Jump to content


Kii Audio


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

  • 2 months later...

Večeras bio pozvan da čujem Kii.

Neću ništa drugo da kažem, osim da je ovo najbolji zvuk koji sam do sada čuo, a slušao sam i skuplje sisteme nego što je Kii... i to dobrano skuplje...

Plus što su uživo 5x lepši nego na slici.

Ko planira da spiska 10K evra na HiFi neka ozbiljno uzme u obzir Kii, neće se pokajati. Pri čemu, potreban je još samo izvor, sve ostalo je već tu.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, trotter said:

Zipa novi Klipsch The Fifteens!

180 watts per channel built-in custom amplification
192kHz / 24-bit DAC
15” woofers and 1 3/4” horn-loaded tweeters
Including a built-in phono pre-amp, plus optical digital, USB Audio, RCA and Bluetoothemoji768.png inputs

The_Fifteens_1.jpg
The_Fifteens_5_CES2017.jpg
The_Fifteens_2.jpg

Po meni vrlo jeftino za ovakav koncept, 3000$

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, golum said:

Nema kraju igranju - kao Lego..stalno se pojavljuju novi kompleti :-). Slusao taj Kii I svira vrlo lepo.

Sto se German zvuka tice hm - ne bih se bunio da mi uleti jedan Gauder ili Avantgarde pa i nova Canton Ref serija...ko ih nije cuo njegov minus :wink:

Lego je za decu,;)

 Kii je za...velike dečake 8)

Mali Gauder zvucnik kosta malo vise od 7000e,a gde je ono ispred njega,počevši od amplifikacije- pa do izvora+adekvatne žice..

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, golum said:

Nema kraju igranju - kao Lego..stalno se pojavljuju novi kompleti :-). Slusao taj Kii I svira vrlo lepo.

Sto se German zvuka tice hm - ne bih se bunio da mi uleti jedan Gauder ili Avantgarde pa i nova Canton Ref serija...ko ih nije cuo njegov minus :wink:

Slušao sam u Minhenu Canton Reference 1.2 2015. godine, nisam znao su u međuvremenu izbacili novi model. Bili su prikačeni na četiri Audionet snagaša.. i to je dosta drčno i otresito sviralo pogotovo u niskim frekvencijama, mada u gornjem i srednjem spektru pomalo sirovo. S obzirom da je čovek na prezentaciji pomenuo da Canton sam pravi keramičke drajvere, u poređenju sa Avalonom koji npr. koristi Accuton drajvere jasno je zašto su ovi drugi tonski rafiniraniji.

Avantgarde (čini mi se najveći model) sam takođe istom prilikom slušao na kratko, ali se to za moj ukus pomalo dere, da ne zvučim grubo.

Link to comment
Share on other sites

Sto se Cantona tice slusao sam ove nove https://www.canton.de/en/cat/index/sCategory/37 na nekoj namerno prilicno obicnoj amplifikaciji sa DVD plejerom kao izvorom (ne nije Oppo :-) ) i to je zvucalo zaista impresivno. Sto se drivera tice kao sto si rekao prave ih sami.

Avantgarde je bio onaj neki XD ili One pojma nemam i znam da sam se par puta vracao u sobu da procistim usi od ostalog tresha :-) ....

Bejase to sve na sajmu u Cirihu pre neki mesec...

Poz i svima sve najbolje i mnogo nove i dobre HiFe u ovoj godini...

P.S. No reci ti meni jesi li slusao Magico?

Link to comment
Share on other sites

Hvala Golume, i tebi sve najbolje u Novoj godini, dobro zdravlje i dovoljno vremena za muziku!

Sad gledam na sajtu Avantgarde, vidim da je bio u pitanju model Duo XD.

Apropo Canton zvučnika, da me ne shvatiš pogrešno.. Meni ne smeta ako je zvuk na "sirovoj" strani, bolje i to nego da nedostaje informacije tj. kada je beživotan i suv zvuk. Poređenje je samo u kontekstu zvučnika sa keramičkim drajverima, uvek ima bolje. Doduše u slučaju Avalona i skuplje. Sve je pitanje ukusa i percepcije, drugar koji je tada slušao Canton Ref 1.2 je bukvalno pao na dupe koliko mu se dopao zvuk. Eto, ne vredi (uvek) raspravljati o ukusima :)

Od Magica sam slušao jedino Q7 MkII na najboljoj Soulution elektronici i model S6 na Constellation Hercules monoblokovima (ne sećam se ostatka elektronike i izvora). Veliki S6 su na mene ostavili prilično prosečan utisak, ne znam da li je to bilo zbog relativno male prostorije za tolike kutije..

