Jump to content


Ortofon ili Audio Technica


sale1309

Recommended Posts

6 sati ranije, 空也 said:

Pre nego što sam montirao moju AT 440 MLb, fotografisao sam joj vrh, čisto iz radoznalosti.

Odlična fotka, volim radoznalce! Možeš li napraviti i postaviti još neku igle kad je spuštena na ploču?...uz napomenu kako stoji zvučnica u odnosu na ploču - zanima me azimut zvučnice i igle...znatiželje radi.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, borchee said:

Odlična fotka, volim radoznalce! Možeš li napraviti i postaviti još neku igle kad je spuštena na ploču?...uz napomenu kako stoji zvučnica u odnosu na ploču - zanima me azimut zvučnice i igle...znatiželje radi.

Ugao igle i tela zvučnice nažalost nije idealan.

Već sam postavio te fotografije na početku teme, ali su izgleda nestale.

Evo ih ponovo:

AT-440MLa-rotiran-kantilever-2.jpg

AT-440MLa-rotiran-kantilever-3.jpg

AT-440MLa-rotiran-kantilever-1b.jpg

AT-440MLa-rotiran-kantilever-a.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, 空也 said:

Probaj da eksperimentišeš i sa matom.

Nisam u pocetku imao pravi debeli stock Technics niti onaj duplo tanji koji vec godinama prodaju kao zamenu.  Koristio sam gumeni , zamenu 5/6mm ( to je mislim prava debljina prvobitnog mata za 1210 ) i imao sam utisak da mi on nesto isisava zvuk u donjem delu sredine... kako god otisao sam kod Igora i tada pre par godina kupio pluta/guma 2mm mat.  Kad sam njemu objasnio sta radi gumenjak on je bio misljenja da taj gumeni pravi rupu oko 1 khz ili tako nesto. 

Od pluta/gume zvuk se otvorio bas tu negde u sredini pa malo nize ( otprilike ).  

Filcane nisam vidjao, kozne jesam ali ne u prodaji a neki Funk mat ( bivsa Pink Trinagle firma ) koji je jako hvaljen ima verziju za Technicsa ali kosta 80 Eu.  Licno mislim da je to previse za mat na tom gramofonu.Taj Funk mat je neka plasticna masa ako se dobro secam ali skup.

Vidim da se prave razni dodaci za Technicsa sve do stavljanja SME V rucke i po svemu sto sam procitao o toj temi vlada velika kontroverza vezana za ulozeno / dobijeno i da li se uopste isplati ici na neke jako skupe upgrade-ove.   Meni ima smisla staviti glavu koliko god mogu dobru do 700 Eu ili cak 1,000 kao neki maximum i rucku tipa Rega / SME i raznih varijanti do odredjene cifre.  A mozda je i ovo preterano  :)

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Ajduk said:

Mozda znate vec ali vredi da ponovim. Na ovom kanalu su radjena porednjena glava po cenovnim grupama. U grupi $90-120 Nagaoka MP-110 je daleko ispred konkurencije. Cini mi se da lik zna sta radi.

 

Nagaoka MP-110 upoređena sa AT-95E

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, D Agostino said:

SME  je Unipivots u dve tačke pristalica sam rucke u četri tacke.

tacan naziv toga je knife edge,oslanjanje je  u 2 tacke,i dozvoljava pomak dole-gore,lateralni lezaj,pomaci levo/desno (SME 3009/3012 serije),unipivot je potpora u jednu tacku,nema nikakvog lezaja,i rucka se okrece u svim pravcima,kad vec ima dve tacke,nema okretanje u svim pravcima..

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Father said:

Nagaoka MP-110 upoređena sa AT-95E

You tube ... dobijes nek informacije a strahovito mnogo ne cujes ali cini mi se da je Nagaoka bolja glava, na ovom snimku AT sve baca u prvi plana a kod Nagaoke odmah cujes cinele pozadi kao da glava daje dubinu snimku ( reprodukuje ga sa dubinom ) ... sve zajedno meni Nagaoka deluje bolje.

Link to comment
Share on other sites

I na drugim mestima nalazim da je interesanta glava, ali sam prethodnim video želeo da ilustrujem koliko zvučno podseća na AT, ali je složenijeg zvuka i bogatija u svakom pogledu.

