Jump to content


JBL Cinema 510


Carudian

Recommended Posts

Pozdrav svima, u ovim silnim akcijama, velikim petkovima itd... pazario sam nove JBL Cinema 510 5.1 zvucnike, za znatno, znatno povoljniju cenu nego sto su na KP, a da ne govorim u radnjama...

http://demandware.edgesuite.net/aauj_prd/on/demandware.static/-/Sites-masterCatalog_Harman/default/dw6b4135ec/pdfs/CINEMA510_QSG_EN.pdf

Kako vam se cine ovi zvucnici i koji bi mi ste risiver preporucili? Uzeo bih nesto polovno, plafon 100-150 evra...

Obzirom da nisam nikada imao surround resiver, dobrodoslo bi mi i malo pojasnjenje stvari...   Plan mi je da sistem koristim za slusanje muzike sa kompjutera, gledanje filmova takodje sa kompjutera, kao i za povezivanje sa TV-om... Ako sam dobro shvatio, valjalo bi da risiver ima HDMI prikljucke, jer se ovim putem ove veze najbolje ostvaruju?

Hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Carudian said:

Malo me buni sto su skoro svi risiveri deklarisani na 6/8 ohma, a ovi zvucnici su na 4...

 

Si siguran da to piše na tom risiveru, za koji si pitao?

Vidim da nema pre-outove. Šta ćeš da radiš kad ti se bude svidelo da muziku slušaš preko nekog integralca? Da imaš dva sistema?

Link to comment
Share on other sites

Konkretno na ovom risiveru pise: " Multi-channel power: 75 watts/ch, two channels driven @ 6 ohms"...

Za stereo imam HK 6500 sa skroz drugim zvucnicima, imacu dva sistema...

Moje pitanje na koje nikako ne mogu da nadjem precizan odgovor je: Da li risiveri deklarisani na 8 ohma mogu da rade sa ovim zvucnicima koji su na 4 ohma i da ne bude nikakvih problema?

Cena je bila 150e...

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Carudian said:

Konkretno na ovom risiveru pise: " Multi-channel power: 75 watts/ch, two channels driven @ 6 ohms"...

Za stereo imam HK 6500 sa skroz drugim zvucnicima, imacu dva sistema...

Moje pitanje na koje nikako ne mogu da nadjem precizan odgovor je: Da li risiveri deklarisani na 8 ohma mogu da rade sa ovim zvucnicima koji su na 4 ohma i da ne bude nikakvih problema?

Cena je bila 150e...

Kao što neko reče : podesi na reciveru "smal spikers" i ne pjačavaj do kraja i nemaš problema !.  0 oma je kratki spoj , čim više pojačavaš glasnoču bliže si 0 oma ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...