Jump to content


Ortofon ili Audio Technica


sale1309

Recommended Posts

Nije sve u vrhu igle.

Kod mene primetno bolje svira Ortofon 530 MkII (stariji model u klasi 2M Bronze, obe imaju istu Fine Line iglu)

od AT440MLa (isti ML vrh igle kao AT150MLX).

Prednost AT440MLa je manja distorzija na izlizanim polovnim pločama, zbog vrha igle koji gazi po manje oštećenim delovima brazde.



 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, microfarad said:

Još jedna bitna stvar, Ortofon možeš kasnije da upgrejduješ na 2M black

kad istrošiš iglu 2m bronze, posle kupiš samo iglu black jer dele isto telo.

A ima još luđa fora. Negde sam i postovao na forumu, ali sada ne mogu da nađem. Na 2M glavu pašu i OM igle 5E, 10, 20, 30, 40

Izgleda kao Mad Max :screwy ali pasuje i peva dok se ne skupe parice za Bronze ili Black. Izgleda da su zadržali ista usta cartridge-a.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, microfarad said:

Pročitao sam, na nekom stranom forumu, da stavljaju OM igle u concorde, i da sviraju bolje, nego sa svojim originalnim iglama.:)

Pa nije ni čudo, jer su te cocord dosta robusnije u predelu cantilivera pa verovatno gube na osetljivosti. Ne govorim sa sigurnošću, samo predpostavljam?

Link to comment
Share on other sites

Ortofon concord je u stvari OM glava, u drugačijem obliku sa robusnijim cantiliverom i koje zbog toga zadovoljavajuće sviraju tek sa 3g gazne sile. Kada se na primer umetne u Concord recimo OM20 igla, koja ima mnogo kvalitetniji vrh.Samim tim i zvuči bolje, sa gaznom silom od samo 1.5grama, pa i manje haba ploče;)

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, microfarad said:

Pročitao sam, na nekom stranom forumu, da stavljaju OM igle u concorde, i da sviraju bolje, nego sa svojim originalnim iglama.:)

To je i u oficijalnoj prodaji kod Kabuse, on ih sklapa jer dobija ih valjda jeftinije, a u konačnici i kupcu dođe jeftinije nego li da sam sklopi. Puno je zadovoljnih korisnika te kombinacije.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, D Agostino said:

Ortofon 2M RED sa Headshell-om  da li je samo za Ortofon rucice ili moze i na 1210 kao sto moze serija Concorde.

http://www.kupujemprodajem.com/Ortofon-2M-RED-sa-Headshell-om-27884047-oglas.htm?filter_id=7072410

 

Ja nešto ne mogu da nađem podatak kako to paše na 12xx gramofone, ali dojmim se da ne paše i ne bih isprobavao. Ortofon kaže da je to podešeno za njihove ručke, ali spominju i Technics uz napomenu da treba dodati teg.

Sa tim headshellom nije moguće ništa podešavati u geometriji, tako da nema mnogo smisla uzimati ih.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, 空也 said:

Nije sve u vrhu igle.

Kod mene primetno bolje svira Ortofon 530 MkII (stariji model u klasi 2M Bronze, obe imaju istu Fine Line iglu)

od AT440MLa (isti ML vrh igle kao AT150MLX).

Prednost AT440MLa je manja distorzija na izlizanim polovnim pločama, zbog vrha igle koji gazi po manje oštećenim delovima brazde.



 

Trebalo bi napomenuti i da AT-150mlx ima boronski kantilever i (nesto) drugacije telo, te i da svira nesto drugacije od AT-440mlb. Naravno ima nesto i od navedenog "440" karaktera...

 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, microfarad said:

Ortofon 2m sa headshellom paše na Tecnics seriju 12xx.Jedino zbog svoje mase od 22grama,bi verovatno trebao dodatni kontrategić.

Neće moći sa uobičajenim tegićem koji ide uz 1210, fali 2.5gr. Postoje teži tegići ali se ne nalaze lako. Novi G dolazi sa dva tegića i valjda rešava ovo.  

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Scorpio(DDMF)! said:

Izgleda da ne pati od "Grado hum"-a na DD gramofonima, sto je dobar pocetak :)

http://forums.stevehoffman.tv/threads/fed-up-with-grado-cartridges.301177/page-2#post-8235741

 

Svojevremeno sam kratko koristio Grado Silver i priča o hum-u je bila aktuelna. 

I tada je bilo korisnika koji ga (hum) nisu imali na 1210, ali većina (među kojima i ja) jeste. 

Ne znam šta može biti razlogom da hum postoji na nekim, a ne i na drugim, Tehniksima, ali se svakako valja osigurati pre kupovine. 

Link to comment
Share on other sites

On 17/01/2017 at 20:01, VU metar said:

To je i u oficijalnoj prodaji kod Kabuse, on ih sklapa jer dobija ih valjda jeftinije, a u konačnici i kupcu dođe jeftinije nego li da sam sklopi. Puno je zadovoljnih korisnika te kombinacije.

Upravo razmisljam o toj kupovini jer imam 1210 mk2. Kod Kabuse je kombinacija sa OM-20 239 usd, a ako bih uzimao odvojeno Concorde Pro S + OM-20 iglu kod nas izadje sve oko 200 eur (ista stvar), ali nisam siguran da li Kabusa koristi OM-20 ili Super OM-20 igle i da li tu ima neke razlike. Ovde se to malo pominje. Ako je neko od kolega vec koristio ovu kombinaciju bilo bi lepo da iznese svoje iskustvo.

I jos nesto, kako Concorde utice na habanje vinila?

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, treciprogram said:

I jos nesto, kako Concorde utice na habanje vinila?

Nema šta da posebno utiče, tojest utiče pozitivno jer je geometrija rađena za ručicu tipa 1210, pa se ne baćkaš sa protraktorima. Ako baš želiš da protraktorišeš uzmi OM Concorde za na headshell, čak je i upola jeftinije.

Je li super OM ili ne - piši pismo KABu. 

   

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, treciprogram said:

Kao sto moze da se vidi na linkovima to nije nigde zaista i potvrdjeno, odnosno sam proizvodjac daje razlicite informacije. Svejedno, pisao sam Kabusi, javicu se kada mi stigne odgovor.

 

Pa jeste, ali s' druge strane, Ortofon i za OM i za Super OM deklariše i prodaje istu iglu kao spare part.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...