Jump to content


Oppo ... my precious one!


Father

Recommended Posts

On 19.10.2017 at 14:58, Father said:

Ranije kada mi je bio na namenskoj strujnoj zidnoj intalaciji, koju sam pominjao (gde mi je gramofon zujao), bolje je radio odvojeno na svom malom odvojnom trafou.

Sada mi je ceo sistem nakačen na jedan odvojni balansirani trafo od 1000W. Morao bih da instaliram dupli utikač na zidu pa da uposlim odvojni od 200W koji sam koristio za Oppo ranije. Probaću svakako.

Možda ću i komp da stavim na treći odvojni od 100W, pa da vidim šta se dešava...

Ovo su dobre ideje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Aprilska šala... :D

A možda im je Tramp došao glave, jer je Oppo pun aluminijuma pa ih ubi nova taxa... 

Pažljivo ću pratiti razvoj ove vesti. :unsure:

Ako je ovo istina,  moj Oppo bi migao da udje u kolekcionarsku cenovnu kategoriju, što opet ništa ne znači jer ga nikada ne bih prodavao.

U svakom slučaju vest uznemirava. :wub:

Link to comment
Share on other sites

A da sve ovo malo nema veze sa "trgovinskim ratovima" i ostalim Trump/China/Russia zavrzlamama, no sa cistom ekonomskom logikom gde ljudi sve vise I vise strimuju sadrzaj kako audio tako I video, I stari dobri srebrni disk je u opadajucoj traznji sto znaci I uredjaji koji ga reprodukuju - vrlo prosto...nema teorije zavere, aluminijuma, etc.  

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Osim trgovinskog rata, treba imati u vidu posledice sve vece popularnosti i dostupnosti striming servisa (hbo go, netflix...).

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 

Malo me pretece za koji minut :D

Link to comment
Share on other sites

Statistika kaže da je u prošloj godini prodaja fizičkih medija prešišala download za oko tri milijarde nečega(verovatno dolara),12mlrd prema 15mlrd !

E sada da li i striming ulazi u tu statistiku, i kakav je odnos striminga prema ove dve kategorije to je već drugo pitanje !

Link to comment
Share on other sites

Ok striming sa Netflixa ultrahd, nego da li se toliki bitrate može svuda gledati. Mislim na propusnu moć interneta, čak i za običan blu ray.

Inače se slažem da i taj deo uveliko utiče na poslovanje, možda je bio i presudan. Ali me čudi da su na vrhuncu (pinnacle of performance - kako sami kažu) razvoja novih proizvoda odlučili za prekid. Valjda su mogli da vide malo unapred koji je trend šta ljudi vole da rade sa filmovima / muzikom. Za te nove proizvode su sigurno uložili neke resurse....

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, SUROKVL said:

Statistika kaže da je u prošloj godini prodaja fizičkih medija prešišala download za oko tri milijarde nečega(verovatno dolara),12mlrd prema 15mlrd !

E sada da li i striming ulazi u tu statistiku, i kakav je odnos striminga prema ove dve kategorije to je već drugo pitanje !

Moguće je da se podatak odnosi na AUDIO sadržaje (LP i CD).

Oppo je ipak pre svega vezan za film (BRD) a taj sadržaj je i ranije bio više podložan iznajmljivanju (npr. video klubovi), i sam NETFLIX je zapravo počeo kao interesantna varijanta video kluba.

Link to comment
Share on other sites

Ako zagrebete malo po jos uvek sturim informacijama, Oppo ocigledno prekida razvoj svih novih digital proizvoda.

“We've stopped manufacturing all products, including our headphone lineup.” 

Ovo je komentar sa zvanicnog Oppo facebook profila.

Dakle, najverovatnije se ne radi samo o fizickom mediju (podseticu na odlicno ocenjen Sonica DAC u kategoriji od 800$). 

Meni ovo sve vise mirise na promenu vlasnistva i/ili nastavak proizvodnje pod nekim novim brendom.

Link to comment
Share on other sites

Konkurencija kupila Oppo i ciao zdravo, nema vise...  da su nezavisni ili u plusu uvek bi imali trziste makar za DAC/Head Amp komboe, u slucaju da ne znate, slusalice u Americi razbijaju od prodaje, dakle imali bi trziste cak i da smanje broj zaposlenih na 1% i da im sva proizvodnja bude od nekih OEM proizvodjaca.

To bar ja mislim, a mozda i gresim...  steta sto se gase.

P.S. Servisna sluzba i Firmware update i dalje ce raditi oni ili neko za njih... meni licno, jos jedan razlog za gore izneseno misljenje

Link to comment
Share on other sites

Ne bi oni gasili proizvodnju. Samo bi možda nastao mali vakum u ponudi, dok ne otvore novi proizvodni pogon.

Ja verujem da se sve proizvodilo u Kini, a da se eventualno sklapalo u Californiji, da stvori utisak Američkog brenda, mada nije isključeno da je sve i sklapano u Kini. 

Link to comment
Share on other sites

Da li su Kinseka firma sa kancelarijom u Americi ili nek druga kombinacija, nije vazno ako posluju dobro, a ako dobro posluju zasto gasiti proizvodnju ?   Da bi usli u neku drugu formu biznisa ?  Mozda, a ja sigurno nisam biznis expert ali stvari koje sam napisao desavaju se, diskretne kupovine jedne firme od strane druge jace i ciaos, pa pa !

Uostalom rekoh da mozda gresim, nit sam sebe proglasavao za biz experta a sem toga ko nije bio u trgovini bilo kog tipa nema pojma sta je sve konkurencija u stanju da uradi da nekog ugasi.

Link to comment
Share on other sites

Strateški manevar. Sigurno su dobro izmerili tržište i odlučulu da je pravi momenat prestati upravo sada. Ovo će pospešiti prodaju programiranog "tiraža" i nakon pauze od nekoliko godina, koliko bi ionako trebalo do novog modela - eto ih nazad u velikom stilu, "sagledali nove perspektive", bla bla ili pod novim imenom, ali sa pedigreom. Bližimo se 2020, biće tu nekih presvrta za novu dekadu.

A, šta kažete?;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...