Jump to content


Pojacalo JVC A-X9


dragan333

Recommended Posts

Ja sam ga dva puta imao u rukama,ozbiljan i ozbiljno dobar inegralac. Ipak,radi se o staroj masini i bitno je da sve radi korektno. Pojacalo ima ozbiljno napravljen servo i na malim snagama se bas dosta greje te mu treba omoguciti adekvatno hladjenje. Ako govorimo o zvuku, zaista dobro zvuci ovo pojacalo,krasi ga lep,pun ali i mocan zvuk koji nije bas svojstven japanskoj skoli zvuka uz dobru rezoluciju. Mene je ovo podsetilo na Pioneer A-9 koji veoma slicno zvuci i radi. Ne znam o kojoj ponudi se radi ali svakako ga treba poslusati i isprobati, moze biti dobra kupovina...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Slusao sam ga pre jedno mesec dana...

Fantastican osecaj na knob-u, ima odlicnu phono sekciju. 

U isto vreme sam imao rega elex mk1 na slusanju (od istog prodavca) i ona mi je bolje svirala. Brzi, otvoreniji i detaljniji zvuk je bio kod rege. MM Phono je takodje bolji pa je zbog toga i ostala u sistemu do daljnjeg.

Jvc ima dobru dubinu pozornice, ali je zvuk mracan, spor i bez vazduha oko instrumenata (mutav jednom recju).

Refresh kondenzatora bi sigurno pomogao, ali se onda postavlja pitanje koliko je zaista povoljna kupovina s obzirom ulozeno/dobijeno.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...