Ne nalazim podatak unutrašnjeg induktiviteta za nju, što bi mogao da bude neki polazni potfolio za pogodan ulazni sklop. Ako je verovati onome što se može pročitati, da izrazito dobro trackuje, usled veće pažnje posvećene povišenom kvalitetu poliranja dijamanta, koji potenciraju u specifikacijama, ne čudi sto je krasi čujno bolja reprodukcija sibilantskih pasaža. Imajući najmanju kompliansu, sigurno ima neke veze sa trackingom i eventualno boljim uklapanjem sa ručkama na više mesta zbog boljeg podnošenja i nešto težih efektivnih težina ručki.

Svakako interesantna i ne toliko skupa glava. Postavio sam dole karakteristike konkurencije do stotinak eura. Izvor www.lpgear.com.

Nagaoka MP-110 Phono Cartridge Specifications  - $124.17
- Type: Moving magnet 
- Cantilever: Aluminum alloy 
- Stylus type: Superfine polished elliptical bonded diamond with 0.4 x 0.7 mil radii 
- Weight: 6.5 g 
- Output voltage @ 1kHz,5cm/sec: 5mV
- Frequency response: 20Hz-20kHz 
- Channel balance @ 1kHz: > 1.5dB 
- Channel separation @ 1kHz: > 23dB 
- Recommended loading: 47k ohms 
- Dynamic compliance: 6.0 x 10-6 cm/dyne
- Static compliance: 18 x 10-6 cm/dyne
- Tracking force range: 1.5 - 2.0 g
- Break-in period: 30 hours 
- Stylus replacement: Nagaoka JN-P110

Ortofon Super OM10 Phono Cartridge Specifications - $98.50
- Output voltage @ 1kHz: 4mV 
- Channel balance @ 1kHz: 1.5dB 
- Channel separation: 22dB @ 1kHz; 15dB @ 15kHz 
- Frequency range: 20Hz-24kHz 
- Frequency response: 20Hz-20kHz +3/-1dB 
- FIM distortion @ recommended tracking force, DIN 45.542: <1%
- Tracking ability @ 315Hz @ recommended tracking force: 70 µm 
- Compliance dynamic lateral: 25 µm/mN 
- Stylus type: Elliptical
- Stylus tip radius: r/R 8/18 µm
- Stylus tip mass: 0.5 mg
- Tracking force: 1.25 - 1.75 g (12.5 - 17.5 mN) 
- Recommended tracking force: 1.5 g (15 mN) 
- Tracking angle: 20°
- Internal impedance DC resistance: 1k ohms 
- Internal inductance: 580 mH 
- Recommended load resistance: 47k ohms 
- Recommended load capacitance: 200 - 400 pF 
- Color: Black
- Weight: 5 g 

Audio-Technica AT95E Phono Cartridge Details - $38.98
- Output voltage @ 1kHz,5cm/sec.: 3.5mV
- Channel balance: 2dB
- Channel separation @ 1kHz: 20dB
- Frequency response: 20Hz-20kHz
- Dynamic compliance (x10-6 cm/dyne): 6.5
- Static compliance (x10-6 cm/dyne): 20
- Load resistance: 47k ohms
- Load capacitance: 100 - 200 pF
- Stylus type: 0.4 x 0.7 mil elliptical diamond
- Tracking force range: 1.5 - 2.5 g
- Tracking force recommended: 2 g (20 mN)
- Vertical tracking angle: 20°
- Coil impedance at 1kHz: 2.8k ohms
- Coil inductance at 1kHz: 400 mH
- Recommended load resistance: 47k ohms
- Color: Black/Green
- Weight: 6.5 g

Link to comment
Share on other sites

Upravo dobih email od Ortofona o novitetima! :o :D

Sasvim novi stari Ortofon OM 1S

Sferičnog vrha za distorsion free reprodukciju!

Technical data:
Output voltage -  4.5 mV
Stylus type  -  Spherical R 18 µm

Compliance, dynamic, lateral  -  20 µm/mN
Tracking force range  -  1.5-2.0 g 
Weight incl. additional weight -  5 g

https://www.ortofon.com/om-1s-p-752-n-1579?utm_medium=email&utm_campaign=HiFi Newsletter November 2017&utm_content=HiFi Newsletter November 2017+CID_1b13e8aa9d37efecdd923343300f6bce&utm_source=Email marketing software&utm_term=Learn more and buy now

om-1s-tilt.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ortofon_HiFi_newsletter2017_PW-Ti.jpg

Next year Ortofon will celebrate a century of business in audio industry.
Reaching 100 years is an accomplishment that deserves to be celebrated. Beginning November 2017 we have special products to offer our customers.

