Jump to content


prvaci evrope


RADE

Recommended Posts

Malo je škakljivo , ali recimo u prilici sam da isporučim zvučnike koji su proizvod male firme a koji su svojevremeno bili prvaci evrope na slušanje . Moguće su isporuke i pojačala koja su bila tada korišćena ali to treba proveriti .

 Visokotonci , srednjetonci i mid basovi , oni isti koji su korišćeni u automobilu koji je pobedio na slušanje ......u stvari hteo sam reći da nema potrebe davati 500 evra na mid bas ako i onaj od 70-80 evra to isto radi i još bolje i za to ima i potvrdu :)

 Pod škakljivo mislim na samu dostavu jer ja se nebih baš petljao sa tim , pa nebi bilo loše naći nekoga ko bi se sa time bavio .

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, prophet said:

Na kakvu konkretno isporuku misliš?

Predstavi malo konkretnije o čemu se radi.


po malo nespretno sročena misao , ali se radi o zvučnicima koji su bili korišćeni u automobilu koji je bio najbolje klasifikovan na slušanje , tj , širina , dubina scene  i sve ono što se traži kod ocenjivana car audia , praktično isto kao kod kućnih sistema vrhunskog kvaliteta .

Zanimljivost ovih zvučnika se ogleda kod naginjanja celog karaktera zvuka ka živoj muzici , tj onoj koja po prirodi slučaja je i jedina ajend .

  Recimo da postoje snimci uživo koji se koriste za ocenjivanje i gde osim muzike postoji i snimak muzičara kako stoje na sceni ......jel ja sada treba da napišem da samo mali broj kutija to odsvira korektno .....mislim ne svira kutija nego zvučnici koji su ugrađeni 8) . Ovi zvučnici su nešto novo na tržištu , ne mislim na vreme , nego na koncept i samu filozofiju zvuka .

 Ono što sam imao priliku da poslušam je scena montirana na šoferšajbi

http://www.teamaudiosystem.com/

Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne razumem šta hoćeš da kažeš?!?

Imaš mogućnost da nabaviš set zvučnika koji je pobedio na takmičenju, pa to nudiš ovde na prodaju? Jesu li to ovi: http://ddaudio.it/listini_files/DD 06-2015 pub.pdf

...ili si mislio nešto drugo?

A što se tiče zvuka u kolima, pozicioniranje zvučnika, način postavljanja i kutije su ono što čini zvuk koliko i sami drajveri. To je ono što se u kolima jako teško postiže da valja. Tako da, džaba nam isti ti pobednički drajveri ako se stave na onu lesonit policu pozadi, u plastični tapacirung vrata, ili onu plastikicu u dnu A stuba. Za dobar zvuk u kolima, modovanje kola je veći i skuplji posao od samih drivera.

Svojevremeno sam odustao od zamene zvučnika u kolima, jer je modovanje smaštanja zvučnika veliki i skup posao, sa ne uvek izvesnim rezultatima bez proba i testova. Smeštanje i jaskupljih zvučnika na neodgovarajući način obesmisli celu investiciju.

...to ako pričamo o pravljenju HiFi-ja u autu. Grmljavinu, buku i muljavinu je lako napraviti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16/11/2016 at 19:18, NShappy said:

Ni ja ne razumem šta hoćeš da kažeš?!?

Imaš mogućnost da nabaviš set zvučnika koji je pobedio na takmičenju, pa to nudiš ovde na prodaju? Jesu li to ovi: http://ddaudio.it/listini_files/DD 06-2015 pub.pdf

...ili si mislio nešto drugo?

A što se tiče zvuka u kolima, pozicioniranje zvučnika, način postavljanja i kutije su ono što čini zvuk koliko i sami drajveri. To je ono što se u kolima jako teško postiže da valja. Tako da, džaba nam isti ti pobednički drajveri ako se stave na onu lesonit policu pozadi, u plastični tapacirung vrata, ili onu plastikicu u dnu A stuba. Za dobar zvuk u kolima, modovanje kola je veći i skuplji posao od samih drivera.

Svojevremeno sam odustao od zamene zvučnika u kolima, jer je modovanje smaštanja zvučnika veliki i skup posao, sa ne uvek izvesnim rezultatima bez proba i testova. Smeštanje i jaskupljih zvučnika na neodgovarajući način obesmisli celu investiciju.

...to ako pričamo o pravljenju HiFi-ja u autu. Grmljavinu, buku i muljavinu je lako napraviti.

 

 

 

 Složio bih se sa konstatacijom da zvučnici nisu sve i da zvuk zavisi od mnogo drugih stvari , ali ako imaš dobre a ne previše skupe zvučnike koji su provereno vrhunski , već si jedan korak prema cilju .

nije to taj sajt , zvučnici na koje ja mislim pripadaju seriji LIVE  od audio systema i svi su visokoefikasni , 95-6-7 8- db .

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

pre neki dan je bilo takmičenje u Pordenonu , nacionalno prvenstvo .

 

 1. je bio auto sa ugrađenih 20.000 evra opreme , čudo od tehnike .

2. je bio pionir od 35 evra sa ugrađenim subom iza prostora ladice za dokumenta .

 Razlika je bila 1 poen  , 94 , 93 .

 taj mali pionir je bio kod mene na stolu u dnevnom boravku kada smo im snimali odziv i zapisivali , radi korekcije , gde i šta treba uraditi .

mali šugavi pionir bi-kono , sa aluminijumskom malom hornom radi bolje od cele Morel tehnologije

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ima Pioneer dobre te malce.  Prilicno davno, pocetkom 2000-te, ubacio sam slicne u prednja vrata (plava membrana 2-way, 4 incha, kostali oko 45 eura oznaka isto pocinjala sa TS), na zadnjoj polici bili 6 x 9 Road Star 3-way, a u gepeku sub JBL 12 GT series 1000 u kompresiji.

Pojacalo bilo high end,  Audison LRX5.600.  To je sviralo da se smrznes. 

Link to comment
Share on other sites

 dobar je pionir , kada nešto uradi onda je urađeno .

tu sam negde predložio 6X9  za kućno slušanje , razbijaju kako rade i sve za nekih 40 evra . U kompresionoj kutiji od 30 litara rade sasvim pristojno , ja bih rekao mnogo bolje od većine kutija  koje se trenutno drže  u kući .

Osim toga , njemu se jednostavno može skloniti srednji i visoki i da na taj načim postane sasvim pristojan bas za 20 evra po komadu . Ti 6x9 su po površini gotovo kao jedan od 20 cm što uopšte nije naivno .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...