Jump to content


Kii Audio


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

6 minutes ago, Aleksandar75 said:

Tema je "Kii" ili "Kii-worship"?

Mislim...zasto je problem da se poredi Kii sa drugim zvucnicima?

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Poznata je tema. Nije problem da se Kii poredi sa drugim zvučnicima, naprotiv. Moje mišljenje je  da ih ne treba porediti samo sa jednim parom zvučnika iz domaće radinosti. U većem broju postova nisam pročitao poređenje sa Kii zvučnicima već detaljan opis beat ovih zvučnika. Isti imaju temu u kojoj se o njima piše.

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, džonibigud said:

Nije trol, molba je. Ne mešam se u rad moderatora i nisam pokretač teme. Samo bih voleo da u temi o Kii three zvučnicima i pročitam nešto njima, a ne samo o tvojim zvučnicima.

Molbe su obično uljudne, tvoja je zlobna.

Razgovor o faznoj usklađenosti govori o Kii zvučnicima mnogo više (i to pozitivno) nego tvoja serija fotografija bez vidljive svrhe. Nastavi sa tim glupavim slikama, ja se više neću javljati.

Link to comment
Share on other sites

To sto tema privlaci rtazlicite stavove,poglede poređenja sa drugačijim sistemima rada pa i druge proizvođace,Diyere,hihgend korisnike poneki off,price o merenjima šta sve već.... samo govori u prilog i temi i zvučnicima.Takvu pažnju privlače i drugde i pratim to i na drugim forumima.Mislim da oftopic ove teme uopste nije agresivan,samo se gleda sa vise strana.Vide se i potencijalne prednosti i mane.Dobro i loše od nečeg sto je novo i je prodrmalo je audio svet.Što ne čuti i stavove kako bi bolje moglo,pa još ako neko odavde tvrdi da moze bolje da se uradi tim pre.Imamo u krajnjem slucaju zato tako velik broj highend proizvođača zbog toga sto je neko umeo da kaže sebi "mogu ja to bolje".Najbolji riboni na svetu (Raal)se prave danas u Srbiji jer nekom nije bio problem da to sa takvim "mogu bolje" stavom uradi.Tako da sto se mene tiče neka sto vise takvog off-a, neće kruna s glave da padne.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, sondek said:

To sto tema privlaci rtazlicite stavove,poglede poređenja sa drugačijim sistemima rada pa i druge proizvođace,Diyere,hihgend korisnike poneki off,price o merenjima šta sve već.... samo govori u prilog i temi i zvučnicima.Takvu pažnju privlače i drugde i pratim to i na drugim forumima.Mislim da oftopic ove teme uopste nije agresivan,samo se gleda sa vise strana.Vide se i potencijalne prednosti i mane.Dobro i loše od nečeg sto je novo i je prodrmalo je audio svet.Što ne čuti i stavove kako bi bolje moglo,pa još ako neko odavde tvrdi da moze bolje da se uradi tim pre.Imamo u krajnjem slucaju zato tako velik broj highend proizvođača zbog toga sto je neko umeo da kaže sebi "mogu ja to bolje".Najbolji riboni na svetu (Raal)se prave danas u Srbiji jer nekom nije bio problem da to sa takvim "mogu bolje" stavom uradi.Tako da sto se mene tiče neka sto vise takvog off-a, neće kruna s glave da padne.

Slažem se sa Sondekom u većini rečenog.

Zanimljivo bi bilo porediti nešto iz tog ranga zvučnika sa Kii 3 kao što je Backes & Mullers zvučnici. http://www.backesmueller.de/en/

Oni su među prvima koji su počeli da primjenjuju takvu tehnologiju. B&M sam nekoliko puta slušao ali nikada nisam dublje zalazio u problematiku njihove tehnologije. Kod Kii zvučnika sam zato očekivao da će raditi nešto slično ali ipak ne. Zato i napisah prije nekoliko dana da sam očekivao da će max iskoristiti DSP tehnologiju u njima poput Backs&Mullera. No Kii je ipak odlučio ići barem u njihovom početku jednim drugim putem. Ipak mislim da uskoro možemo i od njih očekivati da rade upravo ono što i Backs & Muller radi a to je prilagođavanje svakoj prostoriji uz pomoć softwera.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

