Jump to content


Ortofon ili Audio Technica


sale1309

Recommended Posts

Paaa, 40 eura razlika u ceni za mogućnost da odmah ispred prodavca, po kupovini, otvoriš kutiju na pultu i vizuelno prekontrolišeš ispravnost kupljene robe + regularna garancija je "tizer" zaista.

Sve ove kilave varijante preko KP i Post Expressa sa prvo plati ondaj pipaj umeju da budu lov u mutnom :plakanje

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Father said:

 

3 sati ranije, Father said:

Paaa, 40 eura razlika u ceni za mogućnost da odmah ispred prodavca, po kupovini, otvoriš kutiju na pultu i vizuelno prekontrolišeš ispravnost kupljene robe + regularna garancija je "tizer" zaista.

Sve ove kilave varijante preko KP i Post Expressa sa prvo plati ondaj pipaj umeju da budu lov u mutnom :plakanje

 

Pustio si mašti na volju :)

Polako, ovo je Srbija.

Šifra: može do pojasa

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je dilema Ortofon ili AT, u cenovnom rangu 150 - 250€, ja bih izabrao Grado Silver1 ili Gold1.. :) 

to su veoma muzikalni MI kertridži, ne previše izbirljivi u pogledu vrste muzike.. imam iskustvo sa starom verzijom Grado Silver, na unapređenom Thorensu 165 mk2 sa stock TP16 i to svira zaista odlično, a pri tom je setup izbalansiran po ceni i kvalitetu komponenti..

AT 440 i AT150 su odlične zvučnice (imao AT440mla), ali ne opravdavaju toliku razliku u ceni.. doduše 440mla se neverovatno dobro bori sa valovitim pločama

Link to comment
Share on other sites

Da se prijavim kao jedan što je dobio čak dve nove 440-ke sa krivom iglom. Prva je zamenjena za ovu drugu, a i ta nova je takođe kriva. Manje, ali krivo. Nisam dalje menjao, podesio sam celu glavu ukrivo, ali da igla koliko toliko stoji pravilno u brazdi (nemate pojma koliko je to teško kada iga stoji nepravilo u odnosu na glavu). Neću to više uzimati.

Taj Grado jako hvale. Videću šta dalje.

Smor je što iglu ne možeš probati pre kupovine. Moraš da se oslanjaš ili na iskustva drugih, ili da plaćas svoja.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NShappy said:

Mislim da to nije, bar ne primetno na ovoj drugoj zvučnici. Samo je ukrivo u odnosu na uzdužnu osu cele glave.

Ona prva, ne znam. Nju sam odmah menjao jer je bila baš primetno kriva u odnosu na uzdužnu osu. Nisam je dalje zagledao.

Hvala - igla definitivno nije dobro horizontalno centrirana...

Uspesno podesena geomerija sa zamnskom glavom?

Nije bilo moguce podesiti sve kombinacijom rotiranja kantilevera, uz manju (horizontalnu) rotaciju glave (tradeoff bi bio veci debalans kanala)?

 

Link to comment
Share on other sites

^^ Geometrija je sada koliko toliko podešena. Ali ostaje sumnja kako koren cele ta poluge leži u untrašnjosti zvučnice, i u odnosu na magnete. Moj skromni slušalački staž, i još uvek skromna kolekcija ploča (a i nedostatak vremena) mi ne omogućavaju da radim neke ozbiljne analize zvuka ovakve krive zvučnice, u poređenju sa nekom koja to nije (jer je i nemam, jel?).

Sve to me malo smorilo, te ću uskoro vrv manjati zvučnicu. Ova će na prodaju za 1/2 cene, ili manje, ako je neko bude želeo takvu. Nema ni 3'est sati rada.

Koliko sam skontao, AT440 je najpovoljnija zvučnica na tržištu sa shibata vrhom. To je jedan od razloga zašto sam se opredelio za nju. Šteta što brljaju sa ovakvim "detaljima".

 

50 minuta ranije, stoN_Cold said:

Мени делује ок.

Hm! Jedan nadasve koristan post... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Letos sam kupio AT100 koja je dvostruko jeftinija zvučnica od AT440 i sada ste me naterali da još jednom pogledam iglu i montirana je baš kako treba!

Da li želite da kažete da sam imao sreće, obzirom da se dosta vas javilo sa pričom o iskrivljenim 440 iglama?

Da ne radite nešto pogrešno?

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/16/2017 at 12:17, NShappy said:

Koliko sam skontao, AT440 je najpovoljnija zvučnica na tržištu sa shibata vrhom. To je jedan od razloga zašto sam se opredelio za nju. Šteta što brljaju sa ovakvim "detaljima".

Upravo tako - za trazeni novac ima "najnapredniji" vrh. Steta zbog uocenih manjkavosti u kontroli kvaliteta sa navedenim primercima...

Link to comment
Share on other sites

Ja bih odabrao AT 150MLX zbog manje induktivnosti kalema 360mH, nego kod Ortofona 2M Bronze 630mH. Vrh je kod AT MicroLine, a kod Ortofona Fine Line.

Micro line je mnogo finije i novije generacije, pa bi trebalo očekivati i mnogo bolji tracking.

Link to comment
Share on other sites

Meni je bolji Ortofon!Slušao i AT ipak se odlučio 2M bronze.

Još jedna bitna stvar, Ortofon možeš kasnije da upgrejduješ na 2M black

kad istrošiš iglu 2m bronze, posle kupiš samo iglu black jer dele isto telo.

2M black je puno bolja glava od AT 150mlx.

2M serija se odlično pasuje na 1210!

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...