Jump to content


Smart tv da ili ne


Recommended Posts

Razmisljam o nabavci novog tv-a. Osnovna dilema mi je da li kupiti smart ili kupiti komp kao npr lenovo i nakaciti ga na tv bez smart mogucnosti tj koristiti tv kao monitor. Idem logikom da sam redje menjao monitor nego komp. Velicina bi bila oko 50inc pa bi i neki savet za model dobro dosao. Ranije sam imao panasonic plazma sa kojim sam jos uvek zadovoljan. Al potreban mi je jos jedan tv

Link to comment
Share on other sites

smart tv zahteva i ugradjen wi fi  ili modul za to. zahteva posebnu tastaturu kako bi mogao da biraš internet stranice inače džabe što je smart.Elegantnije rešenje Imaš one android module što se kače na svaki tv i imaš mnogo više opcija od onog što pruža smart tv.Prema tome gledaj kvalitet slike ekrana i td. a smart i 3d su gluposti. naprimer 3d džabe ne možeš da našteluješ titlove u 3d film bar ja nisam uspeo.

 

Link to comment
Share on other sites

Kakve tastature,kakve gluposti!

Svaki android telefon se uparuje sa tv-om, kod nekih modela cak i jednim dodirom ( NFC)

Televizori sa smart opcijom su uglavnom opremljeni sa dual ili quad core procesorima ,brzim odzivom,vecim osvezenjem i kvalitetnijim panelima,tako da usteda od 50-evra za " klot" tv nije usteda nego glupost ,pogotovo na panelima od 50".

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Father said:

Odakle je izvor cena koje si naveo jer ne nalazim čak ni na rasprodaji kod Tehnomanije te cene?

Ево па упореди: https://www.kupujemprodajem.com/Ponuda-Novih-televizora-8158501-oglas.htm , иначе у у Техноманији не бих ни кабл купио.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ja sam skapirao da ima neki shop sa normalnim cenama ovde u BGD, ali bice da nece biti.

Ja sam svoj UHD Smart LG 42-ojku kupio isto preko KP ali u Subotici isto kao i Oppo 105 D od istog lika...

TV je bio 145.000 din ovde a ja sam ga platio 900e.

Za tv sam dobio intrnacionalnu garanciju, a za Oppo samo Madjarsku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2 sati ranije, sladjan marinkovic said:

Uzet sony 43 755 ipak mi ne treba veci

Sada pokusavam da instaliram d3go al bez uspeha. Da li neko ima resenje? Cisko uredjaj mi je na drugom tv-u pa ga ne bih prebacivao a ne bih ni placao za jos jedan jer je bezobrazno skup. Kada pokrenem d3go pise da nemam viewright plugin

http://sbb.rs/Binary/225/Uputstvo-za-instalaciju-View-Right-plugina-na-PC.pdf

Link to comment
Share on other sites

On 30.8.2016. at 20:11, sladjan marinkovic said:

Razmisljam o nabavci novog tv-a. Osnovna dilema mi je da li kupiti smart...

Ok, uzeo si TV, ali da prokomentarišemo tvoju dilemu jer ima ih još koji se to pitaju.

A poenta je, ne znam da li danas ima valjan TV a da nije smart?!? Trpaju smart u sve žive modele. Ako baš želiš ne-smart TV a da su ostail fič'ri dobri, moraćeš da se dobro potrudiš da nađeš takav model.

Plus, koliko smartnost opterećuje cenu nije lako utvrditi jer ne postoji identičan model u smart i ne smart varijanti.

Neka me neko ispravi ako grešim.

 

A što se smartnosti tiče, sva valjano što ima na jednom smart TV-u, i što zaista jeste upotrebljivo, ima i u Chromecast uređaju. Da ne spominjemo Andriod box-ove. Nedavno sam uzeo Sony-ja iz serije 8, i od smartnosti, samo You Tube (kao produžetak smart telefona), screen mirror sa telefona, i network player (iz tvoje mreže) su funkcije koje zaista vrede i koriste se. Ostalih 'iljadu aplikacija su bzvz. i posle prvih čačkanja, nećeš ih više nikada upotrebiti. Eto, i Netflix aplikacija radi lepo, ali ne koristim Netflix servis.

Sve u svemu, Chromecast nudi sve to. Da ne spominjemo neki all-in-one računar. Dakle, smart TV po meni nije potreban. Ali ako 'oćeš valjan TV, neizbežan je. Ali ne smeta. Malo pomaže. Ako je nedovoljno, lako se nadogradi nekim externim uređajem, a sopstvenu pamet televizora ne moraš ni da koristiš.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...