To sto tema privlaci rtazlicite stavove,poglede poređenja sa drugačijim sistemima rada pa i druge proizvođace,Diyere,hihgend korisnike poneki off,price o merenjima šta sve već.... samo govori u prilog i temi i zvučnicima.Takvu pažnju privlače i drugde i pratim to i na drugim forumima.Mislim da oftopic ove teme uopste nije agresivan,samo se gleda sa vise strana.Vide se i potencijalne prednosti i mane.Dobro i loše od nečeg sto je novo i je prodrmalo je audio svet.Što ne čuti i stavove kako bi bolje moglo,pa još ako neko odavde tvrdi da moze bolje da se uradi tim pre.Imamo u krajnjem slucaju zato tako velik broj highend proizvođača zbog toga sto je neko umeo da kaže sebi "mogu ja to bolje".Najbolji riboni na svetu (Raal)se prave danas u Srbiji jer nekom nije bio problem da to sa takvim "mogu bolje" stavom uradi.Tako da sto se mene tiče neka sto vise takvog off-a, neće kruna s glave da padne.

 

Mislim da je RAAL-ova nadmoć završena pojavom Viawave ribonskih visokotonaca iz Rusije. Dimitrij Malinovski je konstruisao dva modela RT850 i GRT145. Potonji je toliko nadmoćniji i ima bolje performanse od svih drugih ribona na planeti da je upravo formirao sopstvenu klasu i trenutno je u njoj jedini. 

http://viawave.ru/files/RT850_en.pdf

http://viawave.ru/files/GRT145_en.pdf

http://www.jantzen-audio.com/wp-content/uploads/2017/12/Review-KlangTonn.pdf

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, džonibigud said:

Veoma me zanima da li je neko čuo Kii three u analognom setupu . 

Vladan.jpeg

Dynavector MC/Trans Fi/SAM

Ortofon 76 MC pre amp

s-l1600.jpg

Douk phono pre amp(clone EAR 834)

Kablovi do Kii3/ Klotz 5000 2X2,5m

Sa gramofonom su Kii3 lepse i prijatnije zvucali u odnosu MacBook Pro kao izvor.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, beatgoeson said:

Ne slažem se sa tvojim komentarom, premda se ne može reći da je u nečemu pogrešan. Evo kako:

ja nisam hteo ni 12dB/o ni 18dB/o, a pogotovo nisam hteo asimetričnu skretnicu. Hteo sam simetričnu 24dB/o skretnicu. Da bih to uradio, bilo je potrebno fazno uskladiti drajvere na mestu reza. Ti kažeš da fizičko poravnanje učestvuje "jedino u tome", i ja kažem da učestvuje jedino u tome, jedino što ja tu stvar nazivam pravim imenom. Možda nije uobičajeno da se to tako naziva, jer je fizičko pomeranje drajvera, zapravo, kompenzacija time delay-a, ali je za okolinu reza to, praktično, phase shift.

E sad - da li fazni odziv može biti ravna linija? Verovatno može, ja sam zadovoljan i sa ovim kako je ispalo. :)

fazni odziv se uvek posmatra kao kopija dve faze , praktično dve faze dva zvučnika koji se ukrštaju .  Grafički prikaz može da bude vrlo nepravilan , ali ono što se gleda je razlika između njih , koja ako je stalno ista pokazuje ravnu liniju .

  Poželjno je da te dve faze budu makar u zoni ukrštanja paralelne  , što dovodi do toga da je razlika između njih Ravna linija . Ta faza se naziva Relativna faza i pokazuje  razliku između dve faze .

 I opet nije važno kako idu faze kod odziva u osi nego i izvan ose ......to je ono kada  ja pišem o konstantnim odzivima jer samo oni obezbeđuju konstantnu relativnu fazu ili sa malim pomeranjem .

 I opet sve to nije važno na jedan metar , nego tame negde daleko , što se kaže . B).

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, RADE said:

  Poželjno je da te dve faze budu makar u zoni ukrštanja paralelne  , što dovodi do toga da je razlika između njih Ravna linija .

 

A može i obrnuto - ako je razlika između njih ravna linija, znači da su, makar u zoni ukrštanja, paralelne.B)

Ja gledam isključivo "minimum phase" liniju, ali čak ni nju kao neku referencu, više informativno. Nalazim da je važniji frekventni odziv,  stepen-dva faznog odstupanja više ili manje ne vidim kao neki faktor..

Kad sam već prekršio obećanje da se neću javljati, dugujem odgovor i Silento-u:

22 sati ranije, Silento said:

Ako se ne slažeš, a nema ništa pogrešno u mom pisanju - to znači šta ? :)

To znači da si sve (valjda) tačno napisao, samo ti je zaključak pogrešan. Izneo si ga u prvoj rečenici: "Fizičko poravnanje drajvera ne čini ništa u pogledu fazne usklađenosti drajvera."

