Jump to content


Father-ov Sistem


Father

Recommended Posts

Ti poslovi su jako pipavi i treba mirna ruka 👏 Ne čudi da ih uglavnom rade žene. Meni je Expert stylus ispravio kantilever, pregledao iglu, poslao merenja da vidim da je sve OK... i spasao 400 funti. Nisu hteli da naplate nista osim pregleda. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala momci!

Prvi put sam ovo odradio davnih osamdesetih kada mi je napukla plastika uloška igle koja je bila ispravna, ali nije imala dobar grip na glavi. Ispravnu iglu sam postavio u uložak druge koja je bila potrošena. Samo se izvuče iz vešanja kao čačkalica i ubaci druga. Malo je pipaviji deo centriranje vertikalnosti vrha i za to je potreban bilo kakav mikroskop koji dovoljno uvećava da se ima uvid.

Ovde nije bilo potrebno koristiti najjače uvećanje da bi se precizno poravnao dijamant. Čekam komšiju da mu stigne gramofon pa da probamo i kako zvuči.

Koliko saznajem za koju nedelju...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Mingus,Mingus said:

Tako sam ja 1989 kupio zvucnicu  Decca London gold koja je u to vreme kostala oko 120 funti.Posle dva meseca prilikom ciscenja savijem kantilever.I to je bio kraj.

Где си пазарио ако није тајна?

Link to comment
Share on other sites

On 23. 3. 2020. at 11:27, Father said:

...

Zidna utičnica koja napaja ceo sistem je Furutech FP-SWS GOLD iz koje izlazi 3m dugačak napojni Father Cables Hi9 kabl do kutije sa balansiranim razdvojnim trafoom. Trafo je snage 1000W i poseduje zvezdasti razvod do 4 Furutech šasijske gold šuko utičnice. U njega su povezana četiri vitalna HiFi uređaji preko četiri Father Cables Hi9 strujna kabla (oppo, preamp, amp i phono preamp). Trafo takođe poseduje izvod (centralni vod sekundara) na kućištu za prihvat uzemljenja svih širmova u sistemu ožičenja zvučnika. Telo trafoa i aluminijumska kutija su povezani na uzemljenje iz mreže.

2020_005.jpg.ae784a5aa4cd8004fcd39e7ff1522e7c.jpg

2020_006.thumb.jpg.6cb4e381c10b9edf35e6f169ff7062a3.jpg

@Denny

Sve ima svoju svrhu, ulogu i pravo vreme.

Ne trebate više brinuti. Ovo je sada već standardno tretman odvojnog balansiranog trafoa koje pravim i za druge.

Pa, ako ste dovoljno hrabri 😅, mladi i ludi, možemo da se družimo. Ne ujedam, al za trafo nisam siguran...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...