Jump to content


Whiskey fair


nikstev2000

Recommended Posts

Idem samo po vinskim sajmovima i festivalima, i to prilično aktivno.

Viski ne pijem, ne paše mi, ali zato itekako volim bourbon single malt.

Za savet ti ne mogu pomoći, javi se kad budeš raspoložen za neko fino vince.

Mlad si...😀 Viski i džez dolaze sa godinama...

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Single malt i dalje rezervisan samo za viski. Burbon Single malt je Americka izmisljotina!!!! Nategnuto do.... Lagavulin mi ne dirajte. Fenomenalan je, i nije 10E casa, a sve i da jeste pa popi jednu, dve, bolje nego 5 rakija po 300 dinara u Fridi il nekom nadrkanom mestu, pri tome i losu daju. Najsmesnije mi kad Sokolovu prodaju za skupu lovu. Ovako bar znas sta pijes. I viski i rakija...tako treba.

Tip 1... Probajte Aberlour. Ima jednu divnu mleko-cimet varijantu pozadi u u ukusu. Skoro smo streljali jedan. Za vrhunske sportske rezultate. 

Tip2.... U Kraljevu sam kupio sljivu zlatna nit. Br1 po meni u Srbiji. Skupa...mozda al i mora da bude kako je prave. Ljuste sljivu,samo ubrano, ne otreseno voce..... odlezala u zdravim buradima, ko proba shvatice o cemu pisem

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 5 months later...
On 11/19/2016 at 1:07 AM, Milosav Grozni said:

Single malt i dalje rezervisan samo za viski. Burbon Single malt je Americka izmisljotina!!!! Nategnuto do.... Lagavulin mi ne dirajte. Fenomenalan je, i nije 10E casa, a sve i da jeste pa popi jednu, dve, bolje nego 5 rakija po 300 dinara u Fridi il nekom nadrkanom mestu, pri tome i losu daju. Najsmesnije mi kad Sokolovu prodaju za skupu lovu. Ovako bar znas sta pijes. I viski i rakija...tako treba.

Tip 1... Probajte Aberlour. Ima jednu divnu mleko-cimet varijantu pozadi u u ukusu. Skoro smo streljali jedan. Za vrhunske sportske rezultate. 

Tip2.... U Kraljevu sam kupio sljivu zlatna nit. Br1 po meni u Srbiji. Skupa...mozda al i mora da bude kako je prave. Ljuste sljivu,samo ubrano, ne otreseno voce..... odlezala u zdravim buradima, ko proba shvatice o cemu pisem

Slažem se sa tobom 100%. Za nekih 45 min i celih 120%...:D

20171112_090605-1305x736.jpg

20171112_090731-1305x736.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bio sam na sajmu i razočaralo me je više stvari:

1. organizacija sa kupovinom bonova na pultu na kome nemaju čitač za kartice

2. izbor je bio blago rešeno mršav, kao zaljubljenik u Lagavulin 16, Laphroagh 10 i sličnih smoked viskija nije bilo ni jednog viskija koji je bio približnog ukusa (sa dovoljnom količinom dima)

3. barmen koji sipa jack daniels i preporučuje da se ne stavlja ni led ni voda

4. cene flaša su bile ili iste ili više od onih koje mogu da se nadju u prodavnicama

5. pečatiranje gostiju da bi mogli da se vrate unutra

Ljubiteljima single malt viskija preporučuje prodavnicu u Nikole Spasića ulici gde je cena Lagavulin 16 = RSD 7.3k  

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aberlour je Speyside single malt , nema dima ni ukus treseta. Veoma je ukusan, ali ima trunku slatkoće u sebi koja nekome smeta.

Lagavulin je Islay single malt sa svojom dimnom i treset karakteristikom. Najbolji je. Ako voliš Islay i ukuse dima nema potrebe da ideš dalje. Sem ako želiš da probaš skuplje. Kada mi je dostupan Lagavulin nemam nedoumicu oko izbora.:)

Oba su bogata ukusom, samo ukus Lagavulina dosta dugo traje i u više je slojeva koji se polako pojavljuju. Probaj Lagavulin uz neki kvalitetan plavi sir...

Link to comment
Share on other sites

Hvala, i na informacijama i na predlogu nisam do sada kombionovao viski sa sirom ali pošto oba volim ne vidim zašto ne bih.  

Što se tiče Lagavulina, znam da će biti teško naći nešto bolje ali potrudiću se ;)

Takodje viskiji koji su ostavili dobar utisak na mene, ne poredim ih sa Lagavulinom, su  

https://www.thewhiskyexchange.com/p/13195/glenmorangie-quinta-ruban-12-year-old  i 

https://www.thewhiskyexchange.com/p/15703/glenlivet-18-year-old

 

Link to comment
Share on other sites

54 minuta ranije, sky-nm said:

Hvala, i na informacijama i na predlogu nisam do sada kombionovao viski sa sirom ali pošto oba volim ne vidim zašto ne bih.  

Što se tiče Lagavulina, znam da će biti teško naći nešto bolje ali potrudiću se ;)

Takodje viskiji koji su ostavili dobar utisak na mene, ne poredim ih sa Lagavulinom, su  

https://www.thewhiskyexchange.com/p/13195/glenmorangie-quinta-ruban-12-year-old  i 

https://www.thewhiskyexchange.com/p/15703/glenlivet-18-year-old

 

Zanimljivo - sva tri trenutno rabim :-) ....

Ono sto sam stavio na listu za probu/kupovinu je Kavalan...imam poverenje u Azijate - Yamazaki sjajan, Nikka pure malt takodje,...keep exploring :wink: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...