Jump to content


koje od 3 pojacala


bocacu

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobar je sony , što kaže Vlajo treba mu vremena da se malo zagrije i pokaže šta umije .. da je u pitanju ta-fa 3 es , dao bi prednost a ovako philips-marantz , slična filozofija , nekako mi je to logičan izbor , Pioneer sam slušao u par navrata i nikako mi ne leži , zvuk bez emocija , serija 7 da a ovo ispod nje ni pod razno .

Link to comment
Share on other sites

Evo nekih informacija o pojacalima:

Pioneer je testiran 2/1991 godine u Stereoplay-u,kostao je 700 dm.Svrstan u Spitzenklasse III.

Marantz je testiran 5/1993 u Stereoplay-u,kostao je 700 dm takodje.Svrstan u Spitzenklasse III,Referenz.

Sony je testiran 5/2000 godine u Stereoplay-u,kostao je 300 evra.Dobio 36 poena i bio u ocenjen u Stereoplay-u u klasi sa: Creek 4330,Denon PMA 1500 r,Marantz PM 68,Marantz Pm 4000,Pioneer A 607R,Technics Sua 707,Technics Sua 808,Pioneer A 505 R,Kenwood KA 5090 R,Yamaha AX 592,AX 396,Sony TA FE 700 r,Rotel Ra 935 BX mkII,Rega Elex...

Link to comment
Share on other sites

Način testiranja kao i svrstavanje u neke njihove klase se vremenom promenio, pa nije moguće samo tako prosto upoređivanje.

Njihove spitzenklasse ništa ne govore o tome kako pojačalo zvuči. Uglavnom se odnosilo na tehnička merenja, koja nisu presudna za sam zvuk. Iz ličnog iskustva iz tog davnog perioda jedno Sony pojačalo je bilo ocenjeno nekom spitzenklasse II a zvučalo je bledo i kao da je mono, kada sam ga zamenio sa Rotelom RA-840, bilo je k'o nebo i zemlja.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, zek said:

Način testiranja kao i svrstavanje u neke njihove klase se vremenom promenio, pa nije moguće samo tako prosto upoređivanje.

Njihove spitzenklasse ništa ne govore o tome kako pojačalo zvuči. Uglavnom se odnosilo na tehnička merenja, koja nisu presudna za sam zvuk. Iz ličnog iskustva iz tog davnog perioda jedno Sony pojačalo je bilo ocenjeno nekom spitzenklasse II a zvučalo je bledo i kao da je mono, kada sam ga zamenio sa Rotelom RA-840, bilo je k'o nebo i zemlja.

Ta Rotelov-a serija je jedna od njihovih najuspesnijih kad se radi o odnosu cena/kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

sony mi je najpristupacniji uostalom nalazi se kod mene na probi i naznaka da ce biti 110 pocetna cena je 120 e spustice za 10 ali....nekako ne mogu da se naviknem na ovaj zvuk. pojacalo je ocuvano kao da izaslo iz radnje ni jednu jedinu tackicu na sebi sve funkcionise. predhodno sam imao technicsa su v55 nekako mi bio jasniji cistiji zvuk pojma nemam sada sam se sve smuvao, hteo da dobijem bolje ali mi ne prija dojam. tecu poklonio i sad nema nazad moram nesto izabrati :wacko:mogu samo da probam jednog marantza pm43 ali je on slabasan za ove zvucnike dostupan mi je kod prijatelja ali da li je to merodavno za pm 62 ili pm 72...

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, bocacu said:

zeljko, izgleda da je ovo drugo da ne lezi.

 

 

Ako si navikao na zvuk Technics-a ja bih i ovo uzeo u razmatranje - 

https://www.kupujemprodajem.com/Technics-SU-V6X-2X100-watt-40863369-oglas.htm

Jeste drugaciji i bolji od onog koji si imao ali opet donekle ima taj njihov fazon u zvuku koji ti mozda vise prija nego zvuk ovih ostalih.

Ovo ti dajem kao predlog ako ti je na prvom mestu zvuk, a ako se primas na ono sto pojedini eksperti pisu o ovakvim Technics-ima onda nemoj ni da ga gledas. Eto i slike cisto da vidis sta je ispod haube. 

platka.jpg

Inace koje Philips zvucnike imas? Nemoj da se stidis sto su matori, i mojim je krstenica pozutela odavno :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...