Jump to content


Ortofon ili Audio Technica


sale1309

Recommended Posts

Nikada nisam posedovao ortofon 2m seriju. Vidim da dosta ljudi na AK i VE forumima koristi kombinaciju 2m blue i 1200mk2. Ovo za komplijansu nisam procitao, ja sam se prilikom kupovine zvucnice dvoumio izmedju 2m blue i at 440mla i na kraju uzeo AT, za koju kazu da se odlicno slaze sa technics rucicom. 

Meni se licno ortofon zvuk vise svidja, trenutno imam istorijske ortofon modele vms 10emk2 vms 20emk2 cuvenu vms30e mk2 nazalost sa dotrajalom iglom i ff15xemk2 i one imaju karakter zvuka kakav se meni svidja. Medjutim izbrao sam AT prvenstveno zbog microline vrha. 

Link to comment
Share on other sites

AT 440 sam razmatrao, imao sam staru AT glavu, pradedu AT120... model ispod 440,  lepo je ona svirala ali meni se nesto nije svidjalo a usput sam navikao na Ortofon, cuo za price da DJ glave pumpaju zvuk ali nisam uzeo u obzir da treba usi da mi se priviknu posle DJ glave.   AT je u zvuku imala nesto sto me je strasno nerviralo, vrlo moguce neku distorziju,  nisam mogao da identifikujem sta je to sto me nervira samo sam uvek posle 15 minuta slusanja morao da prekinem,  i tako svaki put.   Na prethodnom gramofonu ITT ( Sanyo )  svirala bez problema,  na Technicsu podesio za njega ali mozda nisam podesio dobro...  rezultat ne moze da se slusa vise od 15 min

Link to comment
Share on other sites

I 2m blue je odlican tracker. Kao sto kazes vdh vrh i microline na mojoj at glavi odlicno vade detalje iz brazde. Vecina mojih ploca su domace licence i one su prosvirale kada sam presao na microline iglu. Nekada sam morao da koristim tonske kontrole pogotovu za visoke da bih iole dobio pristojan zvuk. 

Link to comment
Share on other sites

Mene je iskreno iznenadio domaci Haustor Tajni Grad, posle dugo vremena sam pustio i  stvarno bio sam iznenadjen kvalitetom snimka i kako je to glava procitala sve.  Nemam puno licenci ali neke sviraju zaista fantasticno, nek ne , verovatno zavisi sta smo dobijali kao Master,  da li je to bila traka ili metalna matrica izradjena preko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...