Jump to content


Kako do nasih slova?


pinokio

Recommended Posts

Primetio sam da veci broj postova sa nasim slovima, latinicom ili cirilicom svejedo boluje od loseg prikaza nasih slova u browseru. 

Takodje sam ucoio da je problem nastao pri konvertovanju baze preilikom prelaska sa jedne na drugu platformu ili u nekom slicnom trenutku.

Pitanje je da li ja mogu da uradim nesto kod sebe da se taj problem resi?

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, pinokio said:

i sta sad? sadrzaj tih starih foruma je citljiv samo ako se provuce kroz ovaj online konvertor? Da li je moguce da je nemoguce prepraviti to u bazi?

Moguce je naravno, ali je krvav posao... i mislim da je lakse da stave negde ovaj link pa kad nekome treba da bude pri ruci :)

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2016 at 18:35, pinokio said:

i sta sad? sadrzaj tih starih foruma je citljiv samo ako se provuce kroz ovaj online konvertor? Da li je moguce da je nemoguce prepraviti to u bazi?

Pa ništa. Kukali smo o tome baš mnogo kada je forum prešao na novu (ne znam ni ja šta je to bilo novo), jer je kompletna istorjia foruma ot'šla u peršun. Da li je moguće nekako sve to konvertovati da bude i sada vidljivo, ne znamo. Kukali smo, i nije se popravilo. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NShappy said:

Pa ništa. Kukali smo o tome baš mnogo kada je forum prešao na novu (ne znam ni ja šta je to bilo novo), jer je kompletna istorjia foruma ot'šla u peršun. Da li je moguće nekako sve to konvertovati da bude i sada vidljivo, ne znamo. Kukali smo, i nije se popravilo. 

Moram priznati da je jedini pravi kvalitet ovakvih mesta kao sto je ovako profilisani forum bazi poruka rasutih kroz vreme. Nemogucnost da se toj bazi pridje na uobicajen nacin za korisnike jednako kao i za search masine je zaista neocekivno iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

On 11/29/2016 at 18:36, Ljuba said:

Puklo sve kada se radio upgrade... pitao teh podrsku da nam pomogne i iskulirali me, kao trebalo je da uradim backup... pa radim backup, ali ko ce onda da pazi sta je sve radjeno poslednjih dana... ako imas ideju kako da resimo, spreman sam da poslusam.

https://2cyr.com/decode/?lang=en

 

Custom Work
For a small fee I can help you quickly recode/recover large pieces of data - texts, databases, websites... or write custom functions you can use (invoice available).
Contact me!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...