Jump to content


Focal 907be


Khan

Recommended Posts

  • Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Imao sam ih jedno godinu i pol dana. Fenomenalan zvucnik u svakom pogledu. Probao sam sa nekoliko pojacala ali uglavnom se zadrzao na lampama. Jedan od ponajboljih standmount zvucnika opcenito. Ne zaostaje puno za njihovom najjacom serijom. U odnosu na 800 model dosta je bolji zbog Be visokotonca i opcenito bolje konstrukcije. Za njihov maksimum traze dobar stalak, ja sam ih sam radio i bili su preko 50 kg teski.

Link to comment
Share on other sites

Pa pazi ja jedino sa cim mogu da ga uparim ke sa ovim sto imam,Marantz PM 8005 i SA8905,ja volim boju i toplinu zvuka koju Marantz daje i serija 800 Focal mi se odlicno pokazala sa tom kombinacijom,malo sam bio skeptican zbog starosti ove 907 jer je 807v noviji od njega pa sam mislio da nema tu neke puno razlike u zvuku i da bi mi bilo bespotrebno bacanje novca,ali izgleda da sam pogresio. Za njih ne treba  neki dodatni woofer kupovati za fino slusanje?

Link to comment
Share on other sites

Sjecam se da mi je bio tada dosao jedan prijatelj sa mjernim instrumentom da izmjeri odziv zvucnika u prostoriji od 16m2 gdje je bila samo hifa i jedna fotelja...iznenadili smo se da je zvucnik radio do skoro 30 Hz uz minimalni pad.

Uz Marantza ce se mozda dobro slagati jer visokotonac ima vrlo otvoren i cist zvuk sto nekome i na neka pojacala nebi pasalo. Zato sam ih ja imao na lampama.

Obrati pozornost na visokotonac posto je jako osjetljiv i krt. Ona mrezica na viskotoncu je metalna i na magnet je, to se lako skine da vidis u kakvom je stanju. Visokotonac se ne moze utisnuti kao drugi jer bi se sasuo u komade. U originalnoj ambalazi dobijes neku naljepnicu i rukavice u slucaju loma da se zaljepi i spreci daljnje rasipanje posto je taj materijal otrovan na dodir.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Dacho said:

http://www.audiofil.net/gal_news_item.asp?NewsID=106

Evo nasao sam slike u starom sistemu kada sam ih imao.

Tada sam slusao samo 907-ce, Visatoni su bili na odlasku posto su bili preveliki za tu sobu.

Ovo su kao 0,03 Utopije ?, ispričavam se na off-u , Dacho ' ima kod nas na njuškalu ti Visatoni u blagorečeno čudnovatom  stanju za recimo sitnu lovu jel se to ispjati sredit za prostor od cc 28 m2 ?

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav Khane, imam ja ove kutije već skoro dve godine i veoma sam zadovoljan. Slušam ih na Linn sistemu. Nisam ih kačio na druga pojačala, ali smatram da su ovo potentne kutije, da bi se dobro pokazale na različitim pojačalima, jer su osetljive na promene u sistemu. Dovoljno je reći da imam Linn sistem godinama i da se karakter Linn-a i dalje čuje preko ovih kutija, a Isprobavao sam i sa kablovima i promene su čujne.

Do njih sam došao tako što sam prvo slušao Focalove Micro Utopije koje su, po mom mišljenju, fenomenalne, ali nisam u tom trenutku imao novca da ih dohvatim, a ovo se pojavilo kao opcija i uzeo sam ih. Na Linn-u su Micro Utopije zvučale fantastično, ja sam bio raspamećen. Slušali smo ih i na Lebenu i na nekim starim Rotelima, svašta se tu isprobalo, ne mogu svega da se setim, ali je, u zavisnosti, od pojačala opet davala maksimum. Svakako kutija koju jednog dana želim da imam. Treba joj ugoditi, ali ta vrsta prirodnosti, po mom ukusu i iskustvu do sada, je neverovatna. Ja bolje male kutije, nisam čuo do sada. Samo je pitanje da li su one uopšte male kutije sa svojim dimenzijama. U nekim trenucima sam imao utisak da ispred sebe imam daleko veću kutiju. Znam da na forumima možete svašta da pročitate o ovim kutijama, da je potrebno da im se daju lampe, da nemaju basa i tako to. Moje iskustvo je suprotno. Svirale su dobro na Lebenu od 30w, ali na Linn-u su pokazale raskoš, dobile su više struje, bile pokrenute. Opet moje mišljenje, a i nekih ljudi koji su to sa mnom testirali. Oni su ih slušali i na Naim XS pojačalu i kažu da je i to dobra kombinacija bila.