Ortofon Anniversary Calendar 2018

Ortofon 100 year Anniversary Calendar 2018 - collector's item

We share stories about retro and historical products, highlight the design and the people behind.

Features: 
• 300 mm x 300 mm wall calendar with a hang-up hole
• Richly illustrated with high definition images of Ortofon retro products
• 28 pages printed on a beautiful Multi Art Silkpaper with neutral varnish

SPU Wood A shell

A new masterpiece from Ortofon coming in late December

A perfect combination of Japanese and Danish craftsmanship and technique, the new SPU Wood A-shell is beautiful in finish and form, as well as in its sonic expression.

Features:
• Output voltage: 0.2 mV
• Diamond: Spherical
• Internal impedance - 2.5 ohm

Ortofon OM 1S - adding choice to our value propositions

Ortofon OM 1S

The brand new OM 1S is a magnetic cartridge with a Spherical shaped stylus that provides balanced and distortion-free playback for general purpose applications.

Technical data:
Output voltage -  4.5 mV
Stylus type  -  Spherical R 18 µm
Tracking force range  -  1.5-2.0 g 
Weight incl. additional weight -  5 g 

Treasure trove November offers

MC Windfeld Refurbished

MC Windfeld produces perfect symmetry of tonality and texture at both ends of the audioband.

Features:
• Output voltage: 0.3 mV
• Diamond: Nude Ortofon Replicant 100
• Coilwire: Aucurum/Goldplated, 99.999999% oxygen-free, monocrystalline copper

MC Jubilee Refurbished

Amazing tonal neutrality, dynamics and purity of sound of Ortofon MC Jubilee set standards for potency, detail, consistency and sound staging.

Features:
•  Output voltage: 0.25 mV
•  Nude Shibata diamond
•  6-nines (99.9999%) pure silver coils

SPU Royal GM MkII Refurbished

Provides a playback experience that embodies the essence of analog, with generous refinements which bring the legendary SPU cartridges into the realm of unrivaled perfection.

Features:
• Output voltage: 0.2 mV
• Diamond: Nude Ortofon Replicant 100
• Coilwire: Electrum/Goldplated silver

Review quotes MC Windfeld Ti

Ortofon MC Windfeld Ti

Stereophile.com, August 2017
Reviewed by Michael Fremer

"......the Windfeld Ti retained all of the sweetness and lushness of the original Windfeld - something that makes it special in Ortofon's line of mostly tonally neutral cartridges - which made it supremely pleasurable to listen twice...
...The original Windfeld was great for jazz and classic, and specially voices; so was the Windfeld MkII, and it added the dynamic slam to deliver orchestral music without making me wish there was more to give on big climaxes...

Ortofon MC Windfeld Ti

Audiotechnique.com, Hong Kong
October 2017

"...The Ortofon MC Windfeld Ti is absolutely an excellent cartridge what concerns the cartridge’s design and materials used for stylus, cantilever, coils and especially the housing… It delivers a very true-to life sound and high-class sonic performance… Even very delicate and low register tones coming from clarinet and oboe in a symphony orchestra, still can be clearly distinguished in this cartridge’s accurate reproduction…The voices are reproduced with a true passion… ..."

Christmascard1.png

 

Link to comment
Share on other sites

On ‎15‎.‎11‎.‎2017 at 20:47, Ajduk said:

Mozda znate vec ali vredi da ponovim. Na ovom kanalu su radjena porednjena glava po cenovnim grupama. U grupi $90-120 Nagaoka MP-110 je daleko ispred konkurencije. Cini mi se da lik zna sta radi.

 

Evo i ovaj mu poverovao.

Link to comment
Share on other sites

To će valjda biti najjeftinija varijanta OM-a. Trojka i 5-ica su, uz dodato slovo E, eliptične. Mislim da su trojka i 5-ica bez E bile sferične, ali to više nema u ponudi. Sada mu došlo da Ortofon i nema konusnu iglu. Onda valjda ubacili ovog keca, da imaju i to. I da bude (još) malo jeftinije...

Nije to ni toliko loša odluka, ako realna nabavna cena bude, ne znam ni ja, ali npr. <25€. Konus je najmenje osetljiv na (ne)pravilno postavljanje, pa nije to ni loša opcija za nisko budžetne gramofone, sa malim mogućnostima podešavanja geometrije.

...naravno, ovo što piše na sajtu, 50€ za tu novu 1S, biće to mnogo jeftinije u realnoj ponudi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...