Da se malo izvadim zbog mešanja, evo lepe sličice:

axpona-kii-3.jpg?ssl=1

Link to comment
Share on other sites

Posle sam se i dopunio ali to se izgleda preletelo. No, objašnjenje kako si došao do pomenutog poravnanja bi bacilo malo svetlosti na dizajn. Ovako deluje da je samo poduplana prednja ploča i napravljen ger na delu gde je montiran srednjetonac - a to se ne može zvati poravnavanjem - možda približavanjem akustičkih centara ?

I je li 24dB/o akustički pad ? 

 

U stvari, postovanje quasi-anechoic merenja sa pristojnim gejtom - individualnih drajvera, odziva na i van ose u fazi i kontrafazi reklo bi više nego što možeš da iskucaš tastaturom. Onda bi mogli da raspravljamo o ispravnosti mog dopunjenog zaključka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Možda nije mjesto da ovdje o tome pišemo ali radi se o sličnom proizvodu kao Kii samo daleko brutalniji koncept.

Radi se o Legacy Audio zvučnicima koji koriste 11 drivera i od toga je nekoliko ambijentalnih. Cijena je naravno daleko veca 80 000$ ali ti zvučnici su puuuno veći. Prema prvim testovima uspješno su to odradili ali o designu bi se dalo razgovarati.

Zahvaljujući sve boljim DSP procesorima ovakve koncepte je sve lakše raditi jer bez dobrog softvera mislim da je gotovo nemoguće izbalansirati ovoliko drivera.

https://www.audioholics.com/tower-speaker-reviews/legacy-audio-valor

Link to comment
Share on other sites

U subotu sam posetio AXPONA 2018 sajam u Chicago-u i detaljnije o tome cu napisati posebno ...imam dosta fotografija i snimaka ...

Pre toga cu samo ovde reci zakljucak cele price ....ima i boljih resenja od Kii-a ali kad se na sto stavi i cena i prakticnost Kii pobedjuje sa velikom razlikom .

Kratko receno zvuk je odlican .

Imao sam priliku da sa prezenterom (nemac) popricam uzivo o mojim rezervama u pogledu grejanja , garancije pouzdanosti itd.

Napomenuo sam odmah da nisam amerikanac jer oni generalno ne vole male stvari ...

Covek mi je dozvolio da rukom osetim koliko se greje kutija koja je ceo dan radila i to je tek mlako . Garancija je 5 godina. Kad je cuo da smo iz Srbije napomenuo mi je da je posetio Novi Sad na svom proputovanju motorom do Grcke i da je bilo jako toplo ali da je pivo dobro i jeftino :-) 

Zadrzao sam se dosta dugo u njihovoj sobi , saslusao celu prezentaciju i nekoliko dobrih demo numera ali van poznatih klisea ...klasika , jazz i neki rock . Sve to je zvucalo jako jako dobro .

Sve drugo sto je vredno pomena je barem duplo skuplje . Magico A3 + dac + dobar amp ili mozda ATC SCM40 koji sam konacno cuo ... 

Ako mi neko objasni kako da ubacim snimke rado cu to uraditi .

Link to comment
Share on other sites

Ja znam da ovo nije ni blizu originala ....

Stavite sluske ili  nekako povezite komp na pojacalo i oseticete sustinu emocija koje sam ja osetio tamo ...

Kazu ljudi, jedna slika vredi vise od hiljadu reci .... ali za nas audiofile jedan minut vredi vise od hiljadu reci ...zbog toga sam akcenat dao na snimke u odnosu na fotke .

Kii je HIFI buducnosti ...I to pravi, ozbiljan  HIFI  i moram to da naglasim jos jednom, sa veoma povoljnom cenom za pruzeni kvalitet ..

I nema tu nicega zbog cega bi trebalo da se stidi ... 

I moj prijatelj @Kiza2002 se takodje odusevio ...manje vise utisci su nam slicni ili identicni .

Link to comment
Share on other sites

Да, слажем се .. KII Three звучи перфектно, и то ће дефинитивно бити мој следећи избор, кад решим да унапредим систем. Куповином KII Three се решавају сви проблеми упаривања појачала са звучницима, Интерконектима, звучничким кабловима и свим осталим компонентама. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...