907be nije kutija tog ranga, ali ne zaostaje mnogo za najvišom klasom Focala. Neki čak kažu da poseduje 90% zvuka Utopija. Ne bih se baš složio sa tim u potpunosti, ali da imaju taj karakter, imaju. Treba im snage, to je opet moje mišljenje, iako su one prilično efikasne na 89db, kvalitetno pojačalo i pokazaće se u najboljem svetlu. Mene godine ne bi brinule, zaista, to je vrhunski urađena kutija, a ko god je to kupovao novo morao je debelo da plati pa se, pretpostavljam, pažljivo odnosio prema kutijama. U trenutku kada su se pojavile bile su, koliko se sećam, drastično skuplje od, na primer, B&W Nautilus 805 prve serije. Ne zaboravi da je ta kutija pravljena za 25th Anniversary of Focal-JMlab. Nije Focal makar šta tu ugradio, bilo je pitanje prestiža. Ponoviću, ja sam baš zadovoljan ovim što imam, mislim da nisam imao bolje kutije, a imao sam svašta do sada.
Moja najtoplija preporuka za ove kutije, ali i preporuka da, ako možeš, testiraš pa kupuješ. Ja sam se naplaćao koječega bez slušanja. Dakle, test pre svega!

Aj, u zdravlje slušao, ako se odlučiš!

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dacho said:

Sjecam se da mi je bio tada dosao jedan prijatelj sa mjernim instrumentom da izmjeri odziv zvucnika u prostoriji od 16m2 gdje je bila samo hifa i jedna fotelja...iznenadili smo se da je zvucnik radio do skoro 30 Hz uz minimalni pad.

Dacho, kako je mereno, nearfield, na 1m ili sa mesta slusanja, deluje mi malo neverrovatno, jedino ako je bio neki sobni mod.

Recimo, ovi podaci sa neta govore drugacije:

Product Description

  • Cut-off frequency (-6dB) 43Hz
  • Frequency response (-3dB) 50Hz - 37kHz
  • Efficiency (2,83 V/1 m) 89dB
  • Maximum power 90 Watts

http://www.audioreview.com/cat/speakers/floorstanding-speakers/focal/electra-907-be/prd_326297_1594crx.aspx

Razlika izmedju 50 i 30Hz je ko pedu i oko.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, black coffe said:

Ovo su kao 0,03 Utopije ?, ispričavam se na off-u , Dacho ' ima kod nas na njuškalu ti Visatoni u blagorečeno čudnovatom  stanju za recimo sitnu lovu jel se to ispjati sredit za prostor od cc 28 m2 ?

A zavisi. Ove Visatone sam ja radio bez kompromisa. Kutije su teske oko 70 kg i skretnica nije njihova nego je kostala oko 600€ sa ogromnim zavojnicama od par kilograma i pletenom zicom. Cijeli projekat je bio vrlo ambiciozan i daleko od standardnih V20.

U osnovi i originalni Visaton V20 nisu lose kutije, dapace. Za normalne novce vrijedi.

I jos nesto sto sam zaboravio....vrlo cesto se pojavljuju one bezvezne kopije od tih zvucnika sa Westra driverima, to nema veze jedno sa drugim.

Link to comment
Share on other sites

 Drugari hvala vam na dosta opsirnih odgovora,vidim da ko ih je imao ima i pozitivnih iskustva sa njima sto mi je bilo jako bitno da znam,ostaje mi samo da odem po njih (nekih 2400km),da ih testiram i nadam se kupim...malo ce biti cimanje ali,sve za ljubav :)

Link to comment
Share on other sites

46 minuta ranije, Филип said:

Samo napred, ako ja sam isao za strujni kondicioner u Zagreb, sta je 2k i kusur kilometara za dobre kutije. Iako nisam slusao ovaj model, zdusno navijam za Focal :)

I ja sam malo zaludjenik za Focal,ima nesto u njihovom zvuku sto mi neverovatno prija pri slusanju :)

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, rob-k said:

Većina Focal-ovih standmountera mi nije "legla", ali o Focalu 907 Be mogu da kažem da je stvarno dobar (muzikalan, detaljan, bez preteranog mid/upper bass-a...) - preporučujem (kao i uvek, zavisno o ceni ;) ). 

