Jump to content


Ortofon ili Audio Technica


sale1309

Recommended Posts

23 minutes ago, D Agostino said:

da li je neko kupovao od njih

Ja sam kupio Ortofon 2M Blue, Technics rucku, vagicu, iglu za Audio Technica AT12 glavu, jednu cetku Analogis koju ne preporucujem, ... to je to mislim.

Covek je OK, stvari su nove, stizu od preko ( Madjarska ??? ).  Ovde je jos neko kupovao vise stvari od njega.

Ceka se 10 dana do 3 nedelje  ( Technics rucka i 2M Blue ).

Moja pretpostavka za nizu cenu jeste da neko preko ima povracaj poreza na osnovu izvoza ili na neku drugu foru ne placa porez i ostvaruje profit u keshu ili nesto visu zaradu..........ne znam tacno.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ZoSo said:

Sta zameras analogis cetki?

Zameram da je trajala kratko a da je nisam koristio kao da cistim odelo ili cipele.  Jasno mi je da se sve takve cetke sad prave u Kini ali nekad su trajale po 3 godine a sad 3 meseca !       

Niti pootpadale sa skoro cele jedne strane.

Recimo da kazemo da sam ja grub korisnik.  Cak i tako vek trajanja je znacajno skracen.

Ne znameram samo Analogisu, zameram i drugima, na primer AM koji se na sav glas hvale da su Norvezani a na kutiji lepo pise Made In China i pritom se desava slicna stvar.

Pazario sam ponovo AM posto se pokazala malo bolja od Analogisa i sad jako pazim, nemam problem sa otpadanjem niti.

Vidjao sam cetke cije su se niti iskrivile od koriscenja usled pritiskanja pa niti nisu otpadale... nekad

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ZoSo said:

trebala mi je informacija iz prve ruke posto sam hteo da je kupim

Vidi to je moje iskustvo, pitaj jos nekoga, mozda ima ljudi sa pozitivnim iskustvom.   Ono sto cu ja kupiti kad budem mogao je ona cetka "ala Decca",  ona ima mikrofiber niti, plish pa opet mikrofiber niti.  Nije mnogo skuplja od obicnih.   Koliko sam video bar na KP,  ima Analogis i ima kod Tome.   Preko je izbor veci ali ja nemam info iz prve ruke a tu je i postarina.

Link to comment
Share on other sites

 

22 sati ranije, Father said:

Pisao sam u temi servis gramofona.

Igla sa linka koji si dao je drugacija od tih koje su se prodavale osamdesetih. Te kojima ja nisam bio zadovoljan su bile sfari boje, neka bez boja malo vukla na oker ali kap :D. Ova koju si pokazao je zuta ako dobro vidim.

Osim boje i oblikom se razlikuje jer je za drugi model, a one moje vise su kao Krcina sa alike samo su bile bezikasto/oker boje.

Mozda sam ja tih godina kupovao te jer sam kao klinac osnovac imao toliko love pa mozda nisam ni gledao skuplje modele sa boljim vrhovima. Ko sada da zna, ipak sam tada imao 14-15 godina i nisam imao blage veze ni sa cim. Ipak znam da sam ludeo na te igle iz nekog razloga i mislim da su bile loseg kvaliteta izrade i sigurno ne original. 

 

21 sati ranije, Krca44 said:

Zamesnke igle za Shure masovno imaju oker / bez / zuckastu plastiku.  Za 25 Eu igla je konus / sfera i mozes da se molis da je dobra.  Ja sam napisao da sam zadovoljan iglom koju sam kupio kod nas a takodje sam kupovao kod coveka sa oglasa zamensku iglu za AT12 glavu, cena je bila 20/25Eu, kvalitet.. ne znam, poklonio sam je maltene novu, posle kraceg slusanja.

Za Shure sam napisao da sam se iznenadio kako sve zajedno lepo svira sto ukljucuje i iglu i dodao sam da ni domace ni strane igle iz te jeftine kategorije nisam pregledao pod mikroskopom.

Na kraju da kazem da je moje licno misljenje da ne treba ocekivati neki kvalitet od tih igala sem da rade.

Posle nove godine kupicu iglu za Shure M75 pa koga zanima javicu.

 

20 sati ranije, Spachek said:

@generalna_skupstina

 

Ima ovde bas na tu temu

https://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?f=19&t=37504&sid=025cd489b7a01be119c267716b3e0af5

 

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

 

 

Hvala svima na utiscima/link-ovima... 

Koliko vidim, cene se drasticno razlikuju. Igla sa crvenim slovima ili srebrnim (hi-tracking), pa ova, pa ona... ipak je sve to kupovina na slepo. Cene se na lpgear-u razlikuju drasticno. od 35-200$ za iglu. 

Nesto izmedju bi bila ova... https://www.lpgear.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=LG&Product_Code=SHN091VL za koju se vezuje par zadovoljnih korisnika.

U svakom slucaju, sad sam siguran da je ova od 25 eura sa KP identicna sa onim sa lpgear-a od 35$ (za koje ne vazi da lepo sviraju).

