Jump to content


Serviser Gramofona


violent femmes

Recommended Posts

-Kompletno unutrasnje ciscenje i podmazivanje.
-Na dodir rucice tj headshella gramofon zuji kao da ima problema sa masom,ili samo rucica ima problema sa masom.
-Prilikom pada rucice na plocu,rucica se blago spusti ali se vidi da opet malo odskoci,srediti da sto mekse padne na plocu ali bez odskakanja.
-Da se pozadi urade ulazi za RCA kablove,s tim da se stavi posebno kvalitetniji kabl za masu da ne moram kupovati rca koji ima i zicu u sebi sa masom,vec da ide kvalitetnija zica iz gramofona za masu (Toca je stavio viljusku koja se moze iskoristiti za tu kvalitetniju zicu koja ce ici iz gramofona) ,tako da stavljam RCA kablove po potrebi.
-Da se stavi pozadi takodje kvalitetniji ulaz za strujni kabl a sadasnji da se izbaci posto je u pitanju originalni strujni star koliko i sam gramofon.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, violent femmes said:

-Kompletno unutrasnje ciscenje i podmazivanje.
-Na dodir rucice tj headshella gramofon zuji kao da ima problema sa masom,ili samo rucica ima prob....................................................................

Пис оф кејк.  

2821fsn.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Glupo mi da samo zbog ovog otvaram novu temu pa cu da "zloupotrebim" koleginu.Nadam se da se ne ljuti.

Sredjujem gramofon i naleteo sam na ovo sto mi se ne svidja.Donji srafovi motora su stegnuti do kraja ali se motor pomera u svim pravcima a gornjih srafova ni nema.Motor dobro radi i lepo okrece.Dali da ga ovako ostavim ?

VID_20170228_190151.mp4

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Peter said:

Sredjujem gramofon i naleteo sam na ovo sto mi se ne svidja.Donji srafovi motora su stegnuti do kraja ali se motor pomera u svim pravcima a gornjih srafova ni nema.Motor dobro radi i lepo okrece.Dali da ga ovako ostavim ?

Који је грамофон у питању?

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2016 at 10:23, violent femmes said:

Potreban mi je u skorije vreme dobar serviser za sredjivanje JVC Victor QL-Y55F gramofona.Ako imate pouzdanog coveka moze njegov kontakt ovde ili putem pm poruke.

Da napomenem da sam kontaktirao Tomu i Gavru,ni jedan od njih dvojice trenutno nije u mogucnosti da se prihvati sredjivanja.

 :wave2

Kontaktiraj Igora Gligorova.

http://www.soulines.com/contact

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Peter said:

SANSUI SR 232

Гледајући снимке мени то изгледа ок. Пробај да та два завртња дотегнеш/још заврнеш, делују исувише одврнуто.

eaqutt.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
25 minuta ranije, Oknarb said:

Koliko se isplati obnoviti stari gramofon koji nije radio  20+ godina?

Зависи да ли је ДД или ластишар а најбитније је да ли је наслеђен/поклон или се размишља о куповини.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Oknarb said:

Model je prastari Lenco L 75. Nema nikakvog života u njemu.

Чудно, тај грамофон може да надживи све ове модерне. Наравно има и ту делова који старе а и троше се.

Link to comment
Share on other sites

 

2 minuta ranije, Oknarb said:

Da li je moguće naći te delove koji su  potrošni? Taj model se već godinama ne pravi.

18 minuta ranije, Oknarb said:

Model je prastari Lenco L 75. Nema nikakvog života u njemu.

Делова нема или су папрено скупи, шта конкретно не ради?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...