Cena je jako povoljna :)

Link to comment
Share on other sites

A zna li neko koliki je uopste zivotni vek Beryllium visokotonca? Sa obzirom da je jako krt i osetljiv...jel on propada posle nekog odredjenog vremena? Mozda je smesno pitanje ali nemam iskustva sa njim pa zato pitam.

On 12/3/2016 at 10:07, baal said:

Pozdrav Khane, imam ja ove kutije već skoro dve godine i veoma sam zadovoljan. Slušam ih na Linn sistemu. Nisam ih kačio na druga pojačala, ali smatram da su ovo potentne kutije, da bi se dobro pokazale na različitim pojačalima, jer su osetljive na promene u sistemu. Dovoljno je reći da imam Linn sistem godinama i da se karakter Linn-a i dalje čuje preko ovih kutija, a Isprobavao sam i sa kablovima i promene su čujne.

Do njih sam došao tako što sam prvo slušao Focalove Micro Utopije koje su, po mom mišljenju, fenomenalne, ali nisam u tom trenutku imao novca da ih dohvatim, a ovo se pojavilo kao opcija i uzeo sam ih. Na Linn-u su Micro Utopije zvučale fantastično, ja sam bio raspamećen. Slušali smo ih i na Lebenu i na nekim starim Rotelima, svašta se tu isprobalo, ne mogu svega da se setim, ali je, u zavisnosti, od pojačala opet davala maksimum. Svakako kutija koju jednog dana želim da imam. Treba joj ugoditi, ali ta vrsta prirodnosti, po mom ukusu i iskustvu do sada, je neverovatna. Ja bolje male kutije, nisam čuo do sada. Samo je pitanje da li su one uopšte male kutije sa svojim dimenzijama. U nekim trenucima sam imao utisak da ispred sebe imam daleko veću kutiju. Znam da na forumima možete svašta da pročitate o ovim kutijama, da je potrebno da im se daju lampe, da nemaju basa i tako to. Moje iskustvo je suprotno. Svirale su dobro na Lebenu od 30w, ali na Linn-u su pokazale raskoš, dobile su više struje, bile pokrenute. Opet moje mišljenje, a i nekih ljudi koji su to sa mnom testirali. Oni su ih slušali i na Naim XS pojačalu i kažu da je i to dobra kombinacija bila.

907be nije kutija tog ranga, ali ne zaostaje mnogo za najvišom klasom Focala. Neki čak kažu da poseduje 90% zvuka Utopija. Ne bih se baš složio sa tim u potpunosti, ali da imaju taj karakter, imaju. Treba im snage, to je opet moje mišljenje, iako su one prilično efikasne na 89db, kvalitetno pojačalo i pokazaće se u najboljem svetlu. Mene godine ne bi brinule, zaista, to je vrhunski urađena kutija, a ko god je to kupovao novo morao je debelo da plati pa se, pretpostavljam, pažljivo odnosio prema kutijama. U trenutku kada su se pojavile bile su, koliko se sećam, drastično skuplje od, na primer, B&W Nautilus 805 prve serije. Ne zaboravi da je ta kutija pravljena za 25th Anniversary of Focal-JMlab. Nije Focal makar šta tu ugradio, bilo je pitanje prestiža. Ponoviću, ja sam baš zadovoljan ovim što imam, mislim da nisam imao bolje kutije, a imao sam svašta do sada.
Moja najtoplija preporuka za ove kutije, ali i preporuka da, ako možeš, testiraš pa kupuješ. Ja sam se naplaćao koječega bez slušanja. Dakle, test pre svega!

Aj, u zdravlje slušao, ako se odlučiš!

A znas li mozda ti ili neko na forumun koliki je uopste zivotni vek Beryllium visokotonca? Sa obzirom da je jako krt i osetljiv...jel on propada posle nekog odredjenog vremena? Mozda je smesno pitanje ali nemam iskustva sa njim pa zato pitam,model je star preko 10 god pa da ne kupim i posle par meseci da ode visoki a cuo sam da je nov oko 800eu.:mellow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...