Link to comment
Share on other sites

Само оргиналне игле и главе гарантују оптималну репродукцију. Наравно , ако се уопште производе. Све остало не треба примити чак и као поклон.Чак ни скупе и много хваљене Ђико заменске игле.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Solderer said:

Само оргиналне игле и главе гарантују оптималну репродукцију. Наравно , ако се уопште производе. Све остало не треба примити чак и као поклон.Чак ни скупе и много хваљене Ђико заменске игле.

Jesi li probao nekad Jico igle? Vidim da su svugde u ponudi...

Problem kod originalnih Shure igli za N91 je sto nikako ne mogu da se dogovore koje su boje slova - crvena ili siva... Pa, ne znas kome da verujes.

Link to comment
Share on other sites

Tragao sam po forumu zadnjih dana da se informisem dodatno o Shure iglama i nasao na nekoj temi da je covek sa foruma koristio Shure V15 sa Jico iglom i bio zadovoljan.

E sad odmah da kazem : DISCLAIMER : NISAM GLEDAO IGLE POD MIKROSKOPOM NITI ZNAM TACNO STA SU I ODAKLE SU SEM ONOGA STO KAZE PRODAVAC !    JA NISAM STRUCNJAK !

Ja sam kupio iglu za Shure M75, konus na Tosinom Bunaru i lepo radi.  Eto toliko mogu da kazem a sem toga covek me je ubedjivao da ne kupujem Elipsu koja ima visu cenu jer mi ne treba.

Cifre su Konus 15Eu,  Elipsa 28Eu.

Dakle za tu cifru koja je niza od cifara preko, pritom dobio sam odmah istog dana, stavio na glavu koja ne kosta 300, 500 ili 1,000Eu,   vrlo sam zadovoljan.

Alternativa je kupiti preko za 20 ili 25 Eu ili ici na vise cifre od 28/85/160/270 $ ili ne kupiti nista posto ne znamo da li Shure uopste pravi zamene.

Covek sa Tosinog Bunara kaze da ima original kantilevere za Shure i za dalje treba da pricate sa njim.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, generalna_skupstina said:

Jesi li probao nekad Jico igle? Vidim da su svugde u ponudi...

Problem kod originalnih Shure igli za N91 je sto nikako ne mogu da se dogovore koje su boje slova - crvena ili siva... Pa, ne znas kome da verujes.

Гледао сам тестове и мерења за Јико игле, конкретно за неке Шур моделе,и све оне имају већу ефективну покретну масу од оргинала и нижу резонантну фреквенцију што даје пикове у чујном опсегу и претерано светао звук који неки доживљавају као унапређење.Чим у нечему постоји сумња,од тога треба одустати јер ће то увек изазивати неспокојност у будућности.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Solderer said:

нижу резонантну фреквенцију што даје пикове у чујном опсегу и претерано светао звук који неки доживљавају као унапређење

Eto blago meni !   Zato ja nemam utisak da fale visoki.

Hvala na informaciji !

Vidi sta ja mislim kao laik :  Konus je takav oblik ako je iole pristojno zalepljen na nosac i kantilever ne moze da pravi problem kao pogresno zalepljena Elipsa.

Dakle probao sam, radi, zadovoljan sam, ploce se trose kako god da okrenes.

Ove iglu su jeftine, pitao sam i za radni vek, dobio neke vrlo postene odgovore i na osnovu dosadasnje prakse ja te konuse menjam posle 200h ili tako nesto, mozda malo vise.  Na taj nacin cuvam ploce jer ne ide na njih ofucana igla a to je nesto sto se ipak moze lako cuti ( kod mene kad stavim novu plocu i cujem pucketanje... igla je za promenu ako nova igla na istoj ploci ne daje pucketanje )

Link to comment
Share on other sites

Шта ће ти инфериорни Шур када имаш добру, модерну главу 2М Блу? Зашто уопште правиш такве експерименте? Па још са диск-џокеј главама које имају улогу еквилајзера у твом случају.

Link to comment
Share on other sites

2M Blue je ofucana i u njenom slucaju to se zaista cuje, da ne pricam sada ono sto i sami proizvodjaci kazu... kao elipsa i kad je ofucana svira ok ali dere ploce.

Sem toga ovo sam uradio iz ciste radoznalosti bez posebnih ocekivanja.   Slucajno se poklopilo da ova Shurka svira lepo sa svim plocama raznih zanrova i razlicitih godista,  to me je iznenadilo a i jako mi odgovara.  Zelim da dodam da u sadasnjoj situaciji kad cekam da zamenim rucku posle novaka i cekam fondove za novu glavu,  kompromis u vidu stepenica nize koja ima rezultat da uzivam u plocama... ima smisla.   Dakle kad budem mogao svakako cu gledati da nabavim neku ozbiljniju glavu.

Link to comment
Share on other sites

Krco rezon ti je sasvim ok, bataliti snobizam dok ne resis funkcionalno gramofon da bude apsolutno ispravan. Skupljaj kintu i nauzivaj se za to vreme za sve pare. Ti svakako najbolje znas sta te radi i to je na kraju najvaznije...

Ajd sad u zdravlju i veselju da se mi veceras izdjuskamo uz disko sa nasim @ScepanBG dj domacinom. :D

Link to comment
Share on other sites

Проверио си микроскопом? Можда је закорена прљавштина? Купи брусни папир од алуминијум оксида градације П500, исеци траке 5х1цм и очисти иглу. То Лин препоручује већ неколико деценија. Разлика се чује.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...