Jump to content


Ortofon ili Audio Technica


sale1309

Recommended Posts

Mozda za Mono.  Ali ja nisam pricao tome, niti sam mislio na Mono.

Ima SPU i Stereo sa sfera vrhom, takav je bio i original i to je to, ja to postujem, SPU je glava posebna, ono sto zelim reci jeste da u Stereo varijanti meni licno nema smisla, sem ako neko ima posebne potrebe i ima ploce koje ne zeli da koristi sa elipticnim vrhom. 

Da budem jasniji za ploce u dobrom stanju i za nove ploce meni se elipsa pokazala kao bolje resenje.

Link to comment
Share on other sites

33 minuta ranije, Woland said:

sferični vrh je sjajan za ploče iz stare ili mono produkcije.. ima svoju svrhu.. 

Apsolutno! 

Do sada sam ozbiljno razmišljao da uzmem neku OM DJ sferičnu iglu, ali ovo bi mogla biti prava stvar. :thumbsup2

Imam neke mono LP-ijeve i singlove iz pedestih godina prošlog veka koji imaju, ne znam kako da ih nazovem, "prelazne" mikrobrazde.

Nisu ni one široke iz vremena 78-ica, ali nisu ni savremene mikrobrazde. Preširoke su za moderne fensi vrhove i igla "landara" u njima i distorzira.

Neki od tih LP-ijeva su mint, neslušani, ali su sa mojim iglama slabo slušljivi.

Link to comment
Share on other sites

Mozda za Mono.  Ali ja nisam pricao tome, niti sam mislio na Mono.
Ima SPU i Stereo sa sfera vrhom, takav je bio i original i to je to, ja to postujem, SPU je glava posebna, ono sto zelim reci jeste da u Stereo varijanti meni licno nema smisla, sem ako neko ima posebne potrebe i ima ploce koje ne zeli da koristi sa elipticnim vrhom. 
Da budem jasniji za ploce u dobrom stanju i za nove ploce meni se elipsa pokazala kao bolje resenje.
kako bih ti rekao - svi n.1 home theater sistemi za mene nemaju smisla, ali eto neko ih sluša i uživa u njima :)
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno! 
Do sada sam ozbiljno razmišljao da uzmem neku OM DJ sferičnu iglu, ali ovo bi mogla biti prava stvar. :thumbsup2
Imam neke mono LP-ijeve i singlove iz pedestih godina prošlog veka koji imaju, ne znam kako da ih nazovem, "prelazne" mikrobrazde.
Nisu ni one široke iz vremena 78-ica, ali nisu ni savremene mikrobrazde. Preširoke su za moderne fensi vrhove i igla "landara" u njima i distorzira.
Neki od tih LP-ijeva su mint, neslušani, ali su sa mojim iglama slabo slušljivi.
onda ti sleduje i mono phono :)
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, 空也 said:

Do sada sam ozbiljno razmišljao da uzmem neku OM DJ sferičnu iglu,

Ova nova varijanta bi ti mozda bolje radila, igle/vrhovi za DJ glave imaju rekao bih tvrdje vesanje.  Najbolje da pre kupovine proveris velicinu sfere. 

Ako hoces da probas ja ti mogu dati DJ sfera vrh , originalno sa Concorde DJ Pro glave, meni stoji, mislim da je ishaban ali mozda gresim a mozda je i dovoljno dobar za probu.  Ako ti treba javi,  meni stoji vec 2 godine i ne treba mi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 11/21/2017 at 3:46 PM, 空也 said:

Imam neke mono LP-ijeve i singlove iz pedestih godina prošlog veka koji imaju, ne znam kako da ih nazovem, "prelazne" mikrobrazde.

Nisu ni one široke iz vremena 78-ica, ali nisu ni savremene mikrobrazde. Preširoke su za moderne fensi vrhove i igla "landara" u njima i distorzira.

