekoga ko se nije zgadio na uslove u kojima sadašnja interkonekcija pokušava da se izbori sa linearnošću i visokim audiofilskim zahtevima.

Znači obratiti pažnju! :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, vaN_Helsing said:

Ма она је Добрица али је и поткупљива и то само rvdbb8.jpg

kbovlv.jpg

 

Nije da se vadim, ali maca izgleda vrstan poznavalac kvaliteta, osim izbirljivosti za klopu, uživa u dragostima dual capstan mehanizma i troglave aždahe. Respect za Sofiju.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Aoxomoxoa said:

Veoma mi se svideo deo razgovora o kablovima i limitirajucem faktoru( konektora) u vernoj reprodukciji.Koliko sam shvatio,ne postoji kabl ,ma koliko kvalitetno napravljen,koji ce preneti signal od tacke A do tacke B bez gubitka-zbog konekcije(jedini izlaz je direktno spajanje,bez cinceva). Svidelo mi se i pojasnjenje kako kalaj utice negativno na zvuk.

Gledam cene ajskupljih nkomponenata u Engleskoj 1979.g.  JBL L300 (2.000f), LUX C1000/M6000 (2.700f), NAKAMICHI TT1000 (1.400f), TEAC A7300RX (1.500f), LUX PD444/arm/cartridge (1.200f). Nigde pozlacenih konektora,svi spojevi lemljeni.

  1. Cena komplet uredjaja je bila otprilike polovina cene novog Rolls Royce-a.Sada mogu mirno da spavam,rasterecen definitivno briga oko kablova.Ako su ljudi mogli da uzivaju u takvom sistemu,a sa takvim nedostacima,onda bi i ja voleo da vozim Rolls iz tog vremena,sa svim njegovim manama.

Svi mi mozemo mirno da spavamo jer u satelitima nema ni jednog krimpovanog ili punktovanog kontakta kao nacina za uspostavljanje veza izmedju elemenata

Sve je lemljeno!

Link to comment
Share on other sites

Scepo bravo, samo nastavi sa gostima kao i do sad.Dovodi i forumase, a mogao bi negdje kasnije da napravis neku emisiju tipoa okrugli sto, pa neka suprostave stavove gosti o nekoj temi, recimo kablovi ili slicno....

Obavezno neka goti kazu sto su nekad imali sto im se pokazalo dobro, i na cemu sad slusaju.Sve je super samo nastavi tako i brz oporavak naravno!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...