Jump to content


Yamaha


Laki78

Recommended Posts

Da pokrenemo i ovaj klub jer sam siguran da ima dosta nas koji cene ovog proizvodjaca.Nisam neki veliki audiofil ali volim lepu vintage opremu.Imam trenutno pojacalo Yamaha A05 za koje jedva da ima par podataka na netu.Ima 2x40W na 8 ohma.Upareno je sa domaca radinost pravljenim dvosistemskim floarstanderima i povezano na PC.Veoma sam zadovoljan kako to radi.Zanimaju me iskustva drugih ljudi sa ovom markom.U planu je mozda upgrade sistema pa gledam neku A500,A520 ili A700 amplifikaciju koju bi upario sa nekim novim Yamaha network playerom tipa cd n301 i eventualno ako ostane para nekim brendiranim malo boljim zvucnicima.Pozdrav svim forumasima od novog clana.

Screenshot_2016-12-04-21-14-23-1.png

Link to comment
Share on other sites

Moja iskustva sa Yamahinim AVR (350 I 773) su jako pozitivna, imam i  i dalje u svom posedu, koriste se kako za stereo tako i za visekanalni zvuk i do sada nijednog problema,dovoljan broj prikljucaka, uz pravilan odabir zvucnika to sasvim pristojno zvuci u svim rezimima rada, i nekako svaki njihov uredjaa u svojoj cenovnoj klasi predstavljaju dobru kupovinu,pogotovu nove serije network playera.

RX-V350.jpg

Yamaha-RX-V773.jpg

Link to comment
Share on other sites

Yamaha M-80

Dosta godina je koristim, zbog velike snage, za pogon basova (jedno vreme), a kasnije mid-basova u aktivnom sistemu. Od kompletnih zvučnika, jedino sam je slušao sa Tannoy Arden-ima, gde je zaista dobro svirala. 

Naginje na topliju stranu, ali ne bih izricao neku generalnu preporuku za uparivanje, sve zavisi od ostatka sistema, najviše od zvučnika. A zavisi i od afiniteta onoga ko sluša. Recimo, Ardeni svakako naginju na tu mekšu i zatvoreniju stranu, ali mi se zvuk, svejedno, dopao.

Navodno je ovo bila poslednja generacija uređaja gde Yamaha nije kalkulisala sa kvalitetom ugrađenih delova. 

Onima koji se pale na dizajn, svakako bi bilo atraktivno ne baš uobičajeno rešenje VU-metra.:)

yamaha_m-80_stereo_power_amplifier.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, beatgoeson said:

Yamaha M-80

Dosta godina je koristim, zbog velike snage, za pogon basova (jedno vreme), a kasnije mid-basova u aktivnom sistemu. Od kompletnih zvučnika, jedino sam je slušao sa Tannoy Arden-ima, gde je zaista dobro svirala. 

Naginje na topliju stranu, ali ne bih izricao neku generalnu preporuku za uparivanje, sve zavisi od ostatka sistema, najviše od zvučnika. A zavisi i od afiniteta onoga ko sluša. Recimo, Ardeni svakako naginju na tu mekšu i zatvoreniju stranu, ali mi se zvuk, svejedno, dopao.

Navodno je ovo bila poslednja generacija uređaja gde Yamaha nije kalkulisala sa kvalitetom ugrađenih delova. 

Onima koji se pale na dizajn, svakako bi bilo atraktivno ne baš uobičajeno rešenje VU-metra.:)

yamaha_m-80_stereo_power_amplifier.jpg

Bas mi se dopada taj m80 bas sam pre neki dan gledao na oglasima ima jedna.Izgled joj je bas vrhunski.

Link to comment
Share on other sites

Da imao sam HTR-5630. Kupio ga u Tehnomaniji na kredit početkom dvehiljaditih. Najjeftiniji Yamahin AVR koji je mogao da se kupi. Radio je jako lepo. Nešto je bio tanji preko analognih ulaza. Puštao sam neki Tošibin DVD plejer preko njega. Ali preko optičkog, sasvim pristojno. Zastrašujuća dinamika!

Unutra je bio pun elektronike i jako lepo urađen, kao i sve Yamahe u ostalom. Zamenio ga je Sony STR-DB840QS. Jači, bolji, veći, teži. Lakše su se i logičnije nameštali parametri, i td, i td.

 

Link to comment
Share on other sites

Trenutno ne posedujem nijedan yamahin uredjaj ali posedovao sam AX 396,596,892 , stereo receiver rx 797,496 , surr 496 ja msm , cd pleyer 497.Od svih pojačivača najbolje je svirao 596 stim da deklarisanu snagu od 100w po kanalu na 8 oma zaboravi više to liči na 70w ali zvuk stvarno odličan.Receiver 496 je svirao isto odlično samo što i njemu je snaga dosta manja od deklarisane bar se meni tako činilo.497 cd plejer je prilično dobar za taj cenovni rang ali kvalitet izrade je jako loš ( crkao laser, plejer je bio tada star malo više od 2 god ali zato jako jeftin kss 213 c ako se dobro sećam, preskakao je na malo većoj snazi verovatno zato što je mnogo lagan i vratanca su se nekada sama zatvarala).

Sve u svemu i ja sam fan Yamahinih uredjaja jer mi prija njihov zvuk ali voleo bi da čujem mišljenje nekoga ko je čuo i starija i novija njihova pojačala čisto da ih uporedi jer sam se razmišljao u par navrata da uzmem a 1020 ili nešto tome slično.

 

Link to comment
Share on other sites

Misljenje oko slaganja ovih Yamahinih pojacala sa nekim JBL zvucnicima?Posto trenutno imam ovu Yamahu A05 koja nije bas neka preterana snaga,mada daje po meni jako lep zvuk,da li bi bio neki osetan napredak u odnosu na SAL pravljene floarstandere MS 16f, upariti je sa JBL lx 2003 koji mi se nudi?Nisam neki preterani rob markama i ni sa postojecim komponentama nisam nezadovoljan.Moje licno misljenje je da vec i prosecne komponente uz dobar audio snimak muzike i dobro pozicioniranje zvucnika mogu vrlo dobro da zvuce.Inace kako se JBL inace slaze sa Yamaha amplifikacijom?

Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2016 at 15:25, Father said:

Imao sam A520 i bio sam jako zadovoljan. Sam početak 90-tih u kombinaciji sa JBL L100. Vrlo je lepo radilo. Dosta snage i vrlo neutralno pojačalo.

Yamaha A-520 1.jpg

Imam tu Yamahu , kao rezrvni amp, koji svira kad menjam pojacala .Ono sto sam primetio da svako pojacalo daje mali sum zvucnicima ,osim ove Yame - pure-music.

Imao sam NS-777 i NS-690 mk3 , oba zvucnika su :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...