Vidi da li ti ovo odgovara : Spherical R25

https://www.thakker.eu/en/pickup/ortofon-om-d-25-m-cartridge/a-5116/

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 sati ranije, Father said:

Iz specifikacija deluje kao kopija ortofona OM generacije bar u elektricnom smislu. Sa nekim boljim vrhom od konicnog, koji je na toj koju si prikazao,  bi verovatno mogla lepo da radi, jedino sa kompliansom od 8 trazi tezu rucicu. 

Father, nemoj grešiti oko komplijanse AT i nekih drugih zvučnica obično japanskih proizvođača (poput Denona) koji komplijansu deklarišu na 100 Hz, umesto na 10 Hz poput većine. Pogledaj link ka specifikacijama zvučnice, ili pogledaj VE bazu i pročitaj šta piše kod podatka o komplijansi pored bilo koje AT zvučnice.

Šta god tih 100 Hz značilo, nisam rasčistio ni sa sobom, a ni sa drugima, tek tako deklarisanu komplijansu grubo treba pomnožiti sa 2 i dobiti približnu vrednost kojom ostatak sveta barata.

Komplijansa tih zvučnica preciznije se može utvrditi korišćenjem test ploče, kako je objašnjeno za slučaj Denona 103 recimo ovde: http://www.theanalogdept.com/cartridge___arm_matching.htm

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 27.12.2017. at 21:07, Father said:

Hvala za info, nisam rabio AT u vremenu kada sam bio svestan kompliansi pa je ovo korisno znati. 

Znaci 16 je onda u grubo, opet je to dosta daleko od OM-a 10 naprimer sa svojih 25. 

Father... sad vec zaboravih gde si ovih dana pisao o kvalitetu zamenskih igli za Shure. 

Ako se ne varam, napisao si da one sa zutom plastikom i nisu bile nekog kvaliteta, te da one sa crnom plastikom valja juriti.

Meni treba jedna za za Shure M-91, a vidim i da je ova u ponudi na KP https://www.kupujemprodajem.com/Igla-za-gramofon-DN-345-N-91-ED-45633896-oglas.htm?filter_id=165669496

Znas li da li ova spada u te losije igle ili ne? 

Hvala lepo. 

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam u temi servis gramofona.

Igla sa linka koji si dao je drugacija od tih koje su se prodavale osamdesetih. Te kojima ja nisam bio zadovoljan su bile sfari boje, neka bez boja malo vukla na oker ali kap :D. Ova koju si pokazao je zuta ako dobro vidim.

Osim boje i oblikom se razlikuje jer je za drugi model, a one moje vise su kao Krcina sa alike samo su bile bezikasto/oker boje.

Mozda sam ja tih godina kupovao te jer sam kao klinac osnovac imao toliko love pa mozda nisam ni gledao skuplje modele sa boljim vrhovima. Ko sada da zna, ipak sam tada imao 14-15 godina i nisam imao blage veze ni sa cim. Ipak znam da sam ludeo na te igle iz nekog razloga i mislim da su bile loseg kvaliteta izrade i sigurno ne original. 

Link to comment
Share on other sites

Zamesnke igle za Shure masovno imaju oker / bez / zuckastu plastiku.  Za 25 Eu igla je konus / sfera i mozes da se molis da je dobra.  Ja sam napisao da sam zadovoljan iglom koju sam kupio kod nas a takodje sam kupovao kod coveka sa oglasa zamensku iglu za AT12 glavu, cena je bila 20/25Eu, kvalitet.. ne znam, poklonio sam je maltene novu, posle kraceg slusanja.

Za Shure sam napisao da sam se iznenadio kako sve zajedno lepo svira sto ukljucuje i iglu i dodao sam da ni domace ni strane igle iz te jeftine kategorije nisam pregledao pod mikroskopom.

Na kraju da kazem da je moje licno misljenje da ne treba ocekivati neki kvalitet od tih igala sem da rade.

Posle nove godine kupicu iglu za Shure M75 pa koga zanima javicu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...