Q7 sa druge strane dosta bolji - ogromna scena, sve je na mestu osim nekog blago hladnog prizvuka, i to mi se jedino nije dopalo. Zvučalo je sve kao da ceo sistem nije dovoljno usviran, ko će ga znati. Ali zvučno gledajući ne opravdavaju cenu od preko 200k eur, pogotovo u poređenju sa zvučnicima tipa TAD Reference (80k) i još nekim drugim zvučnicima koji su po meni davali bolji sveukupan zvuk. U slučaju Magica Q7 ne bih krivio ni prostoriju, generalno me pozitivno iznenadilo što se veliki broj izlagača potrudio da što više unapredi akustiku.

Ako budeš na nekom od budućih sajmova naleteo, obavezno poslušaj zvučnike (i sistem sa kojim uglavnom nastupaju), a koji su na mene i društvo u Minhenu ostavili sjajan utisak, a da pritom nisu koštali bogatstvo u poređenju sa najskupljim postavkama.

Dakle, u pitanju su Classic Audio zvučnici prikačeni na Atma-Sphere cevne monoblokove i Dr. Feickert Black Bird gramofon. Veliki zvuk sa telom, prisutan u svim segmentima gde ništa ne iskače, plemenit, atraktivan. Od milja smo ih kasnije zvali "mečke" :)

9photo-21.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hvala na predlogu. Ako naletim svakako cu poslusati...

Idem da cujem ovih dana Nola KO zvucnike. Kazu za njih da su bili jedni od najmuzikalnijih (kazu uopste za Nolu da su muzikalni) na RMAF sajmu pre neku godinu. Dokucavam se nesto sa likom koji je inace tester za positive feedback koji je ukupio ceo taj sistem koji je svirao (ARC+Nola)...

Sirenje vidika :-) ....mada moz se desi da ispadne i nesto vise od toga...

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2017 at 17:15, vladovid said:

Slusao Kii u Ljubljani 2015., lepo to svira, ali se nikada ne bih zaustavio na njima. 

Od Gaudera sam slusao i Arcona seriju i Ceramic, odlicno sviraju, puno bolje od Kii, mada su sistemi u kojima su radili bili stvarno vrhunski. To su stvarno izuzetni zvucnici

Imajuci to u vidu, pogledajte npr. "Die Besten Liste" u nekom od brojeva 
nemačkog magazina "AUDIO". Tu ćete naći ocene svih testiranih proizvoda. 

Verovatno je Gauder bolji na testu,ali koliko košta ta razlika od 3 poena u korist Gaudera,kada se podvuče linija.

Prvi Gauder, koji je bolji od Kii Three kutija, je Akustik Berlina RC7 mkII, sa cenom od 26.000 EUR sa ukupnom ocenom od 107 bodova, dok Kii ima 104.

Zvučnici cene 26000 EUR se uparuju sa odgovarajućom elektronikom (čitaj iste cenovne klase, često puta i 
skuplje) da bi se iz njih izvukao maksimum.To objektivno znači, da je Gauder SISTEM koštao izmedju 70000 i 80000 EUR, dok je Kii SISTEM ostao na 10000 EUR.
 

Link to comment
Share on other sites

Nemam bas pozitivno misljenje o vrednovanju komponenti u HiFi casopisima, procitas hvalospeve a kad poslusas - corak. Nebitno odakle je casopis, nisu Nemci manji lazovi od Engleza, Amera, Rusa i drugih, a i pare koje dobijaju casopisi od reklamiranja su im isto slatke.

Rekoh, taj podnostojeci Gauder od 8000 eur je puno bolji od Kii, e sad za kompletiranje Gauder sistema treba jos npr 8000 eur i to jeste 60% vise novca od Kii, ali je i zvuk bolji.

Tvoja racunica da je Kii od 10.000 eur samo malo losiji od Gauder sistema od 80.000, nema bas neke veze sa realnoscu, ali postujem svacije pravo